«Вію» сподобалися «Очі відьми»

14.10.2007 · Інтерв'ю

«Очі відьми - пісні групи «Вій» у виконанні українських музикантів» - альбом з такою назвою, присвячений творчості легендарного київського рок-гурту «Вій», нещодавно побачив світ.

Це перший подібний проект в Україні. Диск вийде на лейблі Vesna Music, а ідея належить лідерові «Вія» Дмитру Доброму-Вечору.

«Ми подумали, що в нас є дуже багато добрих пісень і що було б непогано, якби їх заспівав хтось інший. І ми кинули в інтернеті заклик. Хто відгукнувся, той і записав.»

Праця над цим альбомом почалася приблизно три роки тому. Заклик, про який згадує Дмитро Добрий-Вечір, з’явився тоді на інтернет-сайті «Вія». Ішлося про те, що всі музиканти, котрим до вподоби творчість рок-гурту, можуть у власних інтерпретаціях заспівати ті пісні, які найбільше приходяться їм до смаку. Демо-версії надсилали Дмитрові Доброму-Вечору і його менеджерові Сергію Літтлу, котрі й визначали, які композиції увійдуть до альбому. Згадує Сергій Літтл:

«У цьому проекті Діма виступив не лише як автор і композитор творів, але й як продюсер. Більшість пісень надійшли в трьох-чотирьох варіантах, і з них він відбирав ті, що найвдаліше вписалися в загальну концепцію. Дмитро вже мав приблизне уявлення, як повинен звучати диск».

Диск відкривають «Очі відьми» у виконанні групи «Ворождень», а завершується він тією ж піснею в інтерпретації «Піккардійської терції». Обидві версії настільки вразили Дмитра Доброго-Вечора, що той вирішив видати обидва варіанти цієї пісні. Звідси також і назва альбому.

«Диск мав бути еклектичним за напрямками, в яких працюють виконавці. Я хотів, щоб там був і народний хор, і якась джазова інтерпретація, і метал, і панкова, і пост-панкова, і готична музика тощо. Я розумію, що в кожного виконавця або співака є власний стиль і творчий напрямок. Хтось грає хеві-метал, хтось готику, хтось бардівські пісні. І тому умова була така: виконання пісень не мало бути схожим на наше. Але головне - повинна залишитися мелодія, текст і якась гармонія. Так і вийшло. Бо передостанніми співають «Кому вниз», а після них іде «Піккардійська терція». За напрямком це дуже різна музика, але за концепцією це виглядає дуже добре.»

Усі виконавці, які записали якусь із пісень «Вія», дістали дозвіл Дмитра Доброго-Вечора виконувати її на своїх концертах, а також використовувати у власних альбомах. Як розповів Сергій Літтл, вихід альбому «Очі відьми» - пісні групи Вій у виконанні українських музикантів» планується відсвяткувати концертами в багатьох містах України:

«В альбомі записані команди з усієї України - з Івано-Франківська, Києва, Львова, Полтави, Рівного та інших міст. Оскільки на наш заклик взяти участь у цьому проекті відгукнулися групи з різних регіонів України, то ми плануємо провести презентації чи концерти на підтримку диска у Львові, Івано-Франківську та Києві. В цих регіональних акціях візьмуть участь групи, що буди задіяні у створенні альбому.»

Так, зокрема 17 листопада, відбудеться концерт у луцькому пивному клубі «Майдан», за участю гуртів «Вій», «Ворождень» і «Больно Далєко» із Лесею Рой. Під час цієї акції буде розіграно 10 дисків з «Очима відьми».

Олександр Павлов [ Deutsche Welle ]

* Слухайте аудіо-версію


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Новий альбом гурту «Вій»: якість має превалювати над кількістю
ІНТЕРВ'Ю
Новий альбом гурту «Вій»: якість має превалювати над кількістю
04.06.2010

На початку червня легендарний український гурт «Вій» видає новий альбом «Йшов я небом». Цей повноформатний реліз стане лише третім для колективу, якому наступного року виповнюється вже 20 років

Дмитро Добрий-Вечір: «Українці терплячі, але усьому приходить край»
ІНТЕРВ'Ю
Дмитро Добрий-Вечір: «Українці терплячі, але усьому приходить край»
16.04.2010

Група «Вій» - це вишукане поєднання дохристиянської української мелодики, елементів бароко й середньовіччя з сучасною психоделією. Але ще - це безкомпромісність, ненагране, нефальшиве українство. Погодьтеся, рідкісний сьогодні сплав - професійність, талант і патріотизм

Дмитро Добрий-Вечір: «Фестиваль – це стан душі»
ІНТЕРВ'Ю
Дмитро Добрий-Вечір: «Фестиваль – це стан душі»
12.11.2007

Нещодавно у Львові після семирічної перерви відбувся П’ятий фестиваль україномовної авторської пісні та співаної поезії «Срібна підкова». Уже традиційно незмінним учасником фестивалю був культовий київський гурт «Вій».

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Йшов я небом
Йшов я небом
2010
альбом
слухати · рецензія
Good-bye my revolution
Good-bye my revolution
2009
сингл
слухати · рецензія
Хата скраю села
Хата скраю села
2006
альбом
слухати · рецензія
Чорна рілля
Чорна рілля
2004
альбом
слухати
Два кольориКЛІП
Два кольори · 2022
7 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів