К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

«Полинове поле»: готична музика з присмаком полину

01.12.2009 · Новости«Полинове поле»: готична музика з присмаком полину

Назва цього нетипового для України дарк-фолькового гурту зі Львова також нетипова – «Полинове поле». «Так склалося, що перша пісня, яку ми створили разом, називалася «Полинове поле», - розповідає один із засновників команди Микола Максименко. - Далі був перший концерт, і нам треба було придумати назву. Було кілька варіантів. І ми вирішили, що не варто ускладнювати собі життя й вигадувати щось нове, бо є добра пісня, в тексті якої викладено певну філософію, яка лежить в основі нашої творчості і яку можна розвивати далі. Тому ми, власне, й зупинилися на назві «Полинове поле».

Колега Миколи, бас-гітарист Андрій Кіндратович, який теж входить до складу «Полинового поля» з моменту його створення 2005 року, пояснює філософське підґрунтя музики гурту: «Існує поширене українське прислів’я «Життя прожити – не поле перейти». У якийсь момент під час творчих роздумів народилася ідея, що життя можна порівняти з таким довгим полем, яким ми йдемо. Народився вірш, який згодом став текстом пісні. І оскільки ми граємо доволі похмуру музику, то полин дуже добре вписується до цього, бо асоціюється с гіркотою або з болем».

Звідки такий похмурий погляд на життя?  Звідки потяг до моторошного? «Можна сказати так: позитивом людей важко чомусь навчити. Позитив не змушує людей робити певні висновки від буденщини, від суєти», - каже Андрій.

Оперний вокал

Оперна співачка, солістка Львівської філармонії Маріанна Лаба потрапила до «Полинового поля» приблизно три з половиною роки тому. На той момент хлопці вже давно мріяли про вокалістку. Пропозиція працювати з «Полиновим полем» одразу зацікавила Маріанну: «Я не вагалася. Коли хлопці прийшли до мене, вони залишили мені свої записи. Коли я вперше прийшла до них на репетицію, в них був якийсь острах, бо я ніколи раніше цим не займалася. Тоді я поняття не мала, як це має виглядати. Перший концерт я, приміром, відіграла в суконці, в якій виступала на філармонічних концертах. Але нині я вже почуваюся, як риба у воді».

Проте в житті Маріанна не є таким завзятим готом, як, наприклад, Микола або Андрій. «Життя вимагає свого. У мене є дитина. Я не можу жити в такому песимістичному світі. У реальному житті мушу бути оптимісткою. Для мене така похмурість – це лише сценічний імідж. Він мене захоплює, але сцена для мене не те ж саме, що життя», - розповідає співачка.

Щодо готичного світу, то Маріанна має з ним певний зв’язок. Її бабуся по мамі походить з Трансільванії. Тому троюрідний брат співачки жартівливо кличе її «відьмою». А ось десятирічний син Маріанни Крістіан має на полин алергію: «Смішний факт: коли йому робили алергопроби, то алергію знайшли тільки на полин. Він сміявся, що має на нас алергію. Але в житті – ні. Він дуже часто супроводжує нас під час концертів».

«На семи вітрах»

Три місяці тому «Полинове поле» видали альбом «На семи вітрах» у якості інтернет-релізу на лейблі KATAKLYSMOS FAKTORY. Буквально за кілька місяців платівку скачали понад десять тисяч прихильників гурту. Продати такий наклад в Україні на компакт-диску практично неможливо, каже Микола Максименко: «Це був найкращий варіант для України. Адже на дисках, як відомо, в Україні ніхто не заробляє. А альбом – це головне, що ми хочемо донести до слухача.  Ми не граємо цілеспрямовано народну музику в чистому вигляді. А намагаємося пронести її крізь себе. Наприклад, народну пісню «Чорна рілля» зробили у власній обробці. Мене найбільш приваблює західноукраїнська мелодика, тобто гуцульські мотиви. Як на мене, в Західній Україні грати готику найбільш природно».

Автор: Олександр Павлов
Редактор: Христина Ніколайчук
Deutsche Welle

 
ПУБЛИКАЦИИ
Полинове поле - представили  EP «Під холодним каменем»
НОВОСТИ
Полинове поле - представили EP «Під холодним каменем»
31.12.2009

На завершення року Полинове поле представили новий реліз - EP «Під холодним каменем». Платівка вже доступна для скачування на офіційному сайті гурту та на сторінці лейблу Kataklysmos Faсtory під крилом якого її оприлюднено.

Полинове Поле відіграють перший сольний концерт у Києві
АНОНСЫ
Полинове Поле відіграють перший сольний концерт у Києві
21.10.2009

25 жовтня Полинове Поле зіграє перший сольний концерт у Києві! Дійство відбудеться у одному з кращих київських клубів - Route 66

Полинове поле: «Треба зневажати себе, щоб займатися рок-музикою лише заради грошей»
ИНТЕРВЬЮ
Полинове поле: «Треба зневажати себе, щоб займатися рок-музикою лише заради грошей»
01.01.1970

Розмова з Миколою Максименком й Андрієм Кіндратовичем, учасниками гурту «Полинове поле», – володарем гран-прі фестивалю «Тарас Бульба»

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
On the Edge Of The Abyss
On the Edge Of The Abyss
2017
альбом
слушать
На семи вітрах
На семи вітрах
2009
альбом
слушать · рецензия
Під холодним каменем
Під холодним каменем
2009
альбом
слушать · рецензия
Чисті душі
Чисті душі
2008
альбом
слушать · рецензия
Документальний фільм-інтерв'юДРУГОЕ
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергей Михалок спел свою культовую песню Воины света на украинском
НОВОСТИ
Сергей Михалок спел свою культовую песню Воины света на украинском
13.07.2022

Сергей Михалок и группа Ляпис Трубецкой презентовали новый сингл и видеоклип на песню Воїни світла на украинском языке. Перевод песни сделал украинский поэт, активист и волонтер Сергей Жадан