Сімка

Сімка

Тартак


1. Я не один
2. Пісня №1
3. Двоє в океані
4. Аби тільки
5. Ритмотека
6. Ілюзія
7. Раб ТБ
8. Як усі
9. Просто ніжно так
10. Їм було байдуже
11. Відчуваю
12. Найкращий день
ВСІ ТРЕКИ

Тартак випустив сьомий студійний альбом, який отримав актуальну та невигадливу назву «Сімка». Це такий-собі подарунок слухачам з нагоди п’ятнадцятиріччя гурту.

Сказати чесно, в цьому альбомі Тартак уже не той. Ні, це ні в якому разі не означає, що гурт став гіршим чи кращим. Просто, Тартак часів «Демографічного вибуху» і «Сімки» взагалі не повертається язик порівнювати. Зараз пісенна лірика стала більш філософською, зрілою, злободенною. Можливо, музика десь стала спокійнішою, не такою по-молодіжному агресивною, але, разом з тим, саунд – більш експериментальний, та все той же емоційно драйвовий і не банальний. Якщо порівнювати із усіма попередніми платівками, то, здається, саме цей розкрив лідера групи Сашка Положинського, як істинного, чулого поета-лірика.

Разом з тим, і на це не можна не звернути уваги, Положинський не втрачає притаманного йому у всі часи почуття гумору. Тому, хоча більшість пісень спокійні та ліричні, але це не стає на заваді, аби повідриватися, наприклад, під «Пісню №1», «Раб ТБ», чи потанцювати під «Ритмотеку».

Також, звичайно, слід відзначити і спокійні, романтичні композиції. Вже перша пісня «Я не один» повідує про безмежну щирість та доброту душі автора. Положинський нагадує, що в будь-якому місці, в будь-який час – зажди є привід для щастя і радості. Тому всі «другорядні» речі (як, наприклад, «мур із потертих купюр») не повинні заполоняти нас, ставати на шляху до чогось справжнього та істинного. Апогеєм пісні є слова: «Життя дається лиш раз, дається кожному з нас, щоб ми його прожили із задоволенням». Що можна ще додати?

«Двоє в океані» пісня про справжні почуття, що звуться коханням. Щоправда, історія, яка починалася дуже добре, яка мала б в ідеалі закінчитися словами «і жили вони довго та щасливо», стала ще однією буденною історією. Історією, в якій обставини часто бувають сильнішими за людей, за їх плани. На жаль, таких історій тисячі…

Але, якщо «Двоє в океані» це історія про двох молодих людей, то вже «Ілюзія» - розповідь від першого лиця про свої переживання. Як на мене, це одна з найліричніших композицій на диску, водночас – і найсумніших, а-ля «Стільникове кохання» чи «Я не знаю». Здається, без таких пісень Тартак був би не Тартак…

Ще заслуговує на увагу трек «Пісня №1». Це антипопсова композиція («Пісні не потрібні – потрібні рингтони»). Хоча, текст ведеться від імені того ж поп-виконавця, та Положинський інтонаційно, емоційно (чи ще якимось магічним, та притаманним лиш йому чином) чітко дає зрозуміти своє ставлення до даної «культури». Згодьтеся, зараз усі попсові «корифеї» живуть за принципом «попсуй усю непопсу, але попсу не попсуй». І з цим треба боротися.

Альбом безсумнівно знайде своїх палких прихильників і принесе багато позитивних вражень та приємних емоцій тим, хто його слухатиме.


Виконавець:
Тартак
Назва:
Сімка
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2012
Видавець:
Наш формат

ПУБЛІКАЦІЇ
Тартак - 15 років: (оновлено)
АНОНСИ
Тартак - 15 років: (оновлено)
15.12.2011

Минуло 15 років і на честь дня народження гурту, на рахунку якого 6 альбомів, 32 відеокліпи, десятки хітів, сотні клубних та фестивальних виступів, тисячі відданих фанів ТАРТАК готує святкування! 15 грудня у київському «Альта Експо» відбудеться ювілейний концерт та презентація нового – сьомого – альбому ТАРТАКА «Сімка»

«Тартак»: про «Qарпа-ратів» і «Опір матеріалів»
ІНТЕРВ'Ю
«Тартак»: про «Qарпа-ратів» і «Опір матеріалів»
23.12.2010

Незабаром Новий рік, і здається, що мотив пісеньки «Qарпа-ратів» відомої української групи «Тартак» ще не раз спаде на думку тим, хто бачитиме, як любі колеги «відтягуються» на виробничому святковому заході

Сашко Положинський відзняв «моральний секс»
НОВИНИ
Сашко Положинський відзняв «моральний секс»
30.11.2010

Лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський дебютував як режисер. Співак відзняв інноваційне відео на нову пісню з альбому «Опір Матеріалів» під назвою «Моральний Секс». Положинському вдалося поєднати на одному екрані одночасно два відео, знятих одним дублем кожен, які взаємодіють між собою. В результаті нехарактерний для українського ринку відеокліп «Моральний Секс» претендує на звання унікального!

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Пташка (feat Вахтанг Кікабідзе)КЛІП
Попелюшка (feat Нумер 482)КЛІП
Попелюшка (feat Нумер 482) · 2018
521 тис. переглядів
Знаєш Мій ДеньКЛІП
Знаєш Мій День · 2017
2 млн переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан