«@traktor»: менше лірики, більше «чортівщинки»

23.07.2010 · Інтерв'ю

У розмовному варіанті назву нового гурту Олександра Піпи часто промовляють як «Собака Трактор». Але сам Піпа просить не плутати: назва, мовляв, немає нічого спільного ані з тракторами, ані з «собакознавством». Правильно вимовляти «аттрактор», каже Олександр, що означає «точка притягнення».

«Назва групи – «Аттрактор», з двома «т», - розповідає музикант. - Це доволі ємне поняття, яке існує і в фізиці, і в математиці, і в астрономії. Наприклад, наша сонячна система є аттрактором. Еволюція – це теж аттрактор. На нашому сайті www.attraktor.com.ua можна знайти про це цікаву статтю. Але ці розумні пояснення з‘явилися згодом, бо назва з’явилася спонтанно».

Бас-гітара плюс барабан

Складається «@traktor» усього з двох осіб – із самого Піпи та барабанщиці й бек-вокалістки Альони. «З Альною ми були знайомі давно, - пригадує Олександр. - Вона грала на барабанах в одному альтернативному гурті. Вона була першою, кому я запропонував створити новий гурт, і вона відразу ж погодилася. Ми провели першу репетицію, вийшло дуже кострубато, але відразу було зрозуміло, що є певний потенціал. За три тижні ми вивчили п’ять пісень, написали ще десять і влаштували перший виступ».

Піпа став відомим завдяки гурту ВВ, одним із засновників якого був. Потім у його творчо-трудовій біографії з’явилася формація «Борщ». Але зрештою він прийшов до того, щоб створити проект з мінімальною кількістю музикантів: «У мене в школі був приятель, котрий дуже добре грав у шахи. У нього була улюблена приказка: «Менше фігур, легше грати». Гурт, який складається лише з двох осіб, є більш мобільним. І легше домовлятися. До того ж, я був завжди схильним до якихось ідіотських експериментів, а гурт, який складається лише з бас-гітари та барабанів, це, погодьтеся, експеримент ідіотський».

Менше змісту – більше безглуздя

Музика «@traktor» більш жорстка і гучна, ніж у «ВВ» чи «Борщу». «Як меломан, я дуже всеїдний, - каже Піпа. - Мені подобається будь-яка музика, аби вона була з якоюсь «чортівщинкою». Можу слухати й оперу, і Мусліма Магомаєва. Колись слухав джаз. Але мені завжди найбільше подобалася важка музика. Не в сенсі хеві-металу, а щоб було швидко й гучно. Тобто хаос і анархія, що в моїй голові, виливаються в цю музику».

Аудиторія «@traktor» хоча й перетинається зі слухачами «ВВ» або «Борщу», але не дуже. Взагалі Піпа не має ілюзій щодо мейнстрімівських перспектив свого нового гурту. Він не плекає мрій підписати коли-небудь контракт з великою рекординговою компанією. «Та мені це й не потрібно», - каже музикант. Щодо текстів своїх пісень, то в «@traktor» Піпа схильний до принципу: менше змісту – більше безглуздя.

«Взагалі я намагаюся звертати зараз менше уваги на лірику, тому що з моєю дикцією це взагалі немає ніякого значення – ніхто і так нічого не розуміє. - каже музикант. - А по-друге, це в мене якийсь такий період, що не хочеться нічого «розумного, доброго, вічного» писати». За словами музиканта, найближчим часом від «@traktor» слід чекати виходу «того самого довгоочікуваного, клятого альбому».

Автор: Олександр Павлов
Редактор: Христина Ніколайчук
Deutsche Welle

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Attрактор в «Бочке на Подоле»: Добро победило бабло!
ФОТО
Attрактор в «Бочке на Подоле»: Добро победило бабло!
26.10.2013

После концерта барабанщик уважаемой мной группы Жаба в дирижабле Богдан Грибовский сказал мне: «Вот это драйв — всем драйвам — драйв!»

Трактор Щастя!
ІНТЕРВ'Ю
Трактор Щастя!
10.11.2008

Якщо у нас в країні є музиканти, які користуються всенародною любов'ю, то завжди веселий і позитивний Сашко Піпа, безумовно, один із них. Його виступів у «Майдані» чекають з особливою радістю. Поки численні гості роззиралися довкола, пили пиво, слухали музику і знайомилися з нашими дівчатами, я трішки поспілкувалася з основними винуватцями дійства, а саме учасниками «@TRAKTORа» - Альоною та Сашком.

Олександр Піпа - кермує @Traktor у тур по Україні
ІНТЕРВ'Ю
Олександр Піпа - кермує @Traktor у тур по Україні
01.01.1970

Одразу після «від'їзду» вельмишановного гурту БОРЩ у «безстрокову творчу відпустку з приводу принципових творчіх непорозумінь», один з його засновників Сашко Піпа, не марнуючи часу, вирішив нарешті втілити у життя свої, як завжди, нестандартні творчі ідеї. Ось так, за кілька тижнів, і народився проект з дивною назвою @TRAKTOR.

ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності