Лазурит

Лазурит

Синя Вапа


Моя Любов1. Моя Любов
По хмарах2. По хмарах
Навколо3. Навколо
Очі4. Очі
Поміж Ночей5. Поміж Ночей
Мертві Дні6. Мертві Дні
Хвилі Несуть7. Хвилі Несуть
Там, де ми8. Там, де ми
Це Все9. Це Все
Сни10. Сни
Цей Світ Змінився11. Цей Світ Змінився
ВСІ ТРЕКИ

У свій час однієї пісні «Париж» мені з лишком вистачило на те, щоб з нетерпінням чекати альбом від київського молодого гурту Синя Вапа. Нажаль, саме ця пісня і не ввійшла до дебютної платівки… Але дух, враження від неї-то лишилися! Трошки згодом мою позицію ствердили наступні сингли, що випускалися гуртом. Серед них «Очі», «Поміж ночей» та ін. Сумнівів не залишалося – «Лазурит» зобов’язаний був стати відкриттям 2013-го року для багатьох любителів українського інді та бріт-попу.

Хочеться сказати, що залучення до складу гурту клавішника дуже позитивно вплинуло на музику, насамперед насиченість мелодій, колективу. Слухаючи пісні, розумієш: ну немає тут нічого зайвого! І нехай – мінімум інструментів, але за допомогою них у музикантів вийшло передати, напевно, все, що вони хотіли. Вийшло передати, без заперечення, всі емоції!

До слова, час для випуску альбому група вибрала досить правильно – кінець вересня. Музика Синьої Вапи, складається враження, й писалася восени. Вона дуже вдало поєднується із міськими вечорами, пронизаними прохолодними, але не суворими подихами вітру, яскравими вогнями багатоповерхівок та проспектів. Під цю музику гарно як і сидіти вдома з чашкою чаю, пледом та дорогою тобі людиною, так і прогулюватися парками чи малолюдними вулицями, сидіти в арт-кафе (з тією ж дорогою людиною).

Заради справедливості варто зазначити, що пісні на альбомі – не чистий брит-поп. Так, наприклад, «Там, де ми» і «Мертві дні» – більше гаражний рок, «По хмарах» – натяк на не заморочений блюз, а «Моя Любов» «увібрала» деякі елементи олд-скулу.

На жаль, у фізичному форматі альбом має лише тридцять примірників. Але всі вони містять аудіо-вітання музикантів слухачам, а також оформлені різними кадрами з фотосету гурту.

Трошки ностальгії, трошки позитиву, багато любові і оптимізму – от що таке «Лазурит»! І це одна з кращих українських робіт цієї осені.

Кажуть хлопці, що матеріалу в них вистачає на два чи, навіть, три альбоми. Тому, чекатимемо нових релізів від Синьої Вапи.

Митько Сяржук


Виконавець:
Синя Вапа
Назва:
Лазурит
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2013
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Рок з молоком #35. Синя Вапа
РОК З МОЛОКОМ
Рок з молоком #35. Синя Вапа
30.05.2013

На сьогоднішній день Синя Вапа встигла записати демки, кілька синглів, які потрапили до ротації незалежних радіостанцій, та дати кілька концертів, в тому числі відкриваючи малу сцену фестивалю «Захід». Про деталі підготовки до студійної роботи, про творчі мрії, та про те, кому і чому не варто займатися музикою – лідер київського гурту «Синя Вапа» Андрій Савдєєв

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Індіго
Індіго
2015
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

В Україні розпочали ґрунтовне дослідження музичної індустрії
НОВИНИ
В Україні розпочали ґрунтовне дослідження музичної індустрії
11.07.2020

Организаторы приглашают к участию музыкантов и игроков рынка