Віктор Новосьолов: «В Україні, потрібно серйозніше відноситись до рок-музики!»

27.06.2010 · Інтерв'ю

Львівський гурт АННА здобув визнання на українській альтернативній сцені ще до виходу свого першого диску. А після «Карматрешу» про гурт почали говорити ще більше. Причому, відгуки як критиків так і простих шанувальників якісною музики лише позитивні. Чи не свідчення це того, що АННА заслуговує на звання «корифеїв» альтернативної музики України? Хоча, здається, цей «орден» вже кілька років сіяє на грудях Віктора Новосьолова та компанії. Саме з Віктором ми поспілкувалися нещодавно. А теми для розмови знайшлися, адже фронтмен львівської банди не лише співає і заряджає всіх неймовірною енергетикою, а ще й є організатором одного з наймасштабніших фестів України – «Руйнація».

Вітаю. Як настрій?

Привіт! Та таке, зараз працюємо над фестивалем Руйнація 8, готуємо кліп та другий альбом групи АННА. Дуже втомлююсь, багато роботи…

Другий альбом вже майже на фініші? Чим він буде відрізнятися від дебютника («Карматреш»)?

Другий альбом буде значно відрізнятися від дебютного, оскільки ми дорослішаємо, а наша музика та бачення на світ дорослішає разом з нами. В текстах переважає глибока філософія, музика стала більш серйознішою та професійнішою.

Платівка буде продаватися в крамницях, чи, може, викладете її для вільного скачування в мережі, як це часто зараз роблять музиканти?

Обов’язково ми будемо видавати диск на лейблі «Інша музика», і з часом народ сам викине його в Інтернет, як завжди це буває:)

В липні з’явиться кліп на «Гра з Богом», знятий Олександром Денисенком. На знімальному майданчику траплялися якісь кумедні чи містичні випадки?

Насправді, кліпом це буде важко назвати, це скоріше всього буде короткометражний фільм тривалістю 7 хвилин. Я думаю, що ця робота буде інноваційною в Україні, і в майбутньому хотілось щоб інші гурти також підходили до відео робіт індивідуально, а не робили все по шаблону.

Ой, а кумедних випадків було занадто багато:) Всіх і не розкажеш! Ось наприклад, коли ми знімали музичні синхрони на закинутій фермі, режисер примусив нас обвалятись у тухлому сіні, обтиратися плісенню всякою, валятись в землі та в усякому лайні, щоб створити потрібний образ. А туалетів взагалі не було, так довелось ходити «по-великому» в травку та підтиратись листочками:)

А містичне було те, що всім здавалось що літають духи померлих корів:) Саме страшне було під час зйомок сцени, коли головну героїню «вішали», тоді містично зачинились двері ферми без всякого вітру і т. д…

Знаю, що кліпи «Гламур» та «Карматреш» вийшли рівно за рік однин після одного. 27-го липня 2008-го та 2009-го відповідно. Так задумувалося, чи то чистий збіг?

Такий збіг… Доречі, можливо саме 27 липня і дебютуємо кліп на пісню «Гра з Богом»… Це і є своєрідний Карматреш!

Ти взагалі як, віриш в містику, цифри, паранормальні явища, карму?

Звичайно так! Я вважаю що це все природні явища. За все життя я передивився багато містичних фільмів, і мене завжди захоплював такий виплеск адреналіну, і таке відчуття стрьому:)

В АННИ є якийсь ритуал чи «речівка» перед виходом на сцену?

Ні, немає. Але кожний учасник гурту «АННА» входить в особистий транс, і концентрується на поставленій задачі.

З ким з музикантів (окрім ТОЛу) маєте тісні відносини? В підтримку нового альбому буде такий же грандіозний тур? Чи, може, більший? Гайнути б за моря, чи в Білокамінну…

Тісні відносини у нас в основному з гутрами лейблу «Інша музика» такі як МегамасС, Тонкая Красная Нить, Pins, Snuff, Merva та старі друзі Карна, Димна Суміш, Skinhate… Та дуже багато молодих гуртів, яким я особисто допомагаю, даю можливість їм виступати на фестивалі «Руйнація».

А щодо туру, все планує наш директор Влад Ляшенко, тому я не в курсі. Надіюсь все буде на рівень вище!

Гурт відіграв на всіх (навіть без «майже»!) великих фестивалях України. Ще не взято курс на фести світових рівнів? На якому майданчику, тобі особисто, хотілося б виступити найбільше?

Поки над цим не працюємо, так як ще багато роботи. Тому зараз вдосконалюємо себе, щоб потім були реальні можливості брати участь у світових класних фестах! Дуже хотілось б злабати на фестивалі Rock am Ring , який проводиться в Німеччині.

Тепер стосовно «Руйнації»… Сьома, яка відбулася в квітні, організатором якої був саме ти, виправдала всі твої надії та очікування? Чи прийдеться щось змінювати з технічного боку в жовтневому, восьмому, фесті?

Чесно, не зовсім. Як виявилось, перебиратись з «Романтика» на масштабніший концертний майданчик було набагато важче, ніж очікувалося. Дуже багато роботи з залом, монтажем сцени, звуку, світла… Всякі договори, дозволи, справки, вся ця бюрократія… Це все потребувало неймовірної кількості часу, сил та грошей. Як то кажуть «перший блін всігда комом», тому не обійшлось і без мінусів, які ми врахували. З технічного боку міняти нічого не будемо, технічне забезпечення на фесті є одним із найкращих на Західній Україні, а «лажовий» звук залежить виключно від команди та її персоналу, як це було у випадку з Псіхеєю.

Псіхєї сподобалося у Львові?

Точно знаю, що поїхали максимально задоволені! Дуже їм сподобалась атмосфера залу, так як вже давно вони не грали для такої кількості людей, та і взагалі на такому масштабному фесті! Дуже їм сподобався Львів, після концерту всю ніч гуляли нічним містом. Були дуже захоплені атмосферою Львова!

На осінньому фестивалі виступатиме Caliban. Хто з «молодих» наших гратиме? Може, буде ще якийсь відомий та непроафішований гість?

Фест дав можливість зіграти на одній сцені з Caliban 20-тьом молодим гуртам України, яких ватро почути великій аудиторії. Список цих команд і взагалі будь-яку інформацію щодо фестивалю «Руйнація» можна продивитися вКонтакті [ http://vkontakte.ru/event18108120 ].

Також на Руйнацію запрошені кращі гурти України такі як ТОЛ (які презентуватимуть нову програму), МЭRVA (на цей раз точно реабілітуємо їх виступ), Skinhate та МегамасС! Всі карти ми вже розкрили, тому навряд чи щось буде мінятися, хіба що виникнуть якісь форс мажорні обставини, але ми молимось щоб все було добре.

До речі, підтримка «Руйнації» державними чи приватними структурами суттєва?

Чесно кажучи, фестивалі такого формату не користуються популярністю серед спонсорів! Ми намагалися налагоджувати відносини з організаціями, яким фестиваль «Руйнація» може стати цікавим, але багато хто боїться, і не вірить в рок-культуру в Україні. Але все ж таки добилися визнання місцевою владою статусу «Подія півріччя у Львові 2010 року». Це втішає:)

Взагалі, ти займаєшся і організацією фестивалів, ще й АННА досить активно виступає, записує альбом, кліпи… Як знаходиш час для всього?

Я звільнився з роботи…

Не виникало бажання плюнути на все і відпочити кілька місяців?

Так і зроблю в серпні місяці.

Кого виділиш із сучасних виконавців на українській та світовій сценах?

ТОЛ – за відвертість; МегамасС – за мужність; Тонкая Красная Нить – за працелюбність; ну і звичайно респект гурту KORN, на якому я виховувався!:)

Як вважаєш, чому альтернативна музика в Україні не займає провідних позицій у шоу-бізнесі? Що треба, на твою думку, змінити, аби ситуація покращилась?

Мало «справжніх» гуртів, які займаються рок-музикою професійно, через неспроможність забезпечити себе своєю творчістю, а займаються цим як хобі; мало професійних рок-продюсерів; немає спеціалізованих масштабних мас-медіа; вплив віджитків совка; відсутність державної та комерційної підтримки і т.д. Взагалі дуже багато факторів можна перечисляти. Щоб змінити таку ситуацію в Україні, потрібно серйозніше відноситись до рок-музики!

Найближчі плани АННИ?

Завершити зйомки кліпу та зведення альбому, а також відправитись в тур в підтримку нового альбому восени!

Дякую. Успіхів!

І тобі успіхів!

Дмитро Войналович
Фото люб’язно надане Віктором Новосьоловим
(с) rock.kiev.ua


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Віктор Новосьолов, гурт Анна: «Нам ще є що сказати»
ІНТЕРВ'Ю
Віктор Новосьолов, гурт Анна: «Нам ще є що сказати»
28.11.2018

Фронтмен гурту Анна Віктор Новосьолов виявився не самим говірким співрозмовником, але дещо випитати таки вдалось

АННА - Срібний тур
ФОТО
АННА - Срібний тур
25.11.2010

20 листопада в столичному клубі «Бінго» відбувся концерт львівського гурту АННА в рамках «Срібного туру» на підтримку нового альбому «Срібна змія» за участю гостей та друзів - київських гуртів Тол та МегамасС

АННА - представила «Срібну Змію»
НОВИНИ
АННА - представила «Срібну Змію»
30.09.2010

Компанія Moon Records та лейбл Іншамузика продовжують випуск кращих українських платівок. Цього разу релізу удостоївся новий альбом львівських рокерів АННА, які є одними з лідерів альтернативної сцени України

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Перетинай за гранню грань
Single
Single
2015
сингл
слухати
Срібна Змія
Срібна Змія
2010
альбом
слухати · рецензія
Карматреш
Карматреш
2008
альбом
слухати · рецензія
КрикКЛІП
Крик · 2018
29 тис. переглядів
КартиниКЛІП
Картини · 2012
35 тис. переглядів
Game with the GodКЛІП
Game with the God · 2010
57 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності