Borshch'n'Roll по-«майданівськи»

14.08.2006 · Інтерв'ю
Восени «Воплі Відоплясова», в рамках відзначення свого двадцятиріччя, збираються випустити платівку «Були Деньки». Зараз мало хто пам'ятає, що ранні «ВВ» - це була справжнісінька панк-група. Драйвова музика і вар'ятські тексти дуже пасували двадцятирічним музикантам. Хоча енергії і творчого запалу їм і тепер, двадцять років по тому, не займати. Проте, Олег Скрипка вже більше схиляється у бік фольку, а Юрій Здоренко, який після того, як покинув «ВВ» встиг заснувати ще кілька проектів, і Олександр Піпа, незмінний бас-гітарист тих же «Воплів Відоплясова» і створеного на пару з Юрієм гурту «Борщ», так і продовжують нести стяг юнацько-хуліганського рок-н-ролу, звичайно, у кращих його традиціях, але, разом з тим, зважаючи на сучасну потребу слухачів отримувати більш важкий брутальний саунд. Зараз, здається, все іде до того, що Сашко Піпа залишить «ВВ», оскільки поєднувати гру у двох гуртах стає дедалі важче і вже починаються накладки…

Так чи інакше, послухати гру і поспілкуватися з засновниками улюблених і легендарних «ВВ», а тепер вже не менш улюбленого і легендарного «Борщу», можна було 27 липня в пивному клубі «Майдан», що у місті Луцьку. І хоча публіка нашого клубу звикла до частих концертів рок-зірок, все ж, кожного разу цікаво спостерігати за поведінкою «новачків». Юра був вперше у Луцьку, а Сашко вже мав досвід перебування в «Майдані» під час концертування з «ВВ». Мушу визнати, що справжні рок-н-рольщики завжди і всюди є справжніми. Жодних перешкод у спілкуванні з відвідувачами, природна і невимушена поведінка у залі, а перфоменс, який влаштував на сцені «Борщ», просто потрібно було бачити - розповісти не вистачить ніяких епітетів, хоча, якщо одним словом - профі. Вміють музиканти поводитися як з публікою, так і з операторами, адже майданівська практика - знімати DVD-відео усіх цікавих і неординарних концертів -триває, і більш органічного поводження перед камерами годі було сподіватися, шкода, що глядачі в котрий раз не змогли відірватися на повну, адже коли біля сцени проходить процес фільмування - надто не «погоцаєш». Довелося компенсувати емоції танцями на місцях, оплесками і викликами «на біс».

Перед концертом я трішечки поспілкувалася з Юрком і Сашею, вони тільки що побували в старому місті. Ознайомились зі старовинною архітектурою, обіймали «Лесин явір» поблизу нашого луцького замку. Схоже на те, що у сам замок потрапити таки не довелося (після сьомої години вечора брама зачиняється, так що усі майбутні гості міста майте це на увазі; але наш клуб працює до пізньої ночі, тому бажаючим отримати свою «дозу» рок-н-ролу і драйву пощастило цього вечора як ніколи, sorry, як і завжди).

Ну що ж, на початку моєї розмови з Юрою і Сашком, одержавши таку вже звичну порцію компліментів щодо стильності і вишуканості «Майдану», я, у свою чергу, поцікавилась чи не втомлюють музикантів постійні, часом довготривалі переїзди з одного міста у інше, особливо в таку літню спеку.
Ю. - Подорожувати, для музиканта, звична справа. Тому, ми оптимісти, на будь-які проблеми у дорозі чи погодні обставини не зважаємо. Якби ще концерт пройшов так само класно, було б дуже добре.

- Я знаю, що кілька днів тому ви мали виступ у Донецьку? Взагалі, публіка відрізняється в інших містах - на Сході, Заході? Чи це лише міф, що люди в Україні поділені за мовними і географічними ознаками?
С. - Знаєш, дуже добре, що не відрізняється. В Донецьку завжди приємно виступати, не дивлячись на політичну ситуацію. Підсвідомо, буває, сам себе накручуєш, що ось ти зараз приїдеш у Донецьк, а всі прийдуть на концерт у спортивних штанях, бритоголові, з бейсбольними битками і залізними зубами. А приходять нормальні люди, такі ж приємні та симпатичні як і тут. Тому, Схід - Захід, це усе дурниці, вигадки політиків, щоб заробити собі додаткові голоси на виборах, а музиканти приїжджають, роблять свою справу і музика згладжує будь-які суперечності та антагонізми.

- Через два дні їдете у Польщу на фестиваль «Кєрунек Ольштин» (Kierunek Olsztyn) в однойменному місті. Окрім вас, там ще будуть якісь українські гурти?
С. - Взагалі, це міжнародний фестиваль, дуже цікавий. Я дивився у них на сайті, має бути ще львівська «Інкунабула», якісь німецькі банди, польські, швейцарські, ну і ми.

- До речі, про сайт, шкода, що він у вас переживає такий довготривалий період реконструкції…
С. - Так, поки що махнули на нього рукою, зараз ми його переробляємо, розробляємо новий дизайн. А оскільки до осені потрібно терміново закінчити альбом, який зватиметься «Паразита кусок», то тепер усі сили спрямовані на роботу в студії, випустимо новий альбом і ґрунтовно візьмемось за доопрацювання сайту.

- Звідки берете такі назви для альбомів: перший - «Падло», другий - «Паразита кусок»?
Ю. - Усе з життя, як на мій погляд, виключно рок-н-рольні назви. 
С. - Тут одразу постає запитання: «Що ж таке рок-н-рол»? Своєрідне музичне хуліганство, тому і назви такі.
Ю. - Так, і музика хуліганська, і тексти. В наших піснях тексти мають дуже велике значення. Більшість звертає увагу спочатку лише на музику, а потім, коли читають тексти, кажуть : «Ой, ти диви, тут такий текст класний, прикольно».

- Ваші тексти, можливо, навіть трохи філософські; які пісні віднесли б до таких, що тягнуть на роздуми?
Ю.- «Сніжна королева», «Гогі Гоген», «Падло».
С. - «Бабло».
Ю. - Ні, «Бабло» - це скорше «соціальна» пісня. «Світом керує У.Є.,
світом рулить бабло»…

- А в Росії часто виступаєте? Я знаю, що колись концертували в Москві, дуже позитивні відгуки були у пресі про ці виступи. 
С. - Так, там круто було, але це не дуже економічно вигідно. Москва - дороге місто, плюс постійні переїзди, перельоти. Зате, недавно виступали у Воронежі, дуже гарний концерт був, теж у класному клубі. 
Ю. - Це у них було відкриття «Чемпіонату світу з футболу». Не знаємо, правда, чому вони запросили саме нас, але ми «відкрили», так би мовити, «на славу», все було дуже гарно.
С. - Точно, на ура «відкрили».

- А, взагалі, де більше подобається виступати в клубах, чи на великих майданчиках?
Ю. - По-своєму добре там, і там.
П. - Це різні види творчості. Клуб приваблює більш тісним спілкуванням, а великий майданчик - потужним саундом. 
Ю.- На майданах і стадіонах більше енергетики , хоча свій кайф є і там, і там. У нас майже всі концерти енергетичні, драйвові, якщо так можна висловитись.

- Стрибати зі сцени сьогодні не будете?
С. - Мало місця для розбігу. (сміється)
Ю. - Ні, ми таке не практикуємо. До речі, я забув сказати, сьогоднішній концерт вісімдесятий у історії «Борщу», тому типу ювілейний.
С. - У нас кожен десятий концерт ювілейний, так що можеш нас привітати.

- Вітаю! Ви достатньо концертуюча команда. Особливо, якщо взяти до уваги інформацію в Інтернеті.
С. - Це приємно, значить слухацька аудиторія розвивається і вже не тільки mainstream користується попитом, а й така нестандартна музика, «альтернативна попса» :), так би мовити, як і «Борщ». 
Ю. - Ну, а концертів у нас небагато насправді, проте, відбуваються вони стабільно. Можна сказати, що, як музиканти, ми цілком і повністю щасливі, тому що окрім музики, творчості більше нічим не займаємось.

- Розкажіть трішечки про новий альбом, чим цей матеріал буде відрізнятися від попереднього?
С. - Він буде іще кращим, за саундом, за змістом, і звісно коротшим, ми трохи перевантажили попередній альбом, 20 пісень - це забагато. Тоді у нас накопичилось безліч матеріалу, хотілося включити до трек-листу старі речі з репертуару ще нашої шкільної групи, яка була до «ВВ».
Ю. - А у «Паразита кусок» буде 13 треків.

- «Щасливе число»?
Ю. - Ну, скажімо, тоді 12 і 12а. (сміються)
 
- Сашко, а робота у «ВВ» не перешкоджає роботі у «Борщі». Як графік поєднуєте, це ж проблематично, певно, грати у двох гуртах. «ВВ» не заважає?
П. - Ну, так, заважає «ВВ». (сміємося) Я останнім часом став «прогулювати», вони зараз в Сибір поїхали з концертами, а я ось тут з «Борщем»

- А вас не дістає постійне порівняння і протиставлення з «ВВ»? Мовляв, «Борщ»- це стилістика ранніх «ВВ», хоч ви і були засновниками та ідейними натхненниками цього гурту.
П. - Якщо порівнюють, то це зовсім не дивно, одні й ті самі люди - раз. Плюс, ранні «ВВ» - це теж була панк-група. У репертуарі «Борщу» є тільки дуже старі речі «ВВ», ще російськомовні, а Юркові пісні для «ВВ» вийдуть ось у листопаді в новому альбомі цього гурту. Зараз нам подобається грати таку музику, яку ми граємо, і ми бачимо, що людей вона теж заводить, все ж, rock-n-roll will never die!

Особисто мені, дуже вже хотілося ще й після концерту потероризувати хлопців звичними журналістськими запитаннями про враження від залу, апаратури, публіки, чи приїдуть вони до нас ще, чи гарні у нас в «Майдані» дівчата (хоча, здається, саме це твердження не потребує доведення і автоматично переходить у розряд аксіом), але передумала. Змінила наміри, бо побачила, що інші відвідувачі і глядачі концерту прагнуть уваги музикантів. Знаючи, наскільки важливими є такі речі, вирішила «помилосердствувати» і дати іншим можливість спілкування. Роздавалися автографи, підписувалися плакати, диски, люди фотографувалися зі своїми кумирами і було, чесно кажучи, дуже приємно за цим спостерігати. Концерт усім сподобався, було дійсно дуже драйвово і весело. Піпа і Здоренко на сцені - неперевершені, такі прості і звичні у житті, вони майстерно грали і «працювали» на зал, у своїх фірмових футболках з логотипами «Borshch'n'Roll» і гітарами, націленими на публіку, готовими ось-ось вибухнути від шалених рифів. Що ж, будемо чекати на наступний приїзд «Борщу» до нас. Успіхів їм у славній і нелегкій справі продукування файної музики. Приємно і душі, і вухам - а що ще потрібно справжньому меломану? Хіба, кілька кухлів доброго пива, ну, і цікаві співрозмовники під боком, без них ніяк, як і без улюбленого клубу «Майдан». LONG LIVE ROCK & ROLL! 8)
Автор: Галочка Blackbird [ maydan.com.ua ]

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Чи буде Борщ?
НОВИНИ
Чи буде Борщ?
17.07.2008

Вже йшлося про те, що у співочій боївці Борщ, яка свого часу стрімко увірвалася у вітчизняний роковий простір, відбуваються життєві зміни. Тепер можна зробити суттєві уточнення з приводу сьогоднішнього стану Борщу.

Борщ - полишив один з його зачинателів
НОВИНИ
Борщ - полишив один з його зачинателів
26.06.2008

Веселий і дотепний гурт Борщ полишив один з його зачинателів, в недавньому минулому відомий басист ВВ – Сашко Піпа. Нині Сашко повернувся до самостійних творчих пошуків і вже встиг відіграти кілька пробних виступів разом з доволі знаними івано-франківськими кумедниками з групи Пан Пупец.

LIVE-інтерв'ю: БОРЩ
LIVE.ИНТЕРВЬЮ
LIVE-інтерв'ю: БОРЩ
05.12.2006

Ми ж не 100$, щоб усім подобатись. Рок-музиканти, як правило, роблять музику для себе, на свій власний смак. Якщо намагатися сподобатись усім-усім, то це вже буде ближче до естради (щоб не вживати заїжджене слово попса)...

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Паразіта кусок
Паразіта кусок
2006
альбом
слухати · рецензія
Padlo
Padlo
2004
альбом
слухати
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
НОВИНИ
Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
18.07.2020

Music Export Ukraine, у ​​партнерстві з MONOKEY, оголошують прийом заявок на першу Східноєвропейську Музичну Академію. Ця можливість є абсолютно безкоштовною та відкритою