Фіолет: «Можливо, з оркестром симфонічним заграємо, чи на орбіті лабанемо сольник»

16.11.2013 · Інтерв'ю

Нещодавно волинський гурт ФІОЛЕТ випустив новий сингл «Обличчя». Ц еще одна ластівка з майбутнього альбому, який вийде у наступному році, але робота над яким плідно триває. Як іде творчий процес у музикантів, що в найближчих планах у одного з найвідоміших українських гуртів сьогодення – про це і не тільки – фронтмен гурту Сергій Мартинюк.

Привіт! Розкажи, чим зараз живе і займається ФІОЛЕТ?

Привіт! Наразі ФІОЛЕТ як і всі попередні чотири роки свого існування займається творчим пошуком і технічною експлуатацією муз. Нові пісні, які записуються для чергової платівки, багато репетицій, новий клавішник, постійні відеозйомки і як ніколи добрий концертний графік і плани, плани, плани… І, що дуже важливо, ми вперто продовжуємо думати над тим як пошвидше стати рок-зірками і кататися на вихідних, коли нема концертів до Каліфорнії, Лондону чи Делі. Ну і я ще часом думаю про те, як же все таки вирішити проблему з алкоголізмом молоді у селі. І це не жарти.

Можеш відкрити якісь таємниці стосовно нової платівки? Наприклад, назву альбому?

Ми нічого в таємниці від своїх шанувальників не тримаємо. Є чим поділитися -  ділимося із великою радістю. Включно з різного пошибу домашнім відео. Наразі можу сказати, що в альбом увійде 13 речей + 3 бонуси-дуети (про них повідомимо пізніше, коли вони стануть реальністю). У мене є декілька робочих назв для нової роботи, але остаточний варіант я поки виношую… Ближче до нового року буде 9 місяців як триває цей складний процес, тому сподіваюся, я все таки народжу потрібне слово чи словосполучення, яке б вичерпно символізувало нашу нову роботу.

Ви маєте досвід співпраці з різними музикантами, зокрема Поліною Республікою («Вітер з півночі»). Наскільки я знаю, то саме ця пісня і увійде до майбутнього альбому. А будуть ще якісь дуети?

Як я вже розповідав вище, в новому альбомі буде три бонуси-дуети. Один з них із чудовою білоруською дівчинкою Поліною, який наші слухачі мали можливість почути ще влітку. Не називаючи решти імен скажу, що в інших двох дуетах, якщо все складеться і планети ляжуть в потрібному місці і в потрібний час, будуть присутні зірка всеукраїнської величини і ще одна дуже приємна і харизматична дівчина. Дочекайтеся!

Взагалі, які сюрпризи чекатимуть на шанувальників вашої творчості?

Важко сказати от так відразу… Навряд найближчим часом я одружуся, а в нашого басиста з’явиться ще одна трійка дітей;) Сумніваюся, що ми з нового року почнемо грати хард-рок чи ска-панк. І в мене є серйозні сумніви з приводу того, чи почнемо ми співати англійською і я почну роздягатися на сцені. Але… Але я точно знаю, що наші слухачі вже навесні почують дуже якісний альбом, заряджений добрими почуттями і цілющими властивостями (ну там знаття порчі, вроків і всього іншого…) Цього разу ми поговоримо з нашими слухачами про українські зими, дощі, про нашу епоху і навіть карму. Поговоримо правдиво про себе і них. Не оминемо і любові… як ніколи в наших піснях, жертовної та пристрасної. Більше того, в новому альбомі буде і чимала порція сексу. Почуєте!

Нещодавно у  вас вийшов ще один сингл – «Обличчя». Розкажи, про що ця пісня?

«Обличчя» - дуже важлива пісня для мене як автора. Не знаю чому, але по відчуттях роки почали йти швидше звичного, люди стали змінюватися просто нереально блискавично. Дехто ще тут, дехто за 500 км звідси, когось не побачить вже ніхто. Багатьох ламає побут, гроші, матеріальні амбіції… Багато забувається про дні, коли ми могли сприймати світ не просто кулькою у всесвіті, а космосом, який ми можемо відкривати щодня. А ще більшість, яка вибирає для комфорту точки на карті, між якими рухатися (дім-робота-генделик-дім-ліжко-обов’язок-дім-робота…), задумуєшся, хто ти, що ти і куди ти? Сам таким стаєш, з віком, втрачаючи розуміння того, що ти творець, мисливець і хижак.  І все що лишається, це фіксувати миті щастя, обличчя тих, з ким ти це щастя ділиш. Очі тих, хто після тебе йтиме твоїми слідами в майбутнє. Я поки не розібрався кінцево, в чому сенс життя, але постараюся до нового року нарешті визначитися. Музика мені в поміч.

Є ще одна версія цього синглу – Alexandria version. Що це за проект такий – «Alexandria»?

Так… Мені давно хотілося вдихнути в якийсь бік нашої творчості трохи тріп-хопу. По внутрішніх відчуттях ця музика дає можливість якось дуже ненав’язливо відкривати своє підсвідоме. Потаємне. Інтимне. Внутрішній голос. А «Alexandria» то таємничий проект з Рівного, який невдовзі має постати повноцінним гуртом для українського слухача. Є надія, що то не останній наш експеримент такого роду. Зрештою, мені сподобалося. Слухачам не менш. Таке.

От у вашому репертуарі є пісні білоруською мовою. А коли можна чекати, наприклад, англомовних чи російськомовних текстів? І чи варто взагалі чекати?

Білоруськомовних – можливо. Інших ні… Хіба кавери, ситуативно. Я не певен, що добре вивчив рідну мову, щоб починати співати настільки чужими мовами. Зрештою то питання творче, мені видається. Я українською думаю, відчуваю, нею і творю, щоб сповна передати все що хочу сказати. Не певен, що розумію українські англомовні команди, і в яку таку кон’юнктуру вони хочуть вписатися. І смішно, і не дуже.

У вас новий клавішник – Єгор Грушин. Він вважається одним з найвідоміших піаністів України. Як вас звела доля разом?

Єгор – талант. Юний і працьовитий. Знайомі ми були як просто колеги по цеху, перетинаючись десь в мережі, а десь на концертах. Коли постало питання про нового клавішника, я довго не думав кому пропонувати співпрацю. Час покаже чи все складеться, але поки що інтеграція триває добре;) Географія наше все.

До речі, у наступному році ФІОЛЕТУ виповнюється 5 років. Перша більш-менш серйозна дата. Цей альбом стане подарунком музикантів шанувальникам музики?

Так, до речі. То вже ціла епоха у нашому з «менами» житті, як би це голосно не звучало. Навряд вихід альбому буде прив’язаний до цієї дати, але щось цікаве ближче до 1 жовтня 2014-го обов’язково придумаємо. Можливо, з оркестром симфонічним заграємо, чи там на земній орбіті лабнемо сольний концерт. Час покаже, головне щоб всі були живі і здорові;)

Альбом ви пишете на столичній студії «ЗвукоЦех». За яким принципом обрали саме цю студію?

Якщо чесно, якогось особливого моніторингу ми не робили. Просто хотілося чогось іншого в плані звуку і роботи над ним. Все таки є вже якийсь рівень і потрібно його притримуватися. Коля запропонував «Звукоцех», про студію ми чули, послужний список один із найзірковіших у країні. Довго не думали. Умови хороші, мени на студії прошарені, ми в більшості розуміємо як ніколи, чого хочемо від альбому. І від життя, в принципі. Результат наразі нас влаштовує.

ФІОЛЕТ досить часто випускає релізи. Але при цьому – часто виступає. Звідки беруться сили у музикантів на таку продуктивність?

Молоді, гарячі… Чому б не скористатися цими вродженими життєвими ресурсами? Хто його зна, якими ми будемо за 5 чи за 10 років. Поки є пруха, треба перти! Здається, мені про це ще мій дід говорив. Тут головне розуміти, для чого ти це робиш і не втрачати природності у творчості: попит лайно, комерція не головне, - якщо тебе відчуватимуть і прийматимуть таким яким ти є, матимеш і повні зали, і гроші, і не куплену проплаченими ефірами любов.

Яка ціль стоїть перед гуртом на найближчий час?

Мабуть, видати альбом, - чесно кажучи, як ніколи переживаємо. Відповідально і в плані фінансів, і амбіцій, і настроїв. Хочеться пошвидше закрити деякі сторінки минулого і розпочати нові. А ще… поверніться до першого питання і моєї відповіді. Там вичерпно про все. Любові вам і терпіння! Музика переможе.

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Музика не на карантині: Фіолет зіграє акустичний онлайн-концерт
АНОНСИ
Музика не на карантині: Фіолет зіграє акустичний онлайн-концерт
17.03.2020

Творчість без меж: Фіолет дадуть акустичний концерт онлайн. Без паніки, з рідними людьми та улюбленою музикою: Фіолет зіграють акустичний онлайн-концерт

Підсумки 2012-го від Сергія Мартинюка («Фіолет»)
ІНТЕРВ'Ю
Підсумки 2012-го від Сергія Мартинюка («Фіолет»)
03.01.2013

Коротко про рік минулий та плани на майбутній

Рок з молоком #6. Фіолет
РОК З МОЛОКОМ
Рок з молоком #6. Фіолет
14.08.2011

Продовжуємо спілкування з харизматичними гуртами. Фіолет, пані та панове! Фіолетово не буде

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Aurora
Aurora
2018
альбом
слухати
П'яні мости
П'яні мости
2017
сингл
Навірші
Навірші
2016
альбом
слухати
True Love
True Love
2016
альбом
слухати
Пісні любові на полі бою
Пісні любові на полі бою
2015
альбом
слухати
Бро, твори добро!КЛІП
Бро, твори добро! · 2020
37 тис. переглядів
Слово даюКЛІП
Слово даю · 2020
296 тис. переглядів
До СерцяКЛІП
До Серця · 2019
364 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан