К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

«Вію» сподобалися «Очі відьми»

14.10.2007 · Интервью«Вію» сподобалися «Очі відьми»

«Очі відьми - пісні групи «Вій» у виконанні українських музикантів» - альбом з такою назвою, присвячений творчості легендарного київського рок-гурту «Вій», нещодавно побачив світ.

Це перший подібний проект в Україні. Диск вийде на лейблі Vesna Music, а ідея належить лідерові «Вія» Дмитру Доброму-Вечору.

«Ми подумали, що в нас є дуже багато добрих пісень і що було б непогано, якби їх заспівав хтось інший. І ми кинули в інтернеті заклик. Хто відгукнувся, той і записав.»

Праця над цим альбомом почалася приблизно три роки тому. Заклик, про який згадує Дмитро Добрий-Вечір, з’явився тоді на інтернет-сайті «Вія». Ішлося про те, що всі музиканти, котрим до вподоби творчість рок-гурту, можуть у власних інтерпретаціях заспівати ті пісні, які найбільше приходяться їм до смаку. Демо-версії надсилали Дмитрові Доброму-Вечору і його менеджерові Сергію Літтлу, котрі й визначали, які композиції увійдуть до альбому. Згадує Сергій Літтл:

«У цьому проекті Діма виступив не лише як автор і композитор творів, але й як продюсер. Більшість пісень надійшли в трьох-чотирьох варіантах, і з них він відбирав ті, що найвдаліше вписалися в загальну концепцію. Дмитро вже мав приблизне уявлення, як повинен звучати диск».

Диск відкривають «Очі відьми» у виконанні групи «Ворождень», а завершується він тією ж піснею в інтерпретації «Піккардійської терції». Обидві версії настільки вразили Дмитра Доброго-Вечора, що той вирішив видати обидва варіанти цієї пісні. Звідси також і назва альбому.

«Диск мав бути еклектичним за напрямками, в яких працюють виконавці. Я хотів, щоб там був і народний хор, і якась джазова інтерпретація, і метал, і панкова, і пост-панкова, і готична музика тощо. Я розумію, що в кожного виконавця або співака є власний стиль і творчий напрямок. Хтось грає хеві-метал, хтось готику, хтось бардівські пісні. І тому умова була така: виконання пісень не мало бути схожим на наше. Але головне - повинна залишитися мелодія, текст і якась гармонія. Так і вийшло. Бо передостанніми співають «Кому вниз», а після них іде «Піккардійська терція». За напрямком це дуже різна музика, але за концепцією це виглядає дуже добре.»

Усі виконавці, які записали якусь із пісень «Вія», дістали дозвіл Дмитра Доброго-Вечора виконувати її на своїх концертах, а також використовувати у власних альбомах. Як розповів Сергій Літтл, вихід альбому «Очі відьми» - пісні групи Вій у виконанні українських музикантів» планується відсвяткувати концертами в багатьох містах України:

«В альбомі записані команди з усієї України - з Івано-Франківська, Києва, Львова, Полтави, Рівного та інших міст. Оскільки на наш заклик взяти участь у цьому проекті відгукнулися групи з різних регіонів України, то ми плануємо провести презентації чи концерти на підтримку диска у Львові, Івано-Франківську та Києві. В цих регіональних акціях візьмуть участь групи, що буди задіяні у створенні альбому.»

Так, зокрема 17 листопада, відбудеться концерт у луцькому пивному клубі «Майдан», за участю гуртів «Вій», «Ворождень» і «Больно Далєко» із Лесею Рой. Під час цієї акції буде розіграно 10 дисків з «Очима відьми».

Олександр Павлов [ Deutsche Welle ]

* Слухайте аудіо-версію


 
ПУБЛИКАЦИИ
Новий альбом гурту «Вій»: якість має превалювати над кількістю
ИНТЕРВЬЮ
Новий альбом гурту «Вій»: якість має превалювати над кількістю
04.06.2010

На початку червня легендарний український гурт «Вій» видає новий альбом «Йшов я небом». Цей повноформатний реліз стане лише третім для колективу, якому наступного року виповнюється вже 20 років

Дмитро Добрий-Вечір: «Українці терплячі, але усьому приходить край»
ИНТЕРВЬЮ
Дмитро Добрий-Вечір: «Українці терплячі, але усьому приходить край»
16.04.2010

Група «Вій» - це вишукане поєднання дохристиянської української мелодики, елементів бароко й середньовіччя з сучасною психоделією. Але ще - це безкомпромісність, ненагране, нефальшиве українство. Погодьтеся, рідкісний сьогодні сплав - професійність, талант і патріотизм

Дмитро Добрий-Вечір: «Фестиваль – це стан душі»
ИНТЕРВЬЮ
Дмитро Добрий-Вечір: «Фестиваль – це стан душі»
12.11.2007

Нещодавно у Львові після семирічної перерви відбувся П’ятий фестиваль україномовної авторської пісні та співаної поезії «Срібна підкова». Уже традиційно незмінним учасником фестивалю був культовий київський гурт «Вій».

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Йшов я небом
Йшов я небом
2010
альбом
слушать · рецензия
Good-bye my revolution
Good-bye my revolution
2009
сингл
слушать · рецензия
Хата скраю села
Хата скраю села
2006
альбом
слушать · рецензия
Чорна рілля
Чорна рілля
2004
альбом
слушать
Два кольориКЛИП
Два кольори · 2022
12 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВОСТИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвийские рок- и метал-группы и другие представители индустрии выражают свою поддержку народу Украины в это непростое время!