LIVE-інтерв'ю: БОРЩ

05.12.2006 · Інтерв'ю
 (до Піпи) Що має статися аби ви покинули ВВ заради БОРЩа, чи навпаки?
 
Запитання коротеньке, але таке філософське, що хочеться відповісти цитатою з «Феноменології духу» Гєгєля: « Всезагальна аперцепція є стверджуюче знання себе самого в іншій самості, кожна з яких у якості вільної одиничності володіє абсолютною самостійністю, але внаслідок заперечення своєї безпосередньості або прагнення не відрізняється від іншої та являє собою всезагальну аперцепцію. Кожна з них об'єктивна й має реальну загальність у формі взаємності оскільки визнає іншу одиничність і знає її як вільну». 
Для того, хто ще продовжує читати, зазначу, що сам не знаю, що це означає, але, мабуть, справа в тому, що в історичному контексті ВВ назавжди залишиться Number One в українській рок-музиці, бо це група, з якої ця музика, власне, почалася. Ми з Юрком дуже раді, що приклали свого часу до цього лапу. Протягом довгих років я й уявити не міг себе без Воплів. Але зараз ВВ - це в першу чергу Олег, і я відчуваю себе причетним до групи тільки як виконавець ( до того ж не завжди - більшість концертів цього року у ВВ на басу грав не я). На сьогоднішній день Number One для мене - це БОРЩ - місце, де втілюються всі мої брєдові творчі ідеї, і одна думка про те , щоб його покинути, перефразуючи класика - це вже фігня.
 
(до всіх) Памятаю, читав десь, що більша частина матеріалу групи – старі доробки 80-90х, і що ідея була саме в тому, аби виконати старий матеріал. Чи правда це, і, якщо так, то які з пісень були написані в 2005-2006р.р.?
 
У репертуарі БОРЩу є 4 пісні часів групи SOS (82р.) - це «Она», «Звьоздний танєц», «Епоха юних» та «Царівна-жаба». До часів ранніх ВВ (86р.) відносяться «Конфорка», «Увага» та «Я лєтєл». The решта - близько 40 пісень - написані вже в період існування БОРЩу - з 02 по 06р.р.
 
 (до всіх) Ходять чутки, що Ваша творчість подобається відомому українському митцю Лесю Подерв'янському. І що Ви навіть збираєтесь зробити з ним щось на кшталт коллаборації - він напише текст (чи декілька текстів) для Ваших пісень. Чи так?
 
Мабуть, хтось переплутав. Це нам вже давно подобаються п'єси Леся Подерв'янського. А чи подобається наша творчість йому, ми й гадки не маємо, кажуть, він слухає Pink Floyd
 
як Ви відноситесь до того, що на Ваші концерти (хоч мені Ваш стиль мало нагадує ска) кагальниками ходять скінхеди, влаштовують слем і верещать «зіг хайль». Як Ви вважаєте, чим зумовлений інтерес цієї субкультурної течіі до Вашої групи і стилю?
 
ХйЗ.... Для групи Madness з їхнім ска у 79 році в Англіїї скіни на концертах теж були несподіванкою. Можливо, справа у зловживанні нами словом «Ой», наприклад, «Ой, у полі криниченька... ». Доречі, дякуємо, що запитали, користуючись нагодою, хочеться висловити свою позицію з цього приводу:
 - Громадяни скінхеди! Україна - форева, слем - зер гут, а «зіг хайль» на наших концертах прохання не кричати, бо «всі люди браття» (с)
 
Чи плануєте ви виходити на російський і зарубіжний ринок зі своєю музикою?
 
Альбом «Паразіта кусок» несподівано для нас сам вийшов на російський ринок - його з власної ініціативи випустила тамтешня компанія «Союз». Щоб просуватися далі за кордон, потрібні англомовні пісні, а в нас така тільки одна - «Audio-Video». До речі, вона також абсолютно самостійно «просунулась» на англійську радіостанцію ВВС 6 music, де неодноразово лунала в передачі Jane Gazzo's Dream Ticket .
 
Маєте глобальні плани на довгостроковий період?
 
Авжеж. Нічого оригінального - виходити на російський та зарубіжний ринки, всесвітнє визнання, альбоми мільйонними тиражами, купа концертів, слава, бабло etc...:-)
 
 (до Піпи) Що на першому місці – ВВ чи БОРЩ?
 
БОРЩ
 
(до Піпи) На Рок-Екзистенції минулого року ви так спритно перемістились з альтернативной сцени, де відіграв БОРЩ, на сцену до виступу ВВ. Не важко бігати? Не стомлює участь у двох паралельно успішних проектах?
 
Не важко. Не стомлює. Напрягає інше - це «спритно переміщатись» з «альтернативної сцени» на «головну»та навпаки. На альтернативній сцені я себе почуваю набагато природніше.
 
 (до всіх) Чому більше не виступаєте з DVS?
 
Виступали влітку двічи в Києві. Якшо буде цікава нагода, із задоволенням виступимо ще. Трохи дратує те, що після спільноі пісні  «Far far away» багато хто чомусь впевнений, що БОРЩ-DVS - це якась одна група, сіамські близнюки, що завжди виступають разом. Досі не знаємо, як боротися з цим дурнуватим стереотипом. 
 
 (до всіх) Де краще записуватись? Чому зведення робили у Франції? Не змогли знайти гарного звукорежисера в Києві?
 
Розумні люди кажуть, що непогано звучить, якщо записуватися десь на Abbey Road у Лондоні, бажано з крутим саунд-продюсером . Були б гроші. Ми усі свої альбоми записували в Києві та зводили власноручно, бо звукозапис для нас є такою ж невід’ємною частиною творчого процесу, як мелодія, текст чи аранжування. А ось мастеринг (фінальна корекція звучання) краще, щоб робив спеціаліст з великим досвідом, гарною апаратурою та не дуже глухий. Тут нам стало у пригоді наше європейське минуле, згадалось, що у Франції та в Німеччині це роблять якісніше, а іноді й дешевше.
 
Чим заробляєте на життя? Тільки музикою чи ще чимось? Чи можна займатись лише БОРЩем і жити в достатку?
 
На життя та запасні струни вистачає. На Мерседеси - ні. Мріємо назбирати на власний мікроавтобус. На весіллях підробляти не вдається - БОРЩ для цього загучний
 
Як так вийшло, що ви стали активно співпрацювати з DVS? З DVS була спільна пісня, а чи не було ідею зробити так само з ВВ?
 
Не знаємо, як для кого, а для нас два справжніх англійських рок-музиканти, що грають в українській рок-групі - це своєрідна екзотика. До того ж, грають вони чесно, драйвово і в нас є спільне уподобання - група Motorhead. Нажаль, вже так запаскудили людям голови політикою, що багато хто дивиться на все це з підозрою, бо  «зять».
А спільна пісня з ВВ - це, здається, буде масло масляне
 
Хай, хлопці!!! Я ще малим був на концерті ВВ у Запоріжжі у ДК Кірова у 1987 здається році! То було круто! А ви ніяк не приїдете! І мені здається, вас чекає не тільки Запоріжжя!
То коли ж ви вже приїдете до нас?
 
Ми прекрасно пам’ятаємо 2 концерти у ДК Кірова в Запоріжжі у 1988 році! Тоді у вас було модно ходити в пижикових шапках. Потім деякі хлопці та дівчата з цього концерту приїжджали в Київ до Піпи на святкування Нового Року. Бухали. На початку наступного року ми як раз плануємо невеликий тур Україною в підтримку нового альбому, обов’язково заїдемо і в Запоріжжя
 
А мені наприклад гурт Борщ не подобається взагалі, нічим абсолютно!
Тому, як ви відноситесь до людей, які не цінять вашу творчість?
 
----Тю. Ми ж не 100$, щоб усім подобатись. Рок-музиканти, як правило, роблять музику для себе, на свій власний смак. Якщо намагатися сподобатись усім-усім, то це вже буде ближче до естради (щоб не вживати заїжджене слово попса)
 
Чи не виникало у вас бажання почати все з початку і займатись не музикою, а, наприклад, піти в науку?
 
Нє
 
Коли у вас дні народження?
 
30.12.63, 24.03.66, 15.06.80
 
Нещодавно натрапив на таку інформацію в статті «Суржик як недопереклад»:
... «борщ» перекладається з перської як «кришанка» - і сьогодні іранці подають його з ложкою сметани...
Можете прокоментувати?
P.S. Чи виступали в в Ірані, звідки походить слово «борщ»? Чи, можливо, плануєте?
 
В Ірані не виступали і не виступатимемо - вони вкрали наш борщ!
 
Як збираєтесь зустрічати новий рік п’яної свині?
 
Круто! Ми й не помітили, що наближається така знакова епоха... Мабуть, для оригінальності питимемо 31.12 тільки сітро
 
Питання до всіх:
 
1. які плани маєте на наступний рік?
2 чи плануєте випускати нові кліпи. Якщо так, то де їх можна буде побачити?
3. де відбудеться найближчий концерт?
1. Плануємо зробити тур у підтримку альбому «Паразіта кусок», почати записувати новий альбом, перевидати альбом PADLO (чи то Update, чи, може, Patch 1.01), записати у перерві ше один альбомчик, поки що секрет, що там буде, тому не варто про нього зараз і згадувати, придбати нову примочку на гітару, а також, можливо, кинути матюкатися.
2. Якщо ввімкнути зараз М1, то можна надибати наш попсуватий кліп на пісню «Міліція!»
3. Найближчий концерт відбудеться 6 грудня в клубі IKRA у Москві.
 
(до всіх) Чи готуєте ви вдома? Що зазвичай готуєте коли збираєтесь разом? Мабуть, борщ?
 
Борщ не готуємо, бо багато мороки
 
Чи плануються концерти в Петербурзі?
 
Плануються, але поки що тільки теоретично
 
Чим зумовлено те, що Паразита кусок вийшов більш «важким» ніж Padlo?
 
Музичні критики ще за часів ранніх ВВ дивувалися, чому в групи так часто та радикально змінюється звучання - від майже хеві до ледь не джазу та навпаки. Пояснення було просте - Юрій Здоренко не міг всидіти на місці, його завжди тягнуло вдосконалити свій інструмент, час від часу він розбирав свою гітару та примочку на дрібні запчастини, після чого був змушений по кілька місяців грати на якихось «дровах» і без примочки. Щоправда, до зміни в саунді БОРЩу це не має ніякого відношення, просто, мабуть, в нас такий період
 
Нещодавно група побувала у Польщі. Як ваш виступ сприйняла тамтешня публіка? Які ваші враження від фестивалю та від країни загалом?
 
Протягом року ми тричі виступали у Польщі:
- на фестивалі у Бялостоку - відомий альтернативний зал GWINT, класні групи з Польщі та Білорусії, шалена публіка, все було супер
- на фестивалі в Ольштині - сцена у великому амфітеатрі в центрі старого міста. Багато крутих груп, але, заради об’єктивності, БОРЩ був найкращим, справжня бомба
- на Молодіжному ярмарку українців у Гданську - теж бомба, але у гіршому сенсі слова - пів-залу ми перелякали, хоча слем у вишиванках таки відбувся. Там, до речі, гарно виступила «Флайза» з Луцька
 
Чи можете пригадати якісь курйозні ситуації, що траплялися з вами на концертах?
 
Кожен концерт БОРЩу - це вже курйозна стиуація, в тому сенсі, що це завжди нестандартно, оригінально, весело, позитивно, драйвово та прочая самореклама:-)
Насправді, курйозних ситуацій було тисячі, але ми помітили дивний природний феномен - кожного разу, коли про це питають, пам’ять відшибає моментально. Ага, наприклад, на байкерському фесті на півострові Тамань Юра привітався «Прєвєт, Тайвань! ». Потім сильно переймався
 
Як зазвичай пишуться тексти ваших пісень? Звідки берете теми і натхнення?
 
Для поповнення словникового запасу допомагає дивитися Верховну Раду, а на рими із серії «кохання твоє буде ввечері моє» надихає наша квітюча попса. Непогано виходить, коли не виспався - поки та частина голови, що відповідає за зайвий самоконтроль, ще спить, з іншої вже лізе всяка пурга. Іноді тягне написати щось розумне - доводиться бити себе по руках, бо навкруги і без того всі такі розумні, що аж нудить
 
Як ви ставитесь до колективів, діяльність яких складається виключно з переспівів чужих хітів? Кавери – це теж творчість чи брак власних ідей?
 
Ми теж колись хотіли записати альбом, що складався б виключно з «поліпшених» пісень групи QUEEN. Потім цю ідею закинули, бо облом. Свої пісні писати цікавіше, особливо, коли виходить. З іншого боку, чужі пісні - це чудова практика, не дарма кажуть, що найкращі музиканти - це лабухи в ресторанах. Просто це зовсім інший вид творчості
 
Як на вашу думку, чи має значення, якою мовою співати рок? Як ви ставитесь до українських колективів, що співають не-українською мовою?
 
Рок винайшли американці, тому англійська мова є такою ж органічною складовою рок-саунду, як і MARSHALL з GIBSONом. Якщо вибирати поміж рідних мов, то українська, звичайно, The best. Окрім того, що вона супермелодійна, нею ще й співати набагато легше, ніж, наприклад, російською. Щодо другої частини запитання - з точки зору свободи та демократіі будь-яка людина має мати право (прастітє за тафталогію) співати тією мовою, якою забажає. Хоча (тут Піпа випадає на умняк), на мою егоїстичну думку, якшо з’являтиметься більше класних саме україномовних пісень, то швидше пропаде в людей той ідіотський комплекс провінційності. Вони перестануть слухати будь-що, аби «ненаше» і приділятимуть більше уваги рокерам-землякам.

---------------------------------------------

PS Дякуємо всім-всім-всім за запитання, і БОРЩам, що знайшли час (і бажання) на них відповісти.


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Чи буде Борщ?
НОВИНИ
Чи буде Борщ?
17.07.2008

Вже йшлося про те, що у співочій боївці Борщ, яка свого часу стрімко увірвалася у вітчизняний роковий простір, відбуваються життєві зміни. Тепер можна зробити суттєві уточнення з приводу сьогоднішнього стану Борщу.

Борщ - полишив один з його зачинателів
НОВИНИ
Борщ - полишив один з його зачинателів
26.06.2008

Веселий і дотепний гурт Борщ полишив один з його зачинателів, в недавньому минулому відомий басист ВВ – Сашко Піпа. Нині Сашко повернувся до самостійних творчих пошуків і вже встиг відіграти кілька пробних виступів разом з доволі знаними івано-франківськими кумедниками з групи Пан Пупец.

Borshch'n'Roll по-«майданівськи»
ІНТЕРВ'Ю
Borshch'n'Roll по-«майданівськи»
14.08.2006

Хоча публіка клубу «Майдан», звикла до частих концертів рок-зірок, все ж, кожного разу цікаво спостерігати за поведінкою «новачків». Юра був вперше у Луцьку, а Сашко вже мав досвід перебування в «Майдані» під час концертування з «ВВ». Мушу визнати, що справжні рок-н-рольщики завжди і всюди є справжніми.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Паразіта кусок
Паразіта кусок
2006
альбом
слухати · рецензія
Padlo
Padlo
2004
альбом
слухати
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів