Останній кордон

Останній кордон

Транс-формер


1. Останній кордон
2. Я благаю повертайся у мої сни
3. Ніч
4. Весна
5. Каламутна вода
6. Замля моя
7. Тисну рестарт
8. Де ти Вітер
9. Наступниий рівень життя
10. На останньому поверсі
ВСІ ТРЕКИ

Кажуть в народі, що рок у чистому вигляді сьогодні нікому не потрібний і не цікавий. В чомусь навіть я можу розділити цю думку. Але… Коли з’являються нові альбоми гуртів, які вже визнані в вітчизняному музичному колі, і презентації платівок, що зіграні в кращих традиціях тих груп, збирають повні зали найбільших клубів – то це про щось-таки говорить? Яскравий приклад – п’ятий альбом полтавчан Транс-Формер, що отримав назву «Останній кордон» і вийшов на початку року.

Платівка вмістила у себе десять авторських композицій, п’ять з яких були написані у період 2012-2013 років, а інша частина – під час Революції Гідності та пов’язаних із нею подій.

«Ми не поспішали із записом альбому, – говорять музиканти. – Впродовж двох попередніх років ми віднесли у студію лише п’ять пісень, але 2014-й був настільки насичений стресо-подіями, що решта матеріалу була записана на одному подиху».

По правді, перше прослуховування платівки викликало резонансні враження: виникло відчуття «повторюваності» деяких композицій. Думаю, причиною таких відчуттів стало «фонове», «мимохідне» прослуховування диску. Але уже в домашній спокійній обстановці, при повторному прослуховуванні, думка змінилася. «Повторюваність» змінилася «цілісністю». Хоча не можу сказати, що така цілісність є однозначним плюсом для творчості (читаємо перший абзац).

«Останній кордон» – одна з небагатьох композицій яку хочеться виділити – готова до самостійного життя, що підтверджується тим, що свого часу саме цей титульний трек став справжнім хітом Євромайдану, а її початкова лірична сюжетна лінія трактувалася у той час вже зовсім по-іншому.

Ще, на мій погляд, в композиції «Ніч» група досягла балансу звучання: всепоглинаючі ударні і потужні гітари – «качають» (не знаю, які ще слова підібрати). І окремої уваги потребує композиція «На останньому поверсі», яка хоч дещо і випадає із загальної концепції платівки (згадуємо: в які періоди писалися пісні), але звучить по молодіжному, трішки наївно та до біса романтично! Знайшла своє місце на диску і ще одна відома раніше слухачам пісня «Повертайся у мої сни», на яку «трансформери» відзняли кліп.

Загалом же, нове творіння полтавських рокерів рівномірно насичене соціально-жорстким роком та лірично-реалістичною альтернативою. Гармонійно підкреслений глибоким вокалом лідера гурту, цей альбом дає змогу випустити свої емоції, не вдаючись до агресії.

Ось як сказав вокаліст Валерій Мельник про альбом в одному із інтерв’ю: «Я буду радий, якщо людина, прослухавши диск, сприйме це так, як бачимо ми: під час мороку вогонь розсіє туман, як сонце розтоплює сніг».

Митько Сяржук


Виконавець:
Транс-формер
Назва:
Останній кордон
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2015
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Транс-формер представлять п'ятий альбом
АНОНСИ
Транс-формер представлять п'ятий альбом
19.01.2015

Майже три роки вони збирали слово за словом, краплю за краплей, і врешті-решт минулий рік зірвав останню плотину емоцій, надав життя одразу кільком пісням . Вже відомі професійні рокери гурту «Трансформери» знову зривають дахи слухачам п'ятим альбомом під багатозначною назвою «Останній кордон»

Транс-Формер - нове відео «Повертайся у мої сни»
НОВИНИ
Транс-Формер - нове відео «Повертайся у мої сни»
16.11.2013

Транс-Формер - український рок-гурт з Полтави – цієї осені має нагоду потішити своїх прихильників новою відеороботою на композицію «Повертайся у мої сни». Проте новинкою став не лише кліп: сама пісня теж нова, щойно записана в студії і буде представлена на суд публіки вперше, адже навіть на концертних майданчиках раніше не виконувалась

Транс-формер: «Ми стали дорослішими»
ІНТЕРВ'Ю
Транс-формер: «Ми стали дорослішими»
06.05.2009

Валерій Мельник, чiльник групи Транс-формер, поділився з нами останніми новинами та планами на майбутнє.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Стигла вишня
Стигла вишня
2006
альбом
слухати
ВійнаКЛІП
Війна · 2015
6 тис. переглядів
Схід-Захід - Сини УкраїниКЛІП
НічКЛІП
Ніч · 2014
2 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів