К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

«@traktor»: менше лірики, більше «чортівщинки»

23.07.2010 · Интервью«@traktor»: менше лірики, більше «чортівщинки»

У розмовному варіанті назву нового гурту Олександра Піпи часто промовляють як «Собака Трактор». Але сам Піпа просить не плутати: назва, мовляв, немає нічого спільного ані з тракторами, ані з «собакознавством». Правильно вимовляти «аттрактор», каже Олександр, що означає «точка притягнення».

«Назва групи – «Аттрактор», з двома «т», - розповідає музикант. - Це доволі ємне поняття, яке існує і в фізиці, і в математиці, і в астрономії. Наприклад, наша сонячна система є аттрактором. Еволюція – це теж аттрактор. На нашому сайті www.attraktor.com.ua можна знайти про це цікаву статтю. Але ці розумні пояснення з‘явилися згодом, бо назва з’явилася спонтанно».

Бас-гітара плюс барабан

Складається «@traktor» усього з двох осіб – із самого Піпи та барабанщиці й бек-вокалістки Альони. «З Альною ми були знайомі давно, - пригадує Олександр. - Вона грала на барабанах в одному альтернативному гурті. Вона була першою, кому я запропонував створити новий гурт, і вона відразу ж погодилася. Ми провели першу репетицію, вийшло дуже кострубато, але відразу було зрозуміло, що є певний потенціал. За три тижні ми вивчили п’ять пісень, написали ще десять і влаштували перший виступ».

Піпа став відомим завдяки гурту ВВ, одним із засновників якого був. Потім у його творчо-трудовій біографії з’явилася формація «Борщ». Але зрештою він прийшов до того, щоб створити проект з мінімальною кількістю музикантів: «У мене в школі був приятель, котрий дуже добре грав у шахи. У нього була улюблена приказка: «Менше фігур, легше грати». Гурт, який складається лише з двох осіб, є більш мобільним. І легше домовлятися. До того ж, я був завжди схильним до якихось ідіотських експериментів, а гурт, який складається лише з бас-гітари та барабанів, це, погодьтеся, експеримент ідіотський».

Менше змісту – більше безглуздя

Музика «@traktor» більш жорстка і гучна, ніж у «ВВ» чи «Борщу». «Як меломан, я дуже всеїдний, - каже Піпа. - Мені подобається будь-яка музика, аби вона була з якоюсь «чортівщинкою». Можу слухати й оперу, і Мусліма Магомаєва. Колись слухав джаз. Але мені завжди найбільше подобалася важка музика. Не в сенсі хеві-металу, а щоб було швидко й гучно. Тобто хаос і анархія, що в моїй голові, виливаються в цю музику».

Аудиторія «@traktor» хоча й перетинається зі слухачами «ВВ» або «Борщу», але не дуже. Взагалі Піпа не має ілюзій щодо мейнстрімівських перспектив свого нового гурту. Він не плекає мрій підписати коли-небудь контракт з великою рекординговою компанією. «Та мені це й не потрібно», - каже музикант. Щодо текстів своїх пісень, то в «@traktor» Піпа схильний до принципу: менше змісту – більше безглуздя.

«Взагалі я намагаюся звертати зараз менше уваги на лірику, тому що з моєю дикцією це взагалі немає ніякого значення – ніхто і так нічого не розуміє. - каже музикант. - А по-друге, це в мене якийсь такий період, що не хочеться нічого «розумного, доброго, вічного» писати». За словами музиканта, найближчим часом від «@traktor» слід чекати виходу «того самого довгоочікуваного, клятого альбому».

Автор: Олександр Павлов
Редактор: Христина Ніколайчук
Deutsche Welle

 
ПУБЛИКАЦИИ
Attрактор в «Бочке на Подоле»: Добро победило бабло!
ФОТО
Attрактор в «Бочке на Подоле»: Добро победило бабло!
26.10.2013

После концерта барабанщик уважаемой мной группы Жаба в дирижабле Богдан Грибовский сказал мне: «Вот это драйв — всем драйвам — драйв!»

Трактор Щастя!
ИНТЕРВЬЮ
Трактор Щастя!
10.11.2008

Якщо у нас в країні є музиканти, які користуються всенародною любов'ю, то завжди веселий і позитивний Сашко Піпа, безумовно, один із них. Його виступів у «Майдані» чекають з особливою радістю. Поки численні гості роззиралися довкола, пили пиво, слухали музику і знайомилися з нашими дівчатами, я трішки поспілкувалася з основними винуватцями дійства, а саме учасниками «@TRAKTORа» - Альоною та Сашком.

Олександр Піпа - кермує @Traktor у тур по Україні
ИНТЕРВЬЮ
Олександр Піпа - кермує @Traktor у тур по Україні
01.01.1970

Одразу після «від'їзду» вельмишановного гурту БОРЩ у «безстрокову творчу відпустку з приводу принципових творчіх непорозумінь», один з його засновників Сашко Піпа, не марнуючи часу, вирішив нарешті втілити у життя свої, як завжди, нестандартні творчі ідеї. Ось так, за кілька тижнів, і народився проект з дивною назвою @TRAKTOR.

ДОСЬЕ РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВОСТИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвийские рок- и метал-группы и другие представители индустрии выражают свою поддержку народу Украины в это непростое время!