Срібна Змія

Срібна Змія

Анна


Ера нiгiлiзму1. Ера нiгiлiзму
Ти ще живий2. Ти ще живий
Золото і дно3. Золото і дно
Рана4. Рана
Срібна Змія5. Срібна Змія
Чорний знак6. Чорний знак
Гра з Богом7. Гра з Богом
Ім'я8. Ім'я
Outro9. Outro
ВСІ ТРЕКИ

Понад рік тому ANNA потрапили в непросту ситуацію: нові треки на концертах йшли часом туго, далеко не всім шанувальникам групи припали до вподоби настільки несподівані експерименти. Від стандартного ню-металу з вітчизняним аматорським душком, в плані написання матеріалу, (хоча якість самого запису і її виконання були на цілком пристойному рівні) група пірнула в самі заплутані жанрові нетрі. З одного боку, це цілком логічний хід, адже треки з «Карматреш» писалися мало не десяток років тому, пора ж і розвиватися, але з іншого боку, кожну групу, яка зазнала успіху з першим же альбомом, тягне увійти в ту саму річку двічі - так званий «синдром другого альбому». Львів'яни ризикнули, і тепер я слухаю одну з кращих вітчизняних платівок поточного року.

Залишу осторонь коментарі щодо виконання і запису - якість нікуди не поділася, ще більша увага до деталей (бекграундні клавішні і акустичні гітари, непрості аранжування, цікава перкусія, ламані малюнки ударних) з боку групи перетворює навіть простувату «Ера Нiгiлiзму» в досить цікавий трек. Всі ці дрібниці дуже органічно вплітаються в помітно ускладнену музику групи, але ні в якому разі не заважають цілісному сприйняттю картини.

Починаючи вже з другого треку в гру вступають ті самі експерименти - тут вам і дрімтеатрівська поліритмія, і зміни тем, і чіпляючі мелодії - але третя композиція, «Золото i Дно», поки залишається моєю улюбленою (крім фінального епіка). Моментально запам'ятовується приспів, мастодоновскі рифи, прекрасний вокал (хоча я і не любитель настільки агресивної подачі), несподіване затішшя в м'якому мажорі в середині перед, обертається черговим емоційним вибухом - це квінтесенція нової АННИ! Саме з цього треку я б рекомендував почати ознайомлення з подорослішим та змінившимся ггуртом. З кожною наступною композицією зростає напруга, згущується атмосфера, і на «Грi з Богом» починається кульмінація альбому, що виливається в абсолютний катарсис на 10-хвилинному епіку «Iм'я». Об'єднуючи все краще, що було на альбомі, цей трек просто захоплює дух - просто не віриш своїм вухам, що це грає та сама група, яка «карматрешила» пару років назад по всяких альтернативним музканалах, адже це навіть не крок вперед, це якийсь стрибок через кілька щаблів у розвитку!

З чим ще належить зіткнутися хлопцям з АННИ, так це зі скептичними настроями в українському андеграунді. Справа навіть не в тому, що сотні мазафакерів можуть розчаруватися в своїх вчорашніх кумирів; поворот у творчості може до глибини душі обурити тих, хто вважає, що саме він придумав грати пост-метал в Україні! Спроби відстояти право називатися першопрохідцями неминуче приведуть до звинувачень в «трендівстві», але хіба не буває розвитку, що проходить не оглядаючись на моду і тенденції (тим більше коли горезвісної моди на пост-метал толком-то і не було, та й в музиці АННИ чимало прогрессива для звичайного пост-металу). Знаєте, якщо у гонці за андеграундної модою всі мейнстрімові групи заграють ТАК, як це роблять АННА на своєму свіжому альбомі, доступному, між іншим, для вільного завантаження, то я всіма руками за таку моду. А поки - найвищий бал і не грайте старі речі на концертах!

Особиста оцінка: 10 з 10

Ігор Сидоренко


Виконавець:
Анна
Назва:
Срібна Змія
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2010
Видавець:
Іншамузика

ПУБЛІКАЦІЇ
Віктор Новосьолов, гурт Анна: «Нам ще є що сказати»
ІНТЕРВ'Ю
Віктор Новосьолов, гурт Анна: «Нам ще є що сказати»
28.11.2018

Фронтмен гурту Анна Віктор Новосьолов виявився не самим говірким співрозмовником, але дещо випитати таки вдалось

АННА - Срібний тур
ФОТО
АННА - Срібний тур
25.11.2010

20 листопада в столичному клубі «Бінго» відбувся концерт львівського гурту АННА в рамках «Срібного туру» на підтримку нового альбому «Срібна змія» за участю гостей та друзів - київських гуртів Тол та МегамасС

Віктор Новосьолов: «В Україні, потрібно серйозніше відноситись до рок-музики!»
ІНТЕРВ'Ю
Віктор Новосьолов: «В Україні, потрібно серйозніше відноситись до рок-музики!»
27.06.2010

Львівський гурт АННА здобув визнання на українській альтернативній сцені ще до виходу свого першого диску. Ми поспілкувалися з Віктором Новосьоловим. І теми для розмови знайшлися, адже фронтмен львівської банди не лише співає і заряджає всіх неймовірною енергетикою, а ще й є організатором одного з наймасштабніших фестів України – «Руйнація»

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Перетинай за гранню грань
Single
Single
2015
сингл
слухати
Карматреш
Карматреш
2008
альбом
слухати · рецензія
КрикКЛІП
Крик · 2018
24 тис. переглядів
КартиниКЛІП
Картини · 2012
33 тис. переглядів
Game with the GodКЛІП
Game with the God · 2010
55 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів