Папа

Папа

Пьюсок


Катя1. Катя
Зарисуй2. Зарисуй
Телефон3. Телефон
Другу4. Другу
Письма5. Письма
Роботы6. Роботы
Розовый ветер7. Розовый ветер
Шок8. Шок
Лошади9. Лошади
Полетела10. Полетела
Слон11. Слон
Пьюсок12. Пьюсок
Автобус13. Автобус
ВСІ ТРЕКИ

«Папа» є дебютним лонгплеєм київського інді дуету PEAUSOK (ПЬЮСОК). Альбом записувався 9 (може, краще було б назвати його «мамою» чи «первістком»?:)) місяців (з лютого по листопад 2013 року) в 3-х містах (Києві, Бєлгороді та Хмельницькому).

Незважаючи на концептуальну рівномірність, «Папі» не можна приписати якісь конкретні стилістичні рамки: меланхолійний тріп-хоп межує з розкутими циган-балканськими мотивами, стримані ліричні балади змінюються рваними нойзовими гітарами, а індустріальні електронні біти гармонійно поєднуються з тихим роялем та акордеоном. Тексти – вбрані і приправлені спеціями звукових шумів. Хоча, я поспішив вимовити слово «тексти». Це чисті вірші. Декому, можливо, творчість Лєни Пьюсок і Ко здасться взагалі аудіо поезією. Але то вже справа кожного…

Хотілося б виділити серед інших пісню «Письма» – одну з найсвітліших ліричних композицій на альбомі. Зовсім інакшою є «Шок», де різкий хардстеповий бас і біт, виск гітар, спотворено-транспонований вокал, раптово змінюються тихим меланхолійним роялем, який поступово досягає істеричної коди. Про другу композицію самі музиканти говорять так: «В цьому треку нам хотілося щосили «відв’язатися». Хтось каже, що загублена «іскра творчості», хтось каже, що тоскно нині без багать, гітар і гітар в багаттях. Кажуть, що «раніше було раніше», «легкі пісні були легшими, а позитивні – позитивнішими». Слава Богу. Багато в чому саме «Шок» – найнеоднозначніший і переломний трек. Це зворотна реакція».

Повертаючись, власне, до музичної складової, варто визнати феноменальність платівки у вітчизняному культурному просторі. Негучно, без зайвого пафосу, епатажу і спекуляції на похмурих тонах і настроях музиканти записали красивий, осінній та по-хорошому простий альбом. Причому простота ця – лише є першим враженням. І хибним. Якщо прислухатися, то можна розчути багатошарові, насичені аранжування, завдяки яким на диску представлено глибокий і водночас легкий звук. Хочеться відзначити і різноманіття інструментів, які було залучено при роботі над піснями.

В цілому, від альбому хочеться не те, щоб посміхатися, але відпочивати нутром і тілом. Це інді-поп, осінній, та сонячний. Лєна та інші учасники процесу запису платівки не намагаються «косити» під когось, «випендрюватися» – вони просто грають музику, яку люблять. На «Папа» немає ніякого удавання, декадансу та протистояння будь-кому і будь-чому. І це, мабуть, те, чого не перестає потребувати сучасна українська інді музика.

Платівка записана і спродюсована безпосередньо учасниками проекту (із залученням солідної кількості запрошених музикантів).

Майже відразу після «Папи» музиканти випустили спеціальну компіляція з 8 програмних треків, спочатку підготовлених для дебютника, та які з різних причин туди не потрапили. «Мурмурация» – збірник бі-сайдів, або «ауттейків» – представляє собою електронно-акустичні балади в максимально живому звуці, з мінімумом ефектів, обробок і пост-продакшну. Група вирішила зробити з цих восьми треків окремий альбом, оскільки ці пісні теж заслуговують окремої уваги, хоч і значно відрізняються за стилістикою.

Обидва диски поки що не видані на жодному лейблі і поширюються через соціальні мережі, музичні ресурси і на концертах гурту.

Митько Сяржук


Виконавець:
Пьюсок
Назва:
Папа
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2013
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Peausok - представили альбом «38»
НОВИНИ
Peausok - представили альбом «38»
08.12.2016

Новый альбом является более зрелым, выверенным, музыкально грамотным и даже, если можно так сказать «выстраданным». От эклектичных метаний, тонких экпериментов с индитроникой и меланхоличного трип-хопа здесь не осталось и следа. У этого релиза специфическое звучание, состоящее из множества мелких деталей, требующих особого внимания слушателя

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
38
38
2016
альбом
слухати
ТанецКЛІП
Танец · 2018
1 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

В Україні розпочали ґрунтовне дослідження музичної індустрії
НОВИНИ
В Україні розпочали ґрунтовне дослідження музичної індустрії
11.07.2020

Организаторы приглашают к участию музыкантов и игроков рынка