«Полинове поле»: готична музика з присмаком полину

01.12.2009 · Новини

Назва цього нетипового для України дарк-фолькового гурту зі Львова також нетипова – «Полинове поле». «Так склалося, що перша пісня, яку ми створили разом, називалася «Полинове поле», - розповідає один із засновників команди Микола Максименко. - Далі був перший концерт, і нам треба було придумати назву. Було кілька варіантів. І ми вирішили, що не варто ускладнювати собі життя й вигадувати щось нове, бо є добра пісня, в тексті якої викладено певну філософію, яка лежить в основі нашої творчості і яку можна розвивати далі. Тому ми, власне, й зупинилися на назві «Полинове поле».

Колега Миколи, бас-гітарист Андрій Кіндратович, який теж входить до складу «Полинового поля» з моменту його створення 2005 року, пояснює філософське підґрунтя музики гурту: «Існує поширене українське прислів’я «Життя прожити – не поле перейти». У якийсь момент під час творчих роздумів народилася ідея, що життя можна порівняти з таким довгим полем, яким ми йдемо. Народився вірш, який згодом став текстом пісні. І оскільки ми граємо доволі похмуру музику, то полин дуже добре вписується до цього, бо асоціюється с гіркотою або з болем».

Звідки такий похмурий погляд на життя?  Звідки потяг до моторошного? «Можна сказати так: позитивом людей важко чомусь навчити. Позитив не змушує людей робити певні висновки від буденщини, від суєти», - каже Андрій.

Оперний вокал

Оперна співачка, солістка Львівської філармонії Маріанна Лаба потрапила до «Полинового поля» приблизно три з половиною роки тому. На той момент хлопці вже давно мріяли про вокалістку. Пропозиція працювати з «Полиновим полем» одразу зацікавила Маріанну: «Я не вагалася. Коли хлопці прийшли до мене, вони залишили мені свої записи. Коли я вперше прийшла до них на репетицію, в них був якийсь острах, бо я ніколи раніше цим не займалася. Тоді я поняття не мала, як це має виглядати. Перший концерт я, приміром, відіграла в суконці, в якій виступала на філармонічних концертах. Але нині я вже почуваюся, як риба у воді».

Проте в житті Маріанна не є таким завзятим готом, як, наприклад, Микола або Андрій. «Життя вимагає свого. У мене є дитина. Я не можу жити в такому песимістичному світі. У реальному житті мушу бути оптимісткою. Для мене така похмурість – це лише сценічний імідж. Він мене захоплює, але сцена для мене не те ж саме, що життя», - розповідає співачка.

Щодо готичного світу, то Маріанна має з ним певний зв’язок. Її бабуся по мамі походить з Трансільванії. Тому троюрідний брат співачки жартівливо кличе її «відьмою». А ось десятирічний син Маріанни Крістіан має на полин алергію: «Смішний факт: коли йому робили алергопроби, то алергію знайшли тільки на полин. Він сміявся, що має на нас алергію. Але в житті – ні. Він дуже часто супроводжує нас під час концертів».

«На семи вітрах»

Три місяці тому «Полинове поле» видали альбом «На семи вітрах» у якості інтернет-релізу на лейблі KATAKLYSMOS FAKTORY. Буквально за кілька місяців платівку скачали понад десять тисяч прихильників гурту. Продати такий наклад в Україні на компакт-диску практично неможливо, каже Микола Максименко: «Це був найкращий варіант для України. Адже на дисках, як відомо, в Україні ніхто не заробляє. А альбом – це головне, що ми хочемо донести до слухача.  Ми не граємо цілеспрямовано народну музику в чистому вигляді. А намагаємося пронести її крізь себе. Наприклад, народну пісню «Чорна рілля» зробили у власній обробці. Мене найбільш приваблює західноукраїнська мелодика, тобто гуцульські мотиви. Як на мене, в Західній Україні грати готику найбільш природно».

Автор: Олександр Павлов
Редактор: Христина Ніколайчук
Deutsche Welle

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Полинове поле - представили  EP «Під холодним каменем»
НОВИНИ
Полинове поле - представили EP «Під холодним каменем»
31.12.2009

На завершення року Полинове поле представили новий реліз - EP «Під холодним каменем». Платівка вже доступна для скачування на офіційному сайті гурту та на сторінці лейблу Kataklysmos Faсtory під крилом якого її оприлюднено.

Полинове Поле відіграють перший сольний концерт у Києві
АНОНСИ
Полинове Поле відіграють перший сольний концерт у Києві
21.10.2009

25 жовтня Полинове Поле зіграє перший сольний концерт у Києві! Дійство відбудеться у одному з кращих київських клубів - Route 66

Полинове поле: «Треба зневажати себе, щоб займатися рок-музикою лише заради грошей»
ІНТЕРВ'Ю
Полинове поле: «Треба зневажати себе, щоб займатися рок-музикою лише заради грошей»
01.01.1970

Розмова з Миколою Максименком й Андрієм Кіндратовичем, учасниками гурту «Полинове поле», – володарем гран-прі фестивалю «Тарас Бульба»

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
On the Edge Of The Abyss
On the Edge Of The Abyss
2017
альбом
слухати
На семи вітрах
На семи вітрах
2009
альбом
слухати · рецензія
Під холодним каменем
Під холодним каменем
2009
альбом
слухати · рецензія
Чисті душі
Чисті душі
2008
альбом
слухати · рецензія
Документальний фільм-інтерв'юІНШЕ
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів