Під холодним каменем

Під холодним каменем

Полинове поле


1. Холод в очах
2. За тобою
3. Спомин
4. Під холодним каменем
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Провідна на сьогодні для української сцени funeral gothic doom metal група «Полинове Поле» на саме Новоріччя приємно здивувала слухачів, видавши на простори інтернету найновішу EP. Так само, як і повноформатний альбом «На семи вітрах» [2009], ця платівка вийшла за підтримки нового лейблу Kataklysmos Factory. «Під Холодним Каменем» записано у грудні 2009 року і, як зазначає сама група на своєму офіційному сайті, пісні не є зовсім новими, адже були створені під час роботи над дебютним альбомом.

Поміж цими двома доробками групи в ній відбулися певні «кадрові» зміни, а саме вихід з колективу Юрія Круп’яка, тож традиційний для вокальної концепції «Полинового Поля» гроул ми тепер чуємо з уст басиста Андрія Кіндратовича. У такому складі, звісно, і зафіксовано найновіший матеріал. Це вже третій вокаліст в історії колективу (з 2005 року), і чи пішли такі зміни цього разу на користь їхній музиці – питання достоту спірне, неоднозначне. Наразі помітним є глухувате звучання голосу (навіть для такої манери співу) та менша (порівняно з обома достоту «гуркотливими» попередниками) фактурність партій, які тепер звучать рівномірніше та врівноваженіше, що позначається на експресивності. Це чути і в моментах, коли гроул вступає, і в парних з Маріанною партіях. Сподіватимемось, що такі зміни тимчасові.

Структура треклісту досить проста: невелике клавішно-електронне інтро «Холод в очах», тісно пов’язане з другою композицією і власне три пісні, центральною з яких, судячи навіть з назви, є остання.

Щодо вражень від нового диску загалом, то вони також половинчасті. З одного боку, маємо певний відхід від чистої пісенності з більшою тенденцією то треків-композицій та виразний акцент на ритм-секції, що виглядає органічно та цікаво; з іншого – ознаки або намірів до суттєвих структурно-композиційних змін, або недостатньої продуманості розвитку та поєднання музичних мотивів і тем. Маємо на увазі насамперед повторювані частини композицій та спосіб їх поєднання між собою. Це нагадує прийоми «модної» готики і своєю неоднорідністю динаміки не додає, для рефренів будучи завеликим за обсягами і несприятливо впливаючи на драматизм атмосфери, яка так властива суворо-піднесеній стилістиці групи.

Згаданий процес не впливає на магістральне річище творчості «Полинового Поля» - це все той самий класичний funeral gothicdoommetal (щоправда, із помітним відходом від етно-елементів), який (відхід) можна потрактувати як ситуативний; і тими ж образами і мотивами, що були властиві для попередньої їхньої музики. Однак в аспекті сприйняття ці деталі відчутні й можуть оцінюватись як позитивно, так і негативно залежно від кожного конкретного слухача. Зрозуміло одне: спричинені вони свідомою роботою групи.

Насправдітієюзміною (порівняно з попередніми релізами), щовпадаєвоковжезпершогознайомствазбуклетом, є спільна для всіх трьох текстів тенденція до відчутного лаконізму, простіших епітетів, синтаксису, що, звісно, видозмінює де в чому вокальні прийоми.

Неможливо не відзначити мелодійне багатство диску, створене тут насамперед перфектним сопрано Маріанни Лаби, клавішними Олега Рубанова та дещо меншою мірою – гітарою Миколи Максименка, яка виходить з густого атмосферного звучання на виразніші «оберти» лиш де-не-де. Це, безперечно, також частина концепції звучання EP «Під Холодним Каменем» і якщо говорити про мелодії, які справді чіпляють у ньому найбільше, залишаючись у пам’яті надовго – це саме вокальний політ Маріанни, чистий етер, який хочеться наспівувати ще і ще. У цьому сенсі пісенність нікуди не поділась.

Отже, яким буде майбутній альбом, можна лише здогадуватись, адже розвиток для «Полинового Поля» - річ природня і невпинна.

Максим Солодовник
(c) rock.kiev.ua


Исполнитель:
Полинове поле
Название:
Під холодним каменем
Категория:
Альбомы
Год издания:
2009
Издатель:
Kataklysmos Faсtory

ПУБЛИКАЦИИ
Полинове поле - представили  EP «Під холодним каменем»
НОВОСТИ
Полинове поле - представили EP «Під холодним каменем»
31.12.2009

На завершення року Полинове поле представили новий реліз - EP «Під холодним каменем». Платівка вже доступна для скачування на офіційному сайті гурту та на сторінці лейблу Kataklysmos Faсtory під крилом якого її оприлюднено.

«Полинове поле»: готична музика з присмаком полину
НОВОСТИ
«Полинове поле»: готична музика з присмаком полину
01.12.2009

Вони віддають перевагу чорному готичному одягу і мислять філософськими категоріями. Не люблять п'яних глядачів на своїх концертах. Серед них науковці, інженери, вітражисти, а фронтвумен – солістка Львівської філармонії

Полинове поле: «Треба зневажати себе, щоб займатися рок-музикою лише заради грошей»
ИНТЕРВЬЮ
Полинове поле: «Треба зневажати себе, щоб займатися рок-музикою лише заради грошей»
01.01.1970

Розмова з Миколою Максименком й Андрієм Кіндратовичем, учасниками гурту «Полинове поле», – володарем гран-прі фестивалю «Тарас Бульба»

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
On the Edge Of The Abyss
On the Edge Of The Abyss
2017
альбом
слушать
На семи вітрах
На семи вітрах
2009
альбом
слушать · рецензия
Чисті душі
Чисті душі
2008
альбом
слушать · рецензия
Документальний фільм-інтерв'юДРУГОЕ
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрей Толок, Haissem: «Музыка не шашлык, она не маринуется»
НОВОСТИ
Андрей Толок, Haissem: «Музыка не шашлык, она не маринуется»
19.07.2020

Автор и вдохновитель поп-группы Ampula Seven, блэк-метал команды Haissem и формации Sunset Forsaken, о том, что внутренняя потребность в творчестве важнее внешних стимулов