Піруети

Піруети

Etc


1. Робот
2. Будь моєю
3. Паніка на Титаніку
4. Альфа і Омега
5. (Пала)ю(чи)
6. Гімн Молодим
7. Друзі на паузі
8. Піруети
9. Впади мені в очі
10. Бідний Вова
11. Кожен сам по собі (КСПС)
ВСЕ ТРЕКИ
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Гурт Етсетера – драйвові рокери зі Сходу України – міста Суми. З’явившись у 2003 році як гурт трьох шкільних друзів. Після багатьох змін у складі у 2007-му група набула свого остаточного вигляду и цим складом записала два альбоми – «FreeВільний» (2008) та «Мрійник» (2010). Грали на багатьох українських фестивалях, серед досягнень – перше місце на старішому та найповажнішому українському конкурсному рок-фестивалі «Тарас Бульба» (2008), що за 23 роки Незалежності не вдавалося жодному гурту зі Східної України.

Альбом «Піруети», за словами музикантів, - краще з того, що створив гурт з 2010 по 2014 рік.

ROCK.KIEV.UA поспілкувалися із ЕТСЕТЕРА та виділили 15 відомих та маловідомих фактів про крайній альбом, що з’явився в останні дні 2014-го року.

1. Між виходом другого («Мрійник») і третього альбому групи ЕТСЕТЕРА пройшло 4 роки і 4 місяці.

2. За 4 роки ЕТСЕТЕРА встигла змінити склад і здійснити реюніон. У 2012 до Китаю поїхали гітарист гурту Ярослав Малевич і басист Олександр Булюк. Замість них прийшли гітарист Євген Касьяненко (екс Н.Три) і Денис Глазун (Set me free). Спочатку в групу повернувся Ярослав (січень 2013), потім Олександр (січень 2014).

3. На альбомі «Піруети» є лише одна пісня, в записі якої брав участь учасник не з оригінального складу. Партія басу в «Впади мені в очі» - авторства Дениса Глазуна.

4. Над альбомом працювали три звукорежисери. «Робот», «Паніка на Титаніку» та «Впади мені в очі» «зводив» Олексій Фоміца, з яким ЕТСЕТЕРА зробила два перших альбоми. Саундпродюсуванням, зведенням і мастерингом «Будь моєю», «(Пала)ю(чи)», «Гімн молодим» та «Бідний Вова» займався Костянтин Пижов – гітарист мінської групи «The Toobes». «Друзі на паузі», «Кожен сам по собі», «Піруети» та «Альфа і Омега» - звукорежисерська робота гітариста гурту Ярослава Малевича.

5. DIY-підхід у розвитку групи в ЕТСЕТЕРІ до появи «Піруетів» набрав максимальних обертів. Ярослав Малевич став звукорежисером 4-х пісень альбому, Олександр Булюк почав займатися експериментами з електронним саундом, зробивши аранжування для пісні «Кожен сам по собі». Володимир Нянькін, крім того що знімає кліпи для групи – зараз на його рахунку їх 3 («Викини з серця», «Паніка на Титаніку» та «Сонце моє едине») – зайнявся організацією рок-фестивалів. Він – один із засновників, а також музичний продюсер найбільшого рок-фестивалю Східної України – Схід-Рок (Тростянець, Сумська область).

6. Назву «Піруети» альбом отримав завдяки гітаристу групи Ярославу Малевичу. Йому сподобалося слово з другого куплета пісні, яка на той момент ще ніяк не називалась. Ідею підхопив Володимир Нянькін, запропонувавши так назвати не тільки пісню, але і цілий альбом.

7. На момент виходу «Піруетів» дві пісні альбому вже були екранізовані. Першою отримала кліп композиція «Паніка на Титаніку» (2012). Його знімали в рік сторіччя катастрофи Титаніку. Кліп на пісню «Гімн молодим» - 2014-го року випуску. У його зйомках брало участь близько 300 осіб.

8. Пісня «Паніка на Титаніку» придумана в 2011-му році за одну репетицію – група почала джемити, а вокаліст Володимир Нянькін співати, притому відразу з текстом «паніка, паніка, на борту Титаніка». Обкладинку до цього синглу фарбами намалював басист групи Олександр Булюк.

9. Найновіша пісня на альбомі - «Піруети». Її група придумала влітку 2014-го року. Найстаріша – «Кожен сам по собі». Володимир Нянькін написав її взимку 2007-го року в Москві, де навчався на заочному відділенні факультету журналістики МГУ. Символічно, що одночасно з нею він тоді ж написав композицію «Викини з серця», яка, як і «КСПС», стала завершальною піснею альбому: тільки «КСПС» закрила третій лонгплей, а «Викини...» - другий.

10. Ідей назви альбому було кілька. Перший варіант - «Гімн молодим». Другий варіант - «Укропо-рок» - група остаточно не закинула, помістивши його на обкладинку у вигляді позначення нинішнього стилю команди. Тим самим група хотіла показати, що учасники колективу – справжні «Укропи»: патріотична, україномовна група зі Сходу України, учасники якої в побуті спілкуються російською. Бере участь команда і в соціальних проектах – восени 2014-го року, вони допомогли зібрати 20 тис. грн. на лікування українським солдатам, загравши на благодійному концерті у Сумах.

11. Як і другий альбом «Мрійник», «Піруети» триває 43 хвилини і складається з 11 пісень.

12. Пісня «Гімн молодим» має дві студійних версії. Першу в 2011 році група записала на київській студії «На Хаті records» під керівництвом звукорежисера Олексія Носенко. Виявившись каламутним типом, він «запоров» і процес накопичення, і саме зведення, тому групі довелося скористатися допомогою звукорежисера Олексія Фоміци. Витрачені гроші «повернулися» до групи в 2014-му, коли їм запропонували безкоштовно зняти кліп на цю пісню. Українська академія банківської справи (Суми) виграла гранд благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд добрих справ» і отримала 50 тис. кошти на організацію зйомок масштабного флешмобу, в якому взяли участь близько 300 осіб.

13. На альбомі «Піруети» 4 пісні, які закінчуються «fade out» - «(Пала)ю(чи)», «КСПС», «Впади мені в очі» і «Бідний Вова».

14. Пісня «Бідний Вова» починається з фірмового покашлювання гітариста групи Ярослава Малевича.

15. Найбільш експериментальними на альбомі вийшли пісні «Альфа і Омега» і «Кожен сам по собі» (КСПС). У першій є дабстеп-частина, зіграна з живими ударними. «КСПС» взагалі сама по собі електронний тріп-хоп, де з «живих» інструментів – лише гітара.


Исполнитель:
Etc
Название:
Піруети
Категория:
Альбомы
Год издания:
2014
Издатель:
self-released

ПУБЛИКАЦИИ
Етсетера: «Ми – група зі Східної України, яку знають здебільшого на Західній»
ИНТЕРВЬЮ
Етсетера: «Ми – група зі Східної України, яку знають здебільшого на Західній»
23.09.2011

Сумська група «ЕТСЕТЕРА», незважаючи на східноукраїнську прописку, більше відома на Західній Україні. Поговорити з вокалістом групи Володимиром Нянькіним було про що. Бесіда вийшла тривалою, сказано було багато, тому, гадаю, доцільніше питання не друкувати, а зробити інтерв'ю у вигляді монологу

Етсетера: «Займатися рок-музикою в україні можуть лише мрійники»
ИНТЕРВЬЮ
Етсетера: «Займатися рок-музикою в україні можуть лише мрійники»
18.03.2011

Сумський рок-гурт Етсетера, який в минулому році випустив свій другий альбом «Мрійник», не зважаючи на свою порівняно не довгу історію вже впевнено посіли місце одних з найвідоміших представників української альтернативної сцени. Причина цьому досить зрозуміла, адже хлопці грають перш за все якісну та чесну музику. А це є запорукою успіху. Про свої творчі здобутки, плани та мрії розповів вокаліст гурту Володимир Нянькін

Етсетера: «Ми – суміш, але не димна, а дивна»
ИНТЕРВЬЮ
Етсетера: «Ми – суміш, але не димна, а дивна»
09.09.2010

Сумський рок-гурт «ЕТСЕТЕРА» з 18 вересня відправляється у Всеукраїнський тур - «За Мріями». Спочатку володарі першої премії фестивалю «Тарас Бульба 2008» відіграють 7 концертів на Західній Україні, а трохи згодом відвідають й інші куточки України. Напередодні від’їзду лідер гурту Володимир Нянькін розповів про другий альбом команди, підготовку до третього, зйомки кліпу та колір прапору країни «ЕТСЕТЕРА»

ДОСЬЕ
Etc
Паніка на ТитанікуКЛИП
Паніка на Титаніку · 2012
5 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Обзор сцен на 360 градусов, прямые трансляции и даже фуд-корты
АНОНСЫ
Обзор сцен на 360 градусов, прямые трансляции и даже фуд-корты
09.09.2020

19-20 сентября на украинской онлайн-платформе hover.link — БеZVIZ Pre-party 1.5 пройдет первое мероприятие. Это пространство, которое максимально воспроизводит музыкальный фестиваль в реальности