Останній кордон

Останній кордон

Транс-формер


1. Останній кордон
2. Я благаю повертайся у мої сни
3. Ніч
4. Весна
5. Каламутна вода
6. Замля моя
7. Тисну рестарт
8. Де ти Вітер
9. Наступниий рівень життя
10. На останньому поверсі
ВСІ ТРЕКИ

Кажуть в народі, що рок у чистому вигляді сьогодні нікому не потрібний і не цікавий. В чомусь навіть я можу розділити цю думку. Але… Коли з’являються нові альбоми гуртів, які вже визнані в вітчизняному музичному колі, і презентації платівок, що зіграні в кращих традиціях тих груп, збирають повні зали найбільших клубів – то це про щось-таки говорить? Яскравий приклад – п’ятий альбом полтавчан Транс-Формер, що отримав назву «Останній кордон» і вийшов на початку року.

Платівка вмістила у себе десять авторських композицій, п’ять з яких були написані у період 2012-2013 років, а інша частина – під час Революції Гідності та пов’язаних із нею подій.

«Ми не поспішали із записом альбому, – говорять музиканти. – Впродовж двох попередніх років ми віднесли у студію лише п’ять пісень, але 2014-й був настільки насичений стресо-подіями, що решта матеріалу була записана на одному подиху».

По правді, перше прослуховування платівки викликало резонансні враження: виникло відчуття «повторюваності» деяких композицій. Думаю, причиною таких відчуттів стало «фонове», «мимохідне» прослуховування диску. Але уже в домашній спокійній обстановці, при повторному прослуховуванні, думка змінилася. «Повторюваність» змінилася «цілісністю». Хоча не можу сказати, що така цілісність є однозначним плюсом для творчості (читаємо перший абзац).

«Останній кордон» – одна з небагатьох композицій яку хочеться виділити – готова до самостійного життя, що підтверджується тим, що свого часу саме цей титульний трек став справжнім хітом Євромайдану, а її початкова лірична сюжетна лінія трактувалася у той час вже зовсім по-іншому.

Ще, на мій погляд, в композиції «Ніч» група досягла балансу звучання: всепоглинаючі ударні і потужні гітари – «качають» (не знаю, які ще слова підібрати). І окремої уваги потребує композиція «На останньому поверсі», яка хоч дещо і випадає із загальної концепції платівки (згадуємо: в які періоди писалися пісні), але звучить по молодіжному, трішки наївно та до біса романтично! Знайшла своє місце на диску і ще одна відома раніше слухачам пісня «Повертайся у мої сни», на яку «трансформери» відзняли кліп.

Загалом же, нове творіння полтавських рокерів рівномірно насичене соціально-жорстким роком та лірично-реалістичною альтернативою. Гармонійно підкреслений глибоким вокалом лідера гурту, цей альбом дає змогу випустити свої емоції, не вдаючись до агресії.

Ось як сказав вокаліст Валерій Мельник про альбом в одному із інтерв’ю: «Я буду радий, якщо людина, прослухавши диск, сприйме це так, як бачимо ми: під час мороку вогонь розсіє туман, як сонце розтоплює сніг».

Митько Сяржук


Виконавець:
Транс-формер
Назва:
Останній кордон
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2015
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Транс-формер представлять п'ятий альбом
АНОНСИ
Транс-формер представлять п'ятий альбом
19.01.2015

Майже три роки вони збирали слово за словом, краплю за краплей, і врешті-решт минулий рік зірвав останню плотину емоцій, надав життя одразу кільком пісням . Вже відомі професійні рокери гурту «Трансформери» знову зривають дахи слухачам п'ятим альбомом під багатозначною назвою «Останній кордон»

Транс-Формер - нове відео «Повертайся у мої сни»
НОВИНИ
Транс-Формер - нове відео «Повертайся у мої сни»
16.11.2013

Транс-Формер - український рок-гурт з Полтави – цієї осені має нагоду потішити своїх прихильників новою відеороботою на композицію «Повертайся у мої сни». Проте новинкою став не лише кліп: сама пісня теж нова, щойно записана в студії і буде представлена на суд публіки вперше, адже навіть на концертних майданчиках раніше не виконувалась

Транс-формер: «Ми стали дорослішими»
ІНТЕРВ'Ю
Транс-формер: «Ми стали дорослішими»
06.05.2009

Валерій Мельник, чiльник групи Транс-формер, поділився з нами останніми новинами та планами на майбутнє.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Стигла вишня
Стигла вишня
2006
альбом
слухати
ВійнаКЛІП
Війна · 2015
6 тис. переглядів
Схід-Захід - Сини УкраїниКЛІП
НічКЛІП
Ніч · 2014
2 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності