1. | Робот |
2. | Будь моєю |
3. | Паніка на Титаніку |
4. | Альфа і Омега |
5. | (Пала)ю(чи) |
6. | Гімн Молодим |
7. | Друзі на паузі |
8. | Піруети |
9. | Впади мені в очі |
10. | Бідний Вова |
11. | Кожен сам по собі (КСПС) |
Гурт Етсетера – драйвові рокери зі Сходу України – міста Суми. З’явившись у 2003 році як гурт трьох шкільних друзів. Після багатьох змін у складі у 2007-му група набула свого остаточного вигляду и цим складом записала два альбоми – «FreeВільний» (2008) та «Мрійник» (2010). Грали на багатьох українських фестивалях, серед досягнень – перше місце на старішому та найповажнішому українському конкурсному рок-фестивалі «Тарас Бульба» (2008), що за 23 роки Незалежності не вдавалося жодному гурту зі Східної України.
Альбом «Піруети», за словами музикантів, - краще з того, що створив гурт з 2010 по 2014 рік.
ROCK.KIEV.UA поспілкувалися із ЕТСЕТЕРА та виділили 15 відомих та маловідомих фактів про крайній альбом, що з’явився в останні дні 2014-го року.
1. Між виходом другого («Мрійник») і третього альбому групи ЕТСЕТЕРА пройшло 4 роки і 4 місяці.
2. За 4 роки ЕТСЕТЕРА встигла змінити склад і здійснити реюніон. У 2012 до Китаю поїхали гітарист гурту Ярослав Малевич і басист Олександр Булюк. Замість них прийшли гітарист Євген Касьяненко (екс Н.Три) і Денис Глазун (Set me free). Спочатку в групу повернувся Ярослав (січень 2013), потім Олександр (січень 2014).
3. На альбомі «Піруети» є лише одна пісня, в записі якої брав участь учасник не з оригінального складу. Партія басу в «Впади мені в очі» - авторства Дениса Глазуна.
4. Над альбомом працювали три звукорежисери. «Робот», «Паніка на Титаніку» та «Впади мені в очі» «зводив» Олексій Фоміца, з яким ЕТСЕТЕРА зробила два перших альбоми. Саундпродюсуванням, зведенням і мастерингом «Будь моєю», «(Пала)ю(чи)», «Гімн молодим» та «Бідний Вова» займався Костянтин Пижов – гітарист мінської групи «The Toobes». «Друзі на паузі», «Кожен сам по собі», «Піруети» та «Альфа і Омега» - звукорежисерська робота гітариста гурту Ярослава Малевича.
5. DIY-підхід у розвитку групи в ЕТСЕТЕРІ до появи «Піруетів» набрав максимальних обертів. Ярослав Малевич став звукорежисером 4-х пісень альбому, Олександр Булюк почав займатися експериментами з електронним саундом, зробивши аранжування для пісні «Кожен сам по собі». Володимир Нянькін, крім того що знімає кліпи для групи – зараз на його рахунку їх 3 («Викини з серця», «Паніка на Титаніку» та «Сонце моє едине») – зайнявся організацією рок-фестивалів. Він – один із засновників, а також музичний продюсер найбільшого рок-фестивалю Східної України – Схід-Рок (Тростянець, Сумська область).
6. Назву «Піруети» альбом отримав завдяки гітаристу групи Ярославу Малевичу. Йому сподобалося слово з другого куплета пісні, яка на той момент ще ніяк не називалась. Ідею підхопив Володимир Нянькін, запропонувавши так назвати не тільки пісню, але і цілий альбом.
7. На момент виходу «Піруетів» дві пісні альбому вже були екранізовані. Першою отримала кліп композиція «Паніка на Титаніку» (2012). Його знімали в рік сторіччя катастрофи Титаніку. Кліп на пісню «Гімн молодим» - 2014-го року випуску. У його зйомках брало участь близько 300 осіб.
8. Пісня «Паніка на Титаніку» придумана в 2011-му році за одну репетицію – група почала джемити, а вокаліст Володимир Нянькін співати, притому відразу з текстом «паніка, паніка, на борту Титаніка». Обкладинку до цього синглу фарбами намалював басист групи Олександр Булюк.
9. Найновіша пісня на альбомі - «Піруети». Її група придумала влітку 2014-го року. Найстаріша – «Кожен сам по собі». Володимир Нянькін написав її взимку 2007-го року в Москві, де навчався на заочному відділенні факультету журналістики МГУ. Символічно, що одночасно з нею він тоді ж написав композицію «Викини з серця», яка, як і «КСПС», стала завершальною піснею альбому: тільки «КСПС» закрила третій лонгплей, а «Викини...» - другий.
10. Ідей назви альбому було кілька. Перший варіант - «Гімн молодим». Другий варіант - «Укропо-рок» - група остаточно не закинула, помістивши його на обкладинку у вигляді позначення нинішнього стилю команди. Тим самим група хотіла показати, що учасники колективу – справжні «Укропи»: патріотична, україномовна група зі Сходу України, учасники якої в побуті спілкуються російською. Бере участь команда і в соціальних проектах – восени 2014-го року, вони допомогли зібрати 20 тис. грн. на лікування українським солдатам, загравши на благодійному концерті у Сумах.
11. Як і другий альбом «Мрійник», «Піруети» триває 43 хвилини і складається з 11 пісень.
12. Пісня «Гімн молодим» має дві студійних версії. Першу в 2011 році група записала на київській студії «На Хаті records» під керівництвом звукорежисера Олексія Носенко. Виявившись каламутним типом, він «запоров» і процес накопичення, і саме зведення, тому групі довелося скористатися допомогою звукорежисера Олексія Фоміци. Витрачені гроші «повернулися» до групи в 2014-му, коли їм запропонували безкоштовно зняти кліп на цю пісню. Українська академія банківської справи (Суми) виграла гранд благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд добрих справ» і отримала 50 тис. кошти на організацію зйомок масштабного флешмобу, в якому взяли участь близько 300 осіб.
13. На альбомі «Піруети» 4 пісні, які закінчуються «fade out» - «(Пала)ю(чи)», «КСПС», «Впади мені в очі» і «Бідний Вова».
14. Пісня «Бідний Вова» починається з фірмового покашлювання гітариста групи Ярослава Малевича.
15. Найбільш експериментальними на альбомі вийшли пісні «Альфа і Омега» і «Кожен сам по собі» (КСПС). У першій є дабстеп-частина, зіграна з живими ударними. «КСПС» взагалі сама по собі електронний тріп-хоп, де з «живих» інструментів – лише гітара.
Сумська група «ЕТСЕТЕРА», незважаючи на східноукраїнську прописку, більше відома на Західній Україні. Поговорити з вокалістом групи Володимиром Нянькіним було про що. Бесіда вийшла тривалою, сказано було багато, тому, гадаю, доцільніше питання не друкувати, а зробити інтерв'ю у вигляді монологу
Сумський рок-гурт Етсетера, який в минулому році випустив свій другий альбом «Мрійник», не зважаючи на свою порівняно не довгу історію вже впевнено посіли місце одних з найвідоміших представників української альтернативної сцени. Причина цьому досить зрозуміла, адже хлопці грають перш за все якісну та чесну музику. А це є запорукою успіху. Про свої творчі здобутки, плани та мрії розповів вокаліст гурту Володимир Нянькін
Сумський рок-гурт «ЕТСЕТЕРА» з 18 вересня відправляється у Всеукраїнський тур - «За Мріями». Спочатку володарі першої премії фестивалю «Тарас Бульба 2008» відіграють 7 концертів на Західній Україні, а трохи згодом відвідають й інші куточки України. Напередодні від’їзду лідер гурту Володимир Нянькін розповів про другий альбом команди, підготовку до третього, зйомки кліпу та колір прапору країни «ЕТСЕТЕРА»
Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!