К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Borshch'n'Roll по-«майданівськи»

14.08.2006 · ИнтервьюBorshch'n'Roll по-«майданівськи»
Восени «Воплі Відоплясова», в рамках відзначення свого двадцятиріччя, збираються випустити платівку «Були Деньки». Зараз мало хто пам'ятає, що ранні «ВВ» - це була справжнісінька панк-група. Драйвова музика і вар'ятські тексти дуже пасували двадцятирічним музикантам. Хоча енергії і творчого запалу їм і тепер, двадцять років по тому, не займати. Проте, Олег Скрипка вже більше схиляється у бік фольку, а Юрій Здоренко, який після того, як покинув «ВВ» встиг заснувати ще кілька проектів, і Олександр Піпа, незмінний бас-гітарист тих же «Воплів Відоплясова» і створеного на пару з Юрієм гурту «Борщ», так і продовжують нести стяг юнацько-хуліганського рок-н-ролу, звичайно, у кращих його традиціях, але, разом з тим, зважаючи на сучасну потребу слухачів отримувати більш важкий брутальний саунд. Зараз, здається, все іде до того, що Сашко Піпа залишить «ВВ», оскільки поєднувати гру у двох гуртах стає дедалі важче і вже починаються накладки…

Так чи інакше, послухати гру і поспілкуватися з засновниками улюблених і легендарних «ВВ», а тепер вже не менш улюбленого і легендарного «Борщу», можна було 27 липня в пивному клубі «Майдан», що у місті Луцьку. І хоча публіка нашого клубу звикла до частих концертів рок-зірок, все ж, кожного разу цікаво спостерігати за поведінкою «новачків». Юра був вперше у Луцьку, а Сашко вже мав досвід перебування в «Майдані» під час концертування з «ВВ». Мушу визнати, що справжні рок-н-рольщики завжди і всюди є справжніми. Жодних перешкод у спілкуванні з відвідувачами, природна і невимушена поведінка у залі, а перфоменс, який влаштував на сцені «Борщ», просто потрібно було бачити - розповісти не вистачить ніяких епітетів, хоча, якщо одним словом - профі. Вміють музиканти поводитися як з публікою, так і з операторами, адже майданівська практика - знімати DVD-відео усіх цікавих і неординарних концертів -триває, і більш органічного поводження перед камерами годі було сподіватися, шкода, що глядачі в котрий раз не змогли відірватися на повну, адже коли біля сцени проходить процес фільмування - надто не «погоцаєш». Довелося компенсувати емоції танцями на місцях, оплесками і викликами «на біс».

Перед концертом я трішечки поспілкувалася з Юрком і Сашею, вони тільки що побували в старому місті. Ознайомились зі старовинною архітектурою, обіймали «Лесин явір» поблизу нашого луцького замку. Схоже на те, що у сам замок потрапити таки не довелося (після сьомої години вечора брама зачиняється, так що усі майбутні гості міста майте це на увазі; але наш клуб працює до пізньої ночі, тому бажаючим отримати свою «дозу» рок-н-ролу і драйву пощастило цього вечора як ніколи, sorry, як і завжди).

Ну що ж, на початку моєї розмови з Юрою і Сашком, одержавши таку вже звичну порцію компліментів щодо стильності і вишуканості «Майдану», я, у свою чергу, поцікавилась чи не втомлюють музикантів постійні, часом довготривалі переїзди з одного міста у інше, особливо в таку літню спеку.
Ю. - Подорожувати, для музиканта, звична справа. Тому, ми оптимісти, на будь-які проблеми у дорозі чи погодні обставини не зважаємо. Якби ще концерт пройшов так само класно, було б дуже добре.

- Я знаю, що кілька днів тому ви мали виступ у Донецьку? Взагалі, публіка відрізняється в інших містах - на Сході, Заході? Чи це лише міф, що люди в Україні поділені за мовними і географічними ознаками?
С. - Знаєш, дуже добре, що не відрізняється. В Донецьку завжди приємно виступати, не дивлячись на політичну ситуацію. Підсвідомо, буває, сам себе накручуєш, що ось ти зараз приїдеш у Донецьк, а всі прийдуть на концерт у спортивних штанях, бритоголові, з бейсбольними битками і залізними зубами. А приходять нормальні люди, такі ж приємні та симпатичні як і тут. Тому, Схід - Захід, це усе дурниці, вигадки політиків, щоб заробити собі додаткові голоси на виборах, а музиканти приїжджають, роблять свою справу і музика згладжує будь-які суперечності та антагонізми.

- Через два дні їдете у Польщу на фестиваль «Кєрунек Ольштин» (Kierunek Olsztyn) в однойменному місті. Окрім вас, там ще будуть якісь українські гурти?
С. - Взагалі, це міжнародний фестиваль, дуже цікавий. Я дивився у них на сайті, має бути ще львівська «Інкунабула», якісь німецькі банди, польські, швейцарські, ну і ми.

- До речі, про сайт, шкода, що він у вас переживає такий довготривалий період реконструкції…
С. - Так, поки що махнули на нього рукою, зараз ми його переробляємо, розробляємо новий дизайн. А оскільки до осені потрібно терміново закінчити альбом, який зватиметься «Паразита кусок», то тепер усі сили спрямовані на роботу в студії, випустимо новий альбом і ґрунтовно візьмемось за доопрацювання сайту.

- Звідки берете такі назви для альбомів: перший - «Падло», другий - «Паразита кусок»?
Ю. - Усе з життя, як на мій погляд, виключно рок-н-рольні назви. 
С. - Тут одразу постає запитання: «Що ж таке рок-н-рол»? Своєрідне музичне хуліганство, тому і назви такі.
Ю. - Так, і музика хуліганська, і тексти. В наших піснях тексти мають дуже велике значення. Більшість звертає увагу спочатку лише на музику, а потім, коли читають тексти, кажуть : «Ой, ти диви, тут такий текст класний, прикольно».

- Ваші тексти, можливо, навіть трохи філософські; які пісні віднесли б до таких, що тягнуть на роздуми?
Ю.- «Сніжна королева», «Гогі Гоген», «Падло».
С. - «Бабло».
Ю. - Ні, «Бабло» - це скорше «соціальна» пісня. «Світом керує У.Є.,
світом рулить бабло»…

- А в Росії часто виступаєте? Я знаю, що колись концертували в Москві, дуже позитивні відгуки були у пресі про ці виступи. 
С. - Так, там круто було, але це не дуже економічно вигідно. Москва - дороге місто, плюс постійні переїзди, перельоти. Зате, недавно виступали у Воронежі, дуже гарний концерт був, теж у класному клубі. 
Ю. - Це у них було відкриття «Чемпіонату світу з футболу». Не знаємо, правда, чому вони запросили саме нас, але ми «відкрили», так би мовити, «на славу», все було дуже гарно.
С. - Точно, на ура «відкрили».

- А, взагалі, де більше подобається виступати в клубах, чи на великих майданчиках?
Ю. - По-своєму добре там, і там.
П. - Це різні види творчості. Клуб приваблює більш тісним спілкуванням, а великий майданчик - потужним саундом. 
Ю.- На майданах і стадіонах більше енергетики , хоча свій кайф є і там, і там. У нас майже всі концерти енергетичні, драйвові, якщо так можна висловитись.

- Стрибати зі сцени сьогодні не будете?
С. - Мало місця для розбігу. (сміється)
Ю. - Ні, ми таке не практикуємо. До речі, я забув сказати, сьогоднішній концерт вісімдесятий у історії «Борщу», тому типу ювілейний.
С. - У нас кожен десятий концерт ювілейний, так що можеш нас привітати.

- Вітаю! Ви достатньо концертуюча команда. Особливо, якщо взяти до уваги інформацію в Інтернеті.
С. - Це приємно, значить слухацька аудиторія розвивається і вже не тільки mainstream користується попитом, а й така нестандартна музика, «альтернативна попса» :), так би мовити, як і «Борщ». 
Ю. - Ну, а концертів у нас небагато насправді, проте, відбуваються вони стабільно. Можна сказати, що, як музиканти, ми цілком і повністю щасливі, тому що окрім музики, творчості більше нічим не займаємось.

- Розкажіть трішечки про новий альбом, чим цей матеріал буде відрізнятися від попереднього?
С. - Він буде іще кращим, за саундом, за змістом, і звісно коротшим, ми трохи перевантажили попередній альбом, 20 пісень - це забагато. Тоді у нас накопичилось безліч матеріалу, хотілося включити до трек-листу старі речі з репертуару ще нашої шкільної групи, яка була до «ВВ».
Ю. - А у «Паразита кусок» буде 13 треків.

- «Щасливе число»?
Ю. - Ну, скажімо, тоді 12 і 12а. (сміються)
 
- Сашко, а робота у «ВВ» не перешкоджає роботі у «Борщі». Як графік поєднуєте, це ж проблематично, певно, грати у двох гуртах. «ВВ» не заважає?
П. - Ну, так, заважає «ВВ». (сміємося) Я останнім часом став «прогулювати», вони зараз в Сибір поїхали з концертами, а я ось тут з «Борщем»

- А вас не дістає постійне порівняння і протиставлення з «ВВ»? Мовляв, «Борщ»- це стилістика ранніх «ВВ», хоч ви і були засновниками та ідейними натхненниками цього гурту.
П. - Якщо порівнюють, то це зовсім не дивно, одні й ті самі люди - раз. Плюс, ранні «ВВ» - це теж була панк-група. У репертуарі «Борщу» є тільки дуже старі речі «ВВ», ще російськомовні, а Юркові пісні для «ВВ» вийдуть ось у листопаді в новому альбомі цього гурту. Зараз нам подобається грати таку музику, яку ми граємо, і ми бачимо, що людей вона теж заводить, все ж, rock-n-roll will never die!

Особисто мені, дуже вже хотілося ще й після концерту потероризувати хлопців звичними журналістськими запитаннями про враження від залу, апаратури, публіки, чи приїдуть вони до нас ще, чи гарні у нас в «Майдані» дівчата (хоча, здається, саме це твердження не потребує доведення і автоматично переходить у розряд аксіом), але передумала. Змінила наміри, бо побачила, що інші відвідувачі і глядачі концерту прагнуть уваги музикантів. Знаючи, наскільки важливими є такі речі, вирішила «помилосердствувати» і дати іншим можливість спілкування. Роздавалися автографи, підписувалися плакати, диски, люди фотографувалися зі своїми кумирами і було, чесно кажучи, дуже приємно за цим спостерігати. Концерт усім сподобався, було дійсно дуже драйвово і весело. Піпа і Здоренко на сцені - неперевершені, такі прості і звичні у житті, вони майстерно грали і «працювали» на зал, у своїх фірмових футболках з логотипами «Borshch'n'Roll» і гітарами, націленими на публіку, готовими ось-ось вибухнути від шалених рифів. Що ж, будемо чекати на наступний приїзд «Борщу» до нас. Успіхів їм у славній і нелегкій справі продукування файної музики. Приємно і душі, і вухам - а що ще потрібно справжньому меломану? Хіба, кілька кухлів доброго пива, ну, і цікаві співрозмовники під боком, без них ніяк, як і без улюбленого клубу «Майдан». LONG LIVE ROCK & ROLL! 8)
Автор: Галочка Blackbird [ maydan.com.ua ]

 
ПУБЛИКАЦИИ
Чи буде Борщ?
НОВОСТИ
Чи буде Борщ?
17.07.2008

Вже йшлося про те, що у співочій боївці Борщ, яка свого часу стрімко увірвалася у вітчизняний роковий простір, відбуваються життєві зміни. Тепер можна зробити суттєві уточнення з приводу сьогоднішнього стану Борщу.

Борщ - полишив один з його зачинателів
НОВОСТИ
Борщ - полишив один з його зачинателів
26.06.2008

Веселий і дотепний гурт Борщ полишив один з його зачинателів, в недавньому минулому відомий басист ВВ – Сашко Піпа. Нині Сашко повернувся до самостійних творчих пошуків і вже встиг відіграти кілька пробних виступів разом з доволі знаними івано-франківськими кумедниками з групи Пан Пупец.

LIVE-інтерв'ю: БОРЩ
LIVE.ИНТЕРВЬЮ
LIVE-інтерв'ю: БОРЩ
05.12.2006

Ми ж не 100$, щоб усім подобатись. Рок-музиканти, як правило, роблять музику для себе, на свій власний смак. Якщо намагатися сподобатись усім-усім, то це вже буде ближче до естради (щоб не вживати заїжджене слово попса)...

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Паразіта кусок
Паразіта кусок
2006
альбом
слушать · рецензия
Padlo
Padlo
2004
альбом
слушать
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВОСТИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвийские рок- и метал-группы и другие представители индустрии выражают свою поддержку народу Украины в это непростое время!