Вільна земля

Вільна земля

Веремій


1. Гуляйполе
2. Полети
3. Йди на зорі
4. Настане той день
5. Питається вітер в смерти
6. Сповідь розстріляних душ
7. Гартовані вогнем
8. Ой тихо, верба, гнешся
9. Не питай, коли прийде весна
10. Чорний шлях
ВСІ ТРЕКИ

Веремій (від ім’я міфічного дракона із середньовічної Західної України) у новому альбомі продовжує відроджувати забуті легенди та оповіді. Пісні альбому – епічні полотна, вишиті складною музичною технікою, прикрашені звучанням флейти, скрипки і, часом, віолончелі. До слова, «Вільна земля» — другий повноформатний студійний альбом гурту.

Міфологічні сюжети, що представлені на «Вільній землі» сповнені символічними образами, героїчними мотивами, романтичними загадками. Окрім всього іншого, Веремій відає про сучасні проблеми українців: про проблеми екології, про соціальні проблеми тощо. Альбом пронизаний українським духом різних історичних періодів. Це можливість поринути у мелодику української пісні, а також відчути дотик епох.

На платівці відтворено не простий melodic-heavy-folk, а інтригуючий, я б сказав, експериментальний. Тобто, музика розбавлена різними стилями того ж фолку, які, переплітаючись, надають особливий присмак новизни і, не побоюся цього слова в даному випадку, різноманітності.

У плані текстів і теми нової роботи все теж фактично ідеально. Музиканти ніби розповідають історії з уявної книги (жанру, я б сказав, художньої-документалістики). Надто не вникаючи в концепції текстів все одно можна помітити, що композиції складають єдине ціле, пов’язані навіть музично.

Перші три треки («Гуляйполе», «Полети», «Йди на зорі») – практично непомітно, зливають в єдину гордовиту пісню, яка насичена вільністю та свободою, що притаманна кожній людині та цілющою силою рідної землі:

«Тож крокуй по стежці! І хай вона тонка!...
Навіки в серці твоїм – п'янка краса:
Відчуй всю силу дотику землі...»


Стрілецька пісня «Питається вітер смерти» не запам’ятати не можна – чудова композиція з акустичним початком під сильний, насичено народницький спів. «Гартовані вогнем» це гімн силі духу!

«Дорога терниста буде траплятись
Та не зупинятись! Ні!
Пліч-о-пліч! Взявшись за руки ! Ми – незламного духу!»


Власне кажучи, тема незалежності (перш за все особистісної) розкрита у багатьох піснях. А от що стосується безпосередньо теми вільної землі, то тут найкращий приклад – «Сповідь розстріляних душ». Присвячена композиція героям, які полягли під Крутами. Сильні вірші, а приспів – це вибух (а хоровий спів лише підсилює враження)! Дуже правильно зроблена пісня, і вона, я впевнений, викличе у вас мурашки по тілу. А, може, і сльози на очах…

«Ой тихо верба гнешся» заслуговує стати через певний час народною піснею. Не віриться, що в наш час можна писати такі класичні тексти! Завершує альбом скоріше альтернативна «Не питай, коли прийде весна» та бойовик «Чорний шлях» – найшвидша пісня платівки. Але не зважаючи на це, вона чітко вписується в концепцію «Вільної землі».

Окремо хочеться вділити «Настане той день». Мені здається, що це стовідсотковий хіт: мелодія, тема, виконання, якість – все на вищому рівні!

«Настане той день, коли ми здолаєм ці клятіі стіни назавжди!»

З досвідчених рук ми отримали грамотний, сильний і цікавий альбом, який на дозвіллі можна не раз і не два пустити по колу, благо, тривалість укладається в необхідні рамки слухацької терпимості.

Робота над платівкою тривала з січня 2013 року по травень 2014 року. Запис відбувався на студіях «Phantom Records», «Blacklight Recording Studio», «Звукоцех» та «Soncesvit Studio». Над мастерингом треку «Йди на зорі» працювала німецька студія «Master-servant». Ця ж студія працювала з A-HA, Sarah Brightman, P.O.D., Paul van Dyk, Scooter, Scorpions, Smokie, Gregorian, Tokio Hotel, Theatre of Tragedy. Над дизайном обкладинки та оформленням альбому працювала Марія Федюк.

Митько Сяржук


Виконавець:
Веремій
Назва:
Вільна земля
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
Lavina music

ПУБЛІКАЦІЇ
Веремій: «Треба викорінювати лінь»
ІНТЕРВ'Ю
Веремій: «Треба викорінювати лінь»
09.09.2014

Про Веремій не чув лише лінивий шанувальник української музики. Все частіше колектив заявляє про себе на найбільших фестивалях, нещодавно випустив новий альбом, готується до всеукраїнського туру. Цікаве та змістовне інтерв'ю з вокалістом гурту

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Доки є крила
Доки є крила
2016
альбом
слухати
Single
Single
2015
сингл
слухати
Там, де сонце встає...
Там, де сонце встає...
2012
альбом
слухати · рецензія
Усміхнені й ЖивіКЛІП
Усміхнені й Живі · 2020
1 млн переглядів
Холодна водаКЛІП
Холодна вода · 2016
201 тис. переглядів
Перший снігКЛІП
Перший сніг · 2015
136 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!