Дмитро Добрий-Вечір: «Я так і не навчився брехати»

12.03.2005 · Інтерв'ю
Дмитро Добрий-Вечір
фото: Д. Добрий-Вечір на студії «Гута»

Сьогодні у львівській «Ляльці» виступатиме без перебільшення легендарний рок-гурт «Вій». Ця найпримарніша капела, що останнім часом украй рідко розплющує очі, обіцяє потішити шанувальників давніми піснями та приємно здивувати новими композиціями, що вже за кілька місяців з'являться в третьому альбомі колективу. До речі, нову платівку презентуватимуть не лише метри української альтернативи, але й молода команда з Тернополя Audi Sile, що також братиме участь у концерті. Завдяки очевидній консервативності «Вій» зберіг та увиразнив у своїй музиці все те, за що його колись устигли полюбити, етнічну медитативність, поганську символіку та акустичну похмурість. Команда, яка зуміла не зрадити собі у часи великої популярності та всеохопної депресії, вкотре нагадає нам про втрачений взаємозв'язок людини з Космосом. До Вашої уваги розмова з лідером гурту Дмитром Добрим-Вечором напередодні концерту.

Про Вас говорять яко про людину, що не любить спілкуватися із журналістами...

Це неправда! Мені вже кілька разів казали, що я не комунікабельний і не дуже шаную журналістів, навіть приписали провину якомусь працівникові мас-медіа, що нібито мене образив... То смішно.

Наскільки Ви є авторитарним у питаннях творчості?

Я дуже авторитарний, адже вважаю, що коли на моїх плечах лежить вантаж написання музики, текстів, аранжувань, то інші члени колективу мають або цілком мені довіряти, або взагалі не працювати зі мною. Звісно, я ніколи не скажу: «Мені так хочеться і крапка», завжди аргументую свою позицію. І якщо мене переконають, що зробити якось інакше таки буде краще, то погоджуся, немає жодних проблем.

Річ у тім, що я працюю з молодими музикантами, тож волею долі мушу напучувати їх. Я довіряю своєму музичному досвіду, водночас радо дослуховуючись до свіжих ідей. Мені сорок три роки, я маю багато друзів музикантів-ровесників, але помітив тенденцію, що мені цікавіше спілкуватися з молоддю, яка ще не втомилася шукати себе.

Які якості мають бути притаманні музикантові, щоби він грав у гурті «Вій»?

Нещодавно ми взяли до себе нового гітариста. Йому 23 роки, але він уже вміє грати на багатьох інструментах. До речі, познайомилися ми через інтернет: хлопець заліз на наш сайт і попросився в гурт.

А взагалі-то, для всіх нас не так важливо, наскільки професійно грає музикант, більше важить його здатність творчо мислити й любити нашу музику. І ще прагнення до зростання. Нас усіх тримає разом віра в краще та довіра кожного особисто до мене.

Тобто можна сказати, що Дмитро Добрий-Вечір є такою собі ланкою, яка тримає всіх укупі?

Мабуть, що так. Я консолідую.

А чи можливо поєднати любов до музики із сімейним життям?

Ні. Хоча я одружений уже 18 років і дуже люблю свою жінку та доньку, реально усвідомлюю: якби весь цей час залишався сам, то моя музична кар'єра просувалася б значно краще. Музиканти першого складу, з якими я розпочинав, не витримали. Зараз усі заробляють гроші не музикою. Я їх розумію: сім'я, діти, але... Якщо ти справжній музикант, треба віддаватися музиці до останку, а не думати про гроші, яких потребує твоя родина.

Знаю, що працюєте над новим проектом «Триб'ют».

Так, ми пишемо альбом з такою назвою. Точніше, наразі ми оголосили конкурс і збираємо заявки від музикантів, які хочуть зіграти нашу пісню. Не робимо жодних обмежень: це може бути будь-хто, нам навіть цікаво почути власні композиції у несподіваному, новому ракурсі. Це довготривалий проект: зберемо заявки, влаштуємо прослуховування, а вже тоді писатимемо...

Також до травня готуємо нову платівку. Вона відрізнятиметься від двох попередніх, по-перше, оркестровим аранжуванням, а по-друге, буде більше народних інструментів і менше традиційних барабанів. На завершальній стадії перебуває ще й мультимедійна енциклопедія про гурт «Вій».

Яким бачите майбутнє української рок-музики?

Я дивлюся в майбутнє оптимістично, хоча теперішня ситуація не дає особливих приводів для радості. Занадто багато комерції, замало цікавих ідей. Можу вирізнити львівський «Чорний вересень», київський гурт «Самі свої», а так щось більше нічого й не спадає на думку... Нам надсилають свої записи різні молоді команди, але останнім часом не було нічого цікавого.

Крім того, мене дратує клановість, яка панує скрізь, у музиці зокрема. Скажімо, пробитися, щоби виступити на тому самому майдані, було не так просто. Ми підходили, хотіли підтримати Віктора Ющенка, але нам сказали, що ми праворадикальні. Чому? Відповіді не було, та нас усе одно не пустили. Не той формат...

Що для Вас є визначальним критерієм якісної музики?

Передусім її мають професійно зіграти та аранжувати, а ще вона мусить містити якусь ідею та бути відвертою й оригінальною. Усе, що роблять на соціальне замовлення чи на замовлення часу, не має права на існування як культура.

Багато говорять про містичну атмосферу на ваших концертах. А що ви самі відчуваєте під час виступу?

Ми не намагаємося спеціально цього досягнути, просто граємо, а воно якось само собою виходить. Деколи виступаємо, навіть не маючи переліку пісень, тоді вже під час концерту вирішуємо, яку пісню зіграємо наступною.

Можливо, річ у тім, що ми переважно виступаємо non-stop, чи, може, у тому, що використовуємо на концертах аудіозаписи шумів природи, голоси птахів і тварин...

Чого Вам тепер бракує для повнішого відчуття щастя?

Щастя складається з багатьох моментів, але завжди один елемент заважає решті. Людині постійно чогось хочеться! А я так і не навчився брехати собі. Щасливі люди, на мій погляд, роблять саме так брешуть собі. Чи можна сказати, що я сьогодні щасливий? Мабуть, що ні... Багато років тому для мене було щастям зіграти свою пісню й почути оплески. Сталося. Тоді я зрозумів, що у світі дуже мало абсолютно щасливих людей. Можливо, їх узагалі немає.

Розмовляла Катерина КИРИЛОВА, Київ-Львів


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Новий альбом гурту «Вій»: якість має превалювати над кількістю
ІНТЕРВ'Ю
Новий альбом гурту «Вій»: якість має превалювати над кількістю
04.06.2010

На початку червня легендарний український гурт «Вій» видає новий альбом «Йшов я небом». Цей повноформатний реліз стане лише третім для колективу, якому наступного року виповнюється вже 20 років

Дмитро Добрий-Вечір: «Українці терплячі, але усьому приходить край»
ІНТЕРВ'Ю
Дмитро Добрий-Вечір: «Українці терплячі, але усьому приходить край»
16.04.2010

Група «Вій» - це вишукане поєднання дохристиянської української мелодики, елементів бароко й середньовіччя з сучасною психоделією. Але ще - це безкомпромісність, ненагране, нефальшиве українство. Погодьтеся, рідкісний сьогодні сплав - професійність, талант і патріотизм

Дмитро Добрий-Вечір: «Фестиваль – це стан душі»
ІНТЕРВ'Ю
Дмитро Добрий-Вечір: «Фестиваль – це стан душі»
12.11.2007

Нещодавно у Львові після семирічної перерви відбувся П’ятий фестиваль україномовної авторської пісні та співаної поезії «Срібна підкова». Уже традиційно незмінним учасником фестивалю був культовий київський гурт «Вій».

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Йшов я небом
Йшов я небом
2010
альбом
слухати · рецензія
Good-bye my revolution
Good-bye my revolution
2009
сингл
слухати · рецензія
Хата скраю села
Хата скраю села
2006
альбом
слухати · рецензія
Чорна рілля
Чорна рілля
2004
альбом
слухати
Два кольориКЛІП
Два кольори · 2022
9 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
НОВИНИ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
02.05.2022

«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії