Йшов я небом

Йшов я небом

Вій


1. Відрізана голова
2. Йшов я небом
3. Колискова 33
4. Троїцька пісня
5. Серпень догорає
6. Бісова сила
7. Вийди з кімнати
8. В темнім лісі уночі
9. Goodbye My Revolution
ВСЕ ТРЕКИ
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Козацький шансон? Згодьтеся, що дев’ятнадцять років – не такий вже й малий проміжок життя, за цей час може помінятися будь-що. В нашій державі за цей час мінялася і влада, і мода, і шоу-бізнес… Мінялося все, лише «Вій» лишився незмінним – таким, як і дев’ятнадцять років тому – чесним, містичним, актуальним.

Останній диск «Вія» «Йшов я небом» побачив світ на початку червня 2010-го, через сім років після виходу «Хати скраю села» (до слова, це лише третій альбом гурту за всю історію). Платівка містить 9 треків, сповнених ліричності та емоційності, притаманних лише цьому гурту. Здається, що текст і мелодія складають один цілий всесвіт. Навіть останній інструментальний трек «Goodbye My Revolution #2» ніби суцільна поезія.

Чи не найсильніша річ в альбомі – «Колискова 33», текст якої був написаний скрипачкою «Вія» Лесею Рой, і розказує про матір, яка просить батька в часи Голодомору віднести своїх дітей помирати до лісу, бо не мала чим їх годувати. «Леся, правда, казала, що не знає, чи помирав у неї в сім'ї хтось від голоду. Думаю, пам'ять про це українцям передається генетично», – в одному з інтерв’ю сказав фронтмен гурту. А «Вийди з кімнати» – це вірш Богдана-Ігоря Антонича, покладений на музику Дмитром. Пісня була вперше виконана на «Антонич-фесті-2009». Присутні на платівці і вже відомі шанувальникам гурту композиції, такі як «Бісова сила» (з вокалом доброї подруги «Вія» співачкою Натанікою (Наталею Ткаченко))та «Відрізана голова».

Досить цікава історія написання пісні «В темному лісі вночі». Добрий-Вечір спочатку написав текст про «бандюганів, депутатів, комуністів-підарасів», але потім вирішив, що «всякі ці «партії регіонів» не варті, щоб про них співати». Як наслідок, пісня вийшла досить легка, проста, про любощі з русалкою, і однією з найкращих на платівці.

На альбомі нема гостросоціальних та політичних пісень, таких як «Хата скраю села», він повністю ліричний. Але, незважаючи ні на що, в кожній ноті вловлюється стиль «Вія», відчувається надія, що українці перестануть бути лише електоратом, а будуть справжнім народом, який буде пишатися тим, що він живе на українській землі.

Цікаві факти про альбом:
- Запис альбому тривав близько півроку у домашній студії Дмитра Добрий-Вечір, яка знаходиться у двокімнатній квартирі співака.
- На платівці можна чути латиноамериканську гітарку-укулеле, яку в Україні годі дістати. Привезена ж вона була з Швеції чоловіком Лесі Рой.
- До гурту «Вій» приєднався баяніст Іван Любиш-Кірдей.
- Деякі пісні з альбому вже виходили синглами. Щоправда, лише їх концертні версії.


Исполнитель:
Вій
Название:
Йшов я небом
Категория:
Альбомы
Год издания:
2010
Издатель:
self-released

ПУБЛИКАЦИИ
Новий альбом гурту «Вій»: якість має превалювати над кількістю
ИНТЕРВЬЮ
Новий альбом гурту «Вій»: якість має превалювати над кількістю
04.06.2010

На початку червня легендарний український гурт «Вій» видає новий альбом «Йшов я небом». Цей повноформатний реліз стане лише третім для колективу, якому наступного року виповнюється вже 20 років

Дмитро Добрий-Вечір: «Українці терплячі, але усьому приходить край»
ИНТЕРВЬЮ
Дмитро Добрий-Вечір: «Українці терплячі, але усьому приходить край»
16.04.2010

Група «Вій» - це вишукане поєднання дохристиянської української мелодики, елементів бароко й середньовіччя з сучасною психоделією. Але ще - це безкомпромісність, ненагране, нефальшиве українство. Погодьтеся, рідкісний сьогодні сплав - професійність, талант і патріотизм

Дмитро Добрий-Вечір: «Фестиваль – це стан душі»
ИНТЕРВЬЮ
Дмитро Добрий-Вечір: «Фестиваль – це стан душі»
12.11.2007

Нещодавно у Львові після семирічної перерви відбувся П’ятий фестиваль україномовної авторської пісні та співаної поезії «Срібна підкова». Уже традиційно незмінним учасником фестивалю був культовий київський гурт «Вій».

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Good-bye my revolution
Good-bye my revolution
2009
сингл
слушать · рецензия
Хата скраю села
Хата скраю села
2006
альбом
слушать · рецензия
Чорна рілля
Чорна рілля
2004
альбом
слушать
Два кольориКЛИП
Два кольори · 2022
8 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Обзор сцен на 360 градусов, прямые трансляции и даже фуд-корты
АНОНСЫ
Обзор сцен на 360 градусов, прямые трансляции и даже фуд-корты
09.09.2020

19-20 сентября на украинской онлайн-платформе hover.link — БеZVIZ Pre-party 1.5 пройдет первое мероприятие. Это пространство, которое максимально воспроизводит музыкальный фестиваль в реальности