Dolce Vita

Dolce Vita

Океан Ельзи


1. Онлайн
2. Небо над Дніпром
3. Надя
4. Я так хочу
5. На лінії вогню
6. Більше для нас
7. Ордени
8. З тобою
9. Ще один день
10. Королева
11. 18 хвилин
12. Компас
13. Dolce Vita
14. Ой, чий там кінь стоїть
ВСІ ТРЕКИ

За три роки після виходу «найбільш рокового» альбому Океан Ельзи представив публіці солодке життя. Саме так перекладається назва нового альбому культового українського гурту.

Сьомий студійний альбом ОЕ «Dolce Vita» був презентований 10 березня 2010 року. «У цій роботі ми повернулися до звуку, який був на альбомі «Янанебібув», тобто це в основному чотири інструментальні прояви та один вокальний» - сказав Славко Вакарчук. З ним не можна не погодитись. Справді, кількість інструментів зведена до необхідного мінімуму: просто і водночас елегантно. Настрій же пісень досить різний: від драйвового «Онлайн» та розкрученого «Я так хочу…» до патріотичного «Небо над Дніпром» та народного «Ой, чий там кінь стоїть».

Слухаючи перший трек альбому – «Онлайн» – не слід думати, що і звучання всього альбому таке ж. В пісні, тема якої такі популярні зараз «зависання» в глобальній мережі, звук дещо наближений до живого. Але саме ця «живість» і надає певного шарму пісні, така собі ізюминка. Трек по справжньому драйвовий. Можна передбачити, що на концертах гурту він буде одним із жаданих серед публіки.

Вже далі ми чуємо дещо інше звучання, але драйву від цього менше не стає. «Небо над Дніпром» - пісня, яку Вакарчук, напевно, написав у стані ностальгії за домівкою. Ще б пак: постійно перебуваючи на гастролях на берегах Рейну та Дунаю, хочеться чогось свого, рідного.

Певно, саме в українському клубі музиканти зустріли таку собі Надю – втілення надії та життя. «Сильна дівчинка», яка «заслужила налити їй чуть-чуть». Так, надія – то найголовніше, і дуже добре, «коли надія є».

Вже відома багатьом композиція «Я так хочу…» повертає нас до творчості ОЕ часів «Янанебібув». Саме ця пісня за настроєм і саундом ідеально б вписалася у альбом 2000-го року так само, як і «18 хвилин». Хоча і в «Dolce Vit’і» вона відіграє чималу роль. Без цієї любовної ліричності, сексу, притаманних гурту, альбом був би дещо… не таким. Одним словом: пісня – справжній хіт, без якого Океан не був би Ельзи.

«На лінії вогню» – пісня не на соціальну тематику, не про військові контингенти, як може здатися на перший погляд. Вакарчук не Боно, а тому його назва композиції – то посилання на складну любов. «Я один, відколи ти сказала мені…»

Наступна композиція цікава своїм початком. Музика дещо нагадує американські гурти а ля Scorpions на початку 80-х. Але вже зі вступом вокалу ці ілюзії розвіюються, і слухач чує своєрідний, але справжній Океанівський стиль. «Більше для нас».

Пісні «Ордени» та «Дольче віта» схожі за своєю тематикою. «Вам ордени, а нам сльози молоді», «комусь тут тюрма, комусь дільче віта» – фрази, які говорять самі за себе. Навіть такі романтики не можуть обійти стороною проблеми, які огортають світ. Одні з не багатьох, але таких потрібних соціальних пісень. Але в них присутній оптимізм – не все ще втрачено, не за все ще заплачено.

Навіть і зима стає весною «З тобою». Якщо є з ким розділити і біль і радість, то значить все буде добре.

Завершується альбом бонус-треком «Ой, чий там кінь стоїть». Чимось нагадує «Друг ч.1», але все ж це українська народні пісня, яка хоч і набула іншого звучання, але не втратила свого духу.

Що ж, напевно, Вакарчуку слід змінювати свою думку стосовно «Міри». Адеже «Dolce Vita» здається більш рокова платівка. Навіть більш рокова, ніж «Модель». Та на відміну від «Міри», яка вийшла дещо експериментальною, саунд новою платівки повертає нас до старих добрих часів. Повертає до того романтичного і драйвового Океану Ельзи, за яким так скучив український слухач.

Войналович Дмитро
© Киевский Рок-клуб


Виконавець:
Океан Ельзи
Назва:
Dolce Vita
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2010
Видавець:
Moon Records

ПУБЛІКАЦІЇ
Святослав Вакарчук, лидер «Океана Ельзи»: «Секрет в том, что я часто предлагаю что-то неправильное»
ІНТЕРВ'Ю
Святослав Вакарчук, лидер «Океана Ельзи»: «Секрет в том, что я часто предлагаю что-то неправильное»
27.05.2016

Лидер группы «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук живёт в бешеном ритме мегазвезды рок-н-ролла. Интервью по поводу выпуска девятой номерной пластинки «океанов» он давал в собственный День рождения.

Милош Елич: «Нужно всегда давать кредит доверия своему саунд-продюсеру» #3
ІНТЕРВ'Ю
Милош Елич: «Нужно всегда давать кредит доверия своему саунд-продюсеру» #3
23.09.2015

В заключительной части интервью Милош Елич продолжит рассказ о сотрудничестве с музыкальными артистами вне рамок «Океана Ельзи», поделится своими наблюдениями за методами работы различных саунд-продюсеров и некоторыми психологическими «фишками», которые помогают создать в студии комфортную рабочую атмосферу

Милош Елич: «Во время записи альбома «Вночі» мы «накрывали» Дениса Глинина пледами» #2
ІНТЕРВ'Ю
Милош Елич: «Во время записи альбома «Вночі» мы «накрывали» Дениса Глинина пледами» #2
17.09.2015

Милош Елич производит впечатление человека, глубоко влюблённого в музыку. В награду за настоящую любовь к своему делу Милош получил возможность заниматься музыкой на самом высоком уровне. Немногие украинские звукоинженеры и саунд-продюсеры могут похвастаться богатым опытом сотрудничества с симфоническими оркестрами, участием в записи масштабных джазовых проектов

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
В небо жене
В небо жене
2018
сингл
Без меж
Без меж
2016
альбом
рецензія
Земля
Земля
2013
альбом
рецензія
Суперсиметрія
Квіти мінних зонКЛІП
Квіти мінних зон · 2022
4 млн переглядів
ТримайКЛІП
Тримай · 2020
2 млн переглядів
В небо женеКЛІП
В небо жене · 2018
3 млн переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності