Соц!ум

Соц!ум

Орган!к


Що є я1. Що є я
Пато.логія2. Пато.логія
Веснавстилідиско3. Веснавстилідиско
Лист.тобі?4. Лист.тобі?
Зміни.ти-світ5. Зміни.ти-світ
Соц!ум6. Соц!ум

Якісна важка музика – не такий вже частий гість у нашій країні, особливо коли йде мова про складні стилі на кшталт progressive. Щиро сподіваючись, що статистика на цей раз помилиться, я взявся за рецензію дебютного ЕР гурту Орган!к – «Соц!ум».

Перший трек відразу викликає асоціації з гуртом Meshuggah – рваний ритм, зміни розмірів, «важкий» вокал. Втім є принципова різниця між західними колегами і органіком – останні активно співають чистим вокалом, а зубодробильні рифи розбавляють мелодійні вставки. Слухаємо далі.

Конкретне визначення стилю, у якому грають Орган!ки, дати проблематично. Альтернативний метал з яскраво вираженими елементами металкору, прогресіву, вкрапленнями математики і мдм. Це просто необхідно почути. Що приємно, хлопці виробляють свій власний стиль з першого ж альбому: можна проводити паралелі з іншими гуртами, але явного запозичення рифів майже не спостерігається.

Не менш важливими, ніж музика, є текстова складова творчості команди. Недосконалість світу, активна громадянська позиція, особисті проблеми і переживання подані таким чином, що інколи ловиш себе на думці: ось вона, квінтісенція моїх власних думок. І найважливіше: прагнення розібратися, зрозуміти, в чому проблема, знайти свою правду, змусити задуматись над оточуючими нас подіями.

Якість запису плити на висоті, музика качає, все чутно, і навіть більше – я розібрав переважну частину текстів від початку до кінця. Нажаль, невідомо, де і ким були записані та зведені докупи треки, одне сказати можна напевно – людина розуміла тему. Варто підкреслити різноманіття використовуваних ефектів для підкреслення самобутності звучання гурту, їх глибоку продуманість – вони звучать доречно і виключно в тему, створюючи особливий «орган!чний» настрій альбому.

Якщо вам небайдужа прогресивна важка музика – цей реліз саме для вас. 24го квітня в салоні магазину Музторг відбудеться презентація «Соц!ум». Вхід вільний. Наживо цікавіше, чи не так?

Сашко Гончаров
© rock.kiev.ua


Виконавець:
Орган!к
Назва:
Соц!ум
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2010
Видавець:
self-released
ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Gibson оголосив себе банкрутом
НОВИНИ
Gibson оголосив себе банкрутом
13.05.2018

Американська компанія Gibson, заснована у 1984 році, постачає щорічно 170,000 гітар у 80 країн світу. Цього року корпорація опинилася на межі банкрутства з півмільярдним боргом

Кіноконцерт Muse: Drones World Tour / 12.07.2018
АНОНСИ
Кіноконцерт Muse: Drones World Tour / 12.07.2018
04.07.2018

У 2015 році Muse вирушили у Drones World Tour. Під час нього вони відіграли 130 концертів у незвичному для себе форматі — над сценою літали дрони, а гігантські проекції взаємодіяли з музикантами