Веремій: «Треба викорінювати лінь»

09.09.2014 · Інтерв'ю

Про гурт Веремій не чув лише лінивий шанувальник української музики. Все частіше колектив заявляє про себе на найбільших фестивалях, нещодавно випустив новий альбом, готується до всеукраїнського туру. Крім всього, музиканти мають чітку громадську позицію (що, до слова, проявляється і в творчості Веремія). З лідером і вокалістом гурту Веремій Віталієм Калініченком у нас вийшла досить цікава, а головне – змістовна, розмова. Отож…

Вітаю! Чим зараз займається Веремій?

Привіт. ВЕРЕМІЙ зараз готується до всеукраїнського туру, а також будує плани про закородонні поїздки, презентуючи новий альбом «Вільна земля». Розробляємо новий матеріал для наступного альбому.

Над альбомом «Вільна земля» ви працювали продовж двох років. Але деякі пісні є вкрай актуальними на сьогоднішній день. Є композиції, які писалися вже в період революції?

Якщо чесно, то фактично весь матеріал написався саме до революції, ставши ніби як пророчим. Лише один трек «Не питай, коли прийде весна» написаний під час революції, буквально на самих барикадах.

Ви поїздили з платівкою по різним містам країни. Як сприймають ваші нові пісні люди різних регіонів?

В повній мірі ми предаставили платівку лише у Києві, в Польщі, та на деяких фестивалях. Тому покажемо Україні лише незабаром роботу. Але по тому, що ми бачили вже, можна сказати, що люди очікували на альбом з нетерпінням, і це реально видно!

Як ставляться шанувальники до вашої активної участі в подіях Майдану?

Само собою, що позитивно. Стояти пліч-о-пліч і пройти революцію разом... це єднає! А хто не розумів, той не зрозуміє

На твою думку, як загалом пов’язані творчість і революції?

Якщо музика несе якийсь сенс, якусь ідею, то все це взаємозалежне. Я маю на увазі, якщо йдеться про рок-музику. Бо вона в свої суті несе ідеї бунтарства, справедливості, свободи та волі, чомусь вчить.  Інакше рок-музика стане пустою.

В одному із інтерв’ю ти казав, що працюєш над ліричними піснями для «попсових каналів», щоб «трошки розбавити їхній ефір нормальною патріотичною рок-­музикою». Думаєш, потенційна аудиторія таких каналів сприйме щось глибше за «попсу»? Як зацікавити перш за все молодих людей, аби ті перестали тупо «хавати» непотріб?

Зрозуміло, що на кожен товар є свій покупець. Наш середньостатистичний слухач не дивится попсових каналів, бо він і так знає – чого хоче в житті, яку музику хоче слухати, де її знайти, та і загалом він інтелектуально підкований, а не зомбований. До зомбування в нього імунітет. Ті, хто зомбувався попсовими каналами потребують допомоги!:) Вони просто споживачі, яким дають продукт. Якщо давати інший продукт, то вони і сприйматимуть інше. Тому, перш ніж донести наш матеріал до цієї аудиторії, варто знайти певний «місток» до них. Таким містком і буде наш ліричний матеріал.

Повернімося до творчості. Особисто тобі, що більш легше та приємніше писати: любовну лірику, про патріотизм, драйвових пісень?

Ну, це залежить від настрою. Одна людина не може весь час тільки сумувати, чи тільки божевільно радіти. Ми маємо різний настрій, і це прекрасно. От в залежності від настрою і пишеться матеріал

Який все ж основний посил вашої творчості?

Мабуть наш посил це наше основне завдання – показати українську музику по-новому для українців і світу, достукатись українськими мелодіями та словом до сучасної молоді, надихати цією музикою, привити любов до українського, «активувати» у багатьох сплячий ген патріотизму, дати сил у боротьбі...

За твоїми спостереженнями, у гурту стало більше шанувальників? Як міняється вік та статус  людей, що приходять на ваші виступи?

Ой, та на концертах можна побачити всі вікові категорії! Я бачив і дітей 3-5 років, і людей похилого віку – і це прекрасно!

Цьогоріч ви встигли відіграти і на вітчизняних фестивалях і побувати в Польщі. Як в сусідній країні сприйняли Веремій?

В деякій мірі навіть краще, ніж в багатьох містах України. У людей є певний голод по українському, бо для них це щось нове. Після виступу у Польщі, нас з наступного дня вже почали крутити на їхньому радіо.

Як гадаєш, що потрібно міняти у свідомості людей, аби викорінити з неї байдужість, інертність, «пофігізм»?

Треба викорінювати лінь. Лінь – найбільша хвороба людей. Бо якщо працювати над лінню, позбуватись її, то світ виявиться доволі цікавим, жити стає цікавіше, відкриваються горизонти адекватного сприйняття реальності. У людей з’являються нові інтереси, людина починає цікавитись власною історією, починає ставати особистістю, самоідентифікує себе, починає читати книжки, подорожувати, а головне – аналізувати те, що відбувається навколо. Також треба правильно виховувати молодь, щоб вона потім не ставала «ватніком».

Які плани у вас на осінь? Плануєте нові пісні, кліпи?

Як я вже казав, ми плануємо всеукраїнський тур, записи нового матеріалу для нового альбому. Ну, і кліпи можна буде нові побачити. Якраз працюємо над цим.

Скажи кілька слів шанувальникам української музики та культури загалом:

Люди, не тупіть. Україна має найбільшу і найглибшу пісенну традицію у світі! Українська музика і мова – є фактично наймилозвучнішими у світі! Ми реально маємо чим пишатись, чим втерти носа всім на цій землі, нам є, що показати! Відвідуйте українські фестивалі, концерти, підтримуйте українських митців! Дайте їм можливість існувати і творити! Бо вони мають місію – творити для ВАС! Слава Україні! 

Героям Слава!

Автор:
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Доки є крила
Доки є крила
2016
альбом
слухати
Single
Single
2015
сингл
слухати
Вільна земля
Вільна земля
2014
альбом
слухати · рецензія
Там, де сонце встає...
Там, де сонце встає...
2012
альбом
слухати · рецензія
Усміхнені й ЖивіКЛІП
Усміхнені й Живі · 2020
1 млн переглядів
Холодна водаКЛІП
Холодна вода · 2016
198 тис. переглядів
Перший снігКЛІП
Перший сніг · 2015
134 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
НОВИНИ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
02.05.2022

«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії