Вігвам

Вігвам

Фіолет


Ми не одні1. Ми не одні
Обличчя2. Обличчя
Чуєш, Небо!3. Чуєш, Небо!
Скинем светри4. Скинем светри
2000-ні5. 2000-ні
Після дощу6. Після дощу
Смішні й прекрасні7. Смішні й прекрасні
Люблю тебе8. Люблю тебе
Життя летить9. Життя летить
Картаті сорочки10. Картаті сорочки
Хто я без тебе11. Хто я без тебе
Карма12. Карма
Рідна13. Рідна
До океану14. До океану
Дим і ти15. Дим і ти
ВСІ ТРЕКИ

Цьогоріч вже культовий луцький гурт Фіолет представив громадськості новий повноформатний альбом «Вігвам». До платівки увійшло 15 пісень, над якими команда працювала протягом 2013-го року. Першими було презентовано два сингли – «Обличчя» та «Картаті сорочки», що відразу ж запали в нутро слухачам, в етери радіостанцій і в простори всесвітньої мережі.

Крайній альбом став продовженням еклектичної традиції пісне творення в творчості гурту: домінування гітарного звуку не завадило музикантам легко переходити від ліричних балад до надривної соціально орієнтованої альтернативи. Дозволю собі припустити, що це є тим об’єктивним фактором, який вирізняє волинських музикантів від багатьох інших. Я хочу сказати, що не багатьом вдається комбінувати різні стилі, тематики, настрої так гармонійно, як це роблять хлопці з ФІОЛЕТУ.

«Вігвам» відрізняється запам’ятовуючими мелодіями, чіткими рифами і яскравою ритм-секцією. На диво різноманітна музика від поп- до альтернативного року тримає в увазі та не дозволяє зневіритися в альбомі після пари треків (що також на сьогодні – досягнення серед вітчизняних гуртів).

Протягом всього запису гітари і клавішні змагаються за місце головного інструменту. І, можливо, ці інструменти звучать не надто віртуозно (та й навіщо випендрюватися?), та саме даний «тандем» зумів привнести креативу точністю і різноманітністю аранжувань.

Вокал Сергія Мартинюка (Колоса) відрізняється особливою душевністю та емоційністю і безумовно прикладає значний внесок в успіх команди. Єдиною «ложкою дьогтю», як дехто говорить, є певна одноманітна манера виконання. Але особисто я, так не вважаю: альбом слухається на одному диханні, і в кожній пісні вчувається щось своєрідне, цікаве від вокаліста. Видно, що Сергій проживає кожну композицію усіма фібрами душі.

Колос, лідер та вокаліст ФІОЛЕТу: «Кінцева стадія роботи над альбомом проходила на тлі важливих революційних подій в Україні, які ознаменували собою початок будівництва нової країни… Країни, яка починається з кожного з нас. «Вігвам» – це наша спроба закладення міцного духовного фундаменту нового життя. Осторонь не може лишитися ніхто – ні водій маршрутки, ні вчителька у школі, ні музикант на сцені. Вігвами слугували індіанцям ритуальним місцем очищення та відродження, тому нехай і для всіх тих, хто цей альбом прослухає, він буде ще однією спробою стати кращими».

Накопичення альбому відбувалося на київській студії «Звукоцех». Над зведенням «Вігваму» працював гітарист ФІОЛЕТу Микола Тимощук, мастерингом займався Денис Абраменко із «Звукоцеху». До слова, запис альбому відбувався у вже оновленому складі гурту: минулого року до команди на вакантне місце клавішника прийшов відомий український піаніст Єгор Грушин.

Відмінний альбом для любителів неважкого року. У «Вігвамі» ФІОЛЕТу вдалося успішно синтезувати різні жанри і при цьому залишитися в тій пізнаваній атмосфері, яка дак до душі десяткам (сотням?) тисяч їх фанатів.

Митько Сяржук


Виконавець:
Фіолет
Назва:
Вігвам
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Фіолет: «Можливо, з оркестром симфонічним заграємо, чи на орбіті лабанемо сольник»
ІНТЕРВ'Ю
Фіолет: «Можливо, з оркестром симфонічним заграємо, чи на орбіті лабанемо сольник»
16.11.2013

Нещодавно волинський гурт ФІОЛЕТ випустив новий сингл «Обличчя». Ц еще одна ластівка з майбутнього альбому, який вийде у наступному році, але робота над яким плідно триває. Як іде творчий процес у музикантів, що в найближчих планах у одного з найвідоміших українських гуртів сьогодення – про це і не тільки – фронтмен гурту Сергій Мартинюк

Підсумки 2012-го від Сергія Мартинюка («Фіолет»)
ІНТЕРВ'Ю
Підсумки 2012-го від Сергія Мартинюка («Фіолет»)
03.01.2013

Коротко про рік минулий та плани на майбутній

Рок з молоком #6. Фіолет
РОК З МОЛОКОМ
Рок з молоком #6. Фіолет
14.08.2011

Продовжуємо спілкування з харизматичними гуртами. Фіолет, пані та панове! Фіолетово не буде

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Aurora
Aurora
2018
альбом
слухати
П'яні мости
П'яні мости
2017
сингл
Навірші
Навірші
2016
альбом
слухати
True Love
True Love
2016
альбом
слухати
Пісні любові на полі бою
Пісні любові на полі бою
2015
альбом
слухати
Тут Були Колись МиКЛІП
Тут Були Колись Ми · 2012
49 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Cardinal Birds: Якщо мати мету і багато працювати - можливо все!
ІНТЕРВ'Ю
Cardinal Birds: Якщо мати мету і багато працювати - можливо все!
26.12.2018

Різниця між музичними стилями нівелюється, про філософію годі й казати. Панк вже не той, скажете ви - можливо.. в ньому вже немає того бунту і протесту, але все ще вирує кураж свободи та дух молодості

Українська музика на експорт: правда чи мрія
АНОНСИ
Українська музика на експорт: правда чи мрія
20.12.2018

23-24 лютого 2019 року в Києві пройде Music Conference Ukraine. В Україну приїдуть організатори європейських шоукейсів та розкажуть як продати українську музику за кордон