Земля

Земля

Океан Ельзи


1. З Нею
2. Стіна
3. Бодегіта
4. Незалежність
5. Rendez-Vous
6. Стріляй
7. Обійми
8. Караван
9. Джульєтта
10. На небі
11. Пори Року
12. Коли навколо ні душі...
ВСІ ТРЕКИ

Якщо ви ще не чули новий альбом Океану Ельзи – ви багато чого втратили. Це дійсно класний, по справжньому рок-н-рольний альбом. Отож – «Земля».

Чесно кажучи, цього альбому я чекав з нетерпінням. Чи, радше кажучи, із інтересом. Адже, особисто для мене, ОЕ дещо втратили свій пріоритет після «Глорії». Два наступні платівки пройшли без особливого запам’ятовування та враження. І от, через довгих вісім років – вибух. Новий альбом мав стати або певним провалом на тлі перших альбомів ОЕ, або справжнім святом. Сталося за другим варіантом. Що цьому сприяло: зміни у складі, переосмислення Вакарчуком якихось життєвих та творчих цінностей, запис платівки у Бельгії із Кеном Нельсоном (британським саунд-продюсером, володарем трьох нагород Grammy) чи ще щось – я не можу сказати точно. Але «Земля» - це дійсно чи не найкраще, що траплялося із українською музикою за останні кілька років. В даному альбомі присутні елементи класичного року, що надає йому ще більшої елегантності.

Дехто із критиків каже, що весь альбом пронизаний сумішшю фольклору з рок-н-роллом. Та від фольклору в нім більшою мірою кілька текстів і посилань Україну. Присутні власні назви відомих українцям місць.

Перша пісня – качова «З нею». Відразу увага звертається на потужний бас. Ця пісня є даниною рідній землі («Бо з нею,тільки з нею я живий»).

Про «Стіну» варто сказати лише те, що це гарно зроблена рок-композиція, яка може розірвати «публіку» на живих виступах. Але, особисто для мене, це не найкраща пісня альбому.

Дочекалася свого і «Бодегіта». Ця композиція вже давно лежала на поличках гурту, і от – нарешті. Літня, дещо хуліганська, підривна. Подібного матеріалу давно не було в ОЕ. І нехай темп не рівний (початок блюзів, а далі – ритм міняється), хай нагадує «Trampled Under Foot» Led Zeppelin… Але ж вона така літня! Якраз під настрій пісня. До речі, «Бодегіта» – ресторан у Гавані, в якому Гемінґвей уперше скуштував мохіто. Але в пісні, більше всього, ідеться про київську філію закладу.

«Незалежність» не має нічого спільного із політикою. Чудова лірична композиція, в якій Вакарчук проявляє усі свої таланти та здібності харизматичного фронтмена. Моя улюблена пісня. Після цього всього йде «Rendez-vous», яка більше б підійшла для сольного альбому Вакарчука. На мою думку, вона не дуже вписується у концепцію альбому. Ні, пісня хороша, відверта (навіть – дуже!), але не така драйвова, як, наприклад, наступна – «Стріляй». Так само, як і «Обійми», «Стріляй» вийшла сінглом. Досить живо, дещо не в стилі «класичного» ОЕ, пісня – суцільний потік життя. Таку композицію можна слухати в будь-яку пору дня, в будь яку пору року. Вона заставляє думати і йти вперед.

«Обійми» - найліричніше пісня на альбомі. Простий гітарний перебір, гарні слова, чудовий вокал… Для дівчат – самий кайф. Або для пар, які збираються на стадіонних концертах гурту. Емоційно, чуттєво, лірично, сексуально.

«Караван» - ще раз доказує професійність музикантів ОЕ, і Вакарчука, зокрема, і ще раз змушує переконатися у тому, що готуючи альбом, музиканти не лишили без уваги класиків британського та американського рок-н-ролу.

«Джульєтта» могла б стати третім сінглом з альбому. Не здивуюся, якщо на композицію вийде і кліп. Це класна ротаційна пісня. Особисто мені здається, що піснею «На небі» можна було б закінчувати платівку. Проста і «ненапряжна» композиція.

Просто «Пори року» та «Коли навколо не душі» - це той ОЕ, який був до «Землі». Чи добре це, чи погано – риторичне питання. Але це не той рівень, який був протягом попередніх 10-ти треків. А останній композиції навіть до «Не питай» ще далеко… Хоча, як колискова у зимовий вечір – може бути. Хто сказав, що «Коли навколо не душі», це «Історія кохання, що залишає певне відчуття незавершеності». Напевно, так.

Кілька цікавих цитат Вакарчука стосовно назви та обкладинки альбому:

«Ми працювали на одній зі студій на території кіностудії Довженка. Ну, раз Довженко, чому б не «Земля»? Так з’явилася думка, що назва минулого альбому «Dolce Vita» повторювала назву фільму Фелліні, то чому б цього разу не вшанувати нашого українського генія? Але, з іншого боку, мені не приходило в голову, що хтось буде порівнювати альбом групи з фільмом режисера. Ніхто ж не порівнював попередній альбом з фільмом Фелліні».

«На обкладинці нашої платівки – не ґрунт, а насіння переважно українського походження, навіть конопля є. Тут 12 насінин, кожна з них відповідає окремій пісні. На нашу думку, земля цінна не сама собою, а тим, що з нею росте. Це, може, дитяча, але, як на мене, цікава ідея. Якби на обкладинці була зображена просто земля, це був би якийсь мортальний настрій».

Одним словом: перед нами новий Океан Ельзи – сильніший, доросліший, ще якісніший, не менш ліричний. Перед нами – найкращий альбом 2013 року (можливо, хтось і не погодиться) в Україні (звичайно, в стилях бріт-поп, рок-н-рол, поп-рок). Це Океан Ельзи, який, з одного боку, не схожий на себе попереднього, а з іншого – це синтез усіх робіт гурту, починаючи від «Там, Де Нас Нема» до «Dolce Vita». А для повного щастя, треба йти на концерти і відриватися під ці пісні вживу.

Особиста оцінка – 10,5 з 12.


Виконавець:
Океан Ельзи
Назва:
Земля
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2013
Видавець:
SUSY Records

ПУБЛІКАЦІЇ
Святослав Вакарчук, лидер «Океана Ельзи»: «Секрет в том, что я часто предлагаю что-то неправильное»
ІНТЕРВ'Ю
Святослав Вакарчук, лидер «Океана Ельзи»: «Секрет в том, что я часто предлагаю что-то неправильное»
27.05.2016

Лидер группы «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук живёт в бешеном ритме мегазвезды рок-н-ролла. Интервью по поводу выпуска девятой номерной пластинки «океанов» он давал в собственный День рождения.

Милош Елич: «Нужно всегда давать кредит доверия своему саунд-продюсеру» #3
ІНТЕРВ'Ю
Милош Елич: «Нужно всегда давать кредит доверия своему саунд-продюсеру» #3
23.09.2015

В заключительной части интервью Милош Елич продолжит рассказ о сотрудничестве с музыкальными артистами вне рамок «Океана Ельзи», поделится своими наблюдениями за методами работы различных саунд-продюсеров и некоторыми психологическими «фишками», которые помогают создать в студии комфортную рабочую атмосферу

Милош Елич: «Во время записи альбома «Вночі» мы «накрывали» Дениса Глинина пледами» #2
ІНТЕРВ'Ю
Милош Елич: «Во время записи альбома «Вночі» мы «накрывали» Дениса Глинина пледами» #2
17.09.2015

Милош Елич производит впечатление человека, глубоко влюблённого в музыку. В награду за настоящую любовь к своему делу Милош получил возможность заниматься музыкой на самом высоком уровне. Немногие украинские звукоинженеры и саунд-продюсеры могут похвастаться богатым опытом сотрудничества с симфоническими оркестрами, участием в записи масштабных джазовых проектов

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
В небо жене
В небо жене
2018
сингл
Без меж
Без меж
2016
альбом
рецензія
Dolce Vita
Dolce Vita
2010
альбом
рецензія
Суперсиметрія
Квіти мінних зонКЛІП
Квіти мінних зон · 2022
3 млн переглядів
ТримайКЛІП
Тримай · 2020
2 млн переглядів
В небо женеКЛІП
В небо жене · 2018
3 млн переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!