Наташа Атомный Бог

Наташа Атомный Бог

Онейроид


1. Атомный Бог
2. Отражения
3. Египетская милиция
4. Небесная порода
5. Чистая хирургия
6. Карточки
7. Психология широкого поля
8. Символ веры
9. Плохие новости
10. Письмо из Сербии
11. Книги
12. Библия это общага
13. Севастополь
14. Кобзарь
15. Квартиранты
16. Список
17. Мироненко
ВСІ ТРЕКИ

Перед нами без перебільшення найбільш незвичайний лонгплей «Онейроїда». Передісторія п’ятого номерного альбому легендарної полтавської групи бере свій початок аж у 1999 році, коли її співзасновник і перший басист Анатолій Волик працював на телефоні довіри. Як знають ті, хто слідкує за творчістю команди, він є не тільки одним з найкращих українських поетів, а й автором усіх текстів пісень «Онейроїда». Зазвичай кожен їх новий альбом – це музична інтерпретація одного з концептуальних циклів Волика. Але цього разу слухач свіжої платівки має справу з текстами, походження яких більш ніж химерне і нелітературне.

Одного разу під час зміни Волика на телефоні довіри йому подзвонила жінка, яка представился як «Наташа Атомный Бог», і потік свідомості, який долітав зі слухавки був настільки незвичайним і психоделічним, що по можливості він був законспектований в реальному часі і майже не зазнавав правок, крім незначного очищення від суржика. Частина з цього шикарного шизофольклорного матеріалу незабаром була опублікована у четвертому номері самвидав-часопису «Гораздо» за 2000 рік в рубриці «Уголочек Наташи». Слід сказати, що про цю жінку та її подальшу долю абсолютно нічого невідомо, а тексти її монологів досить несподівано вилилися через 7 років спочатку в сценічний, а потім і в студійний проект.

Як зазначає лідер «Онейроїда» Андрій Боркунов у недавньому інтерв’ю, унікальний характер альбому, очевидний будь-кому зі слухачів, знайомих з іншими онейро-лонгплеями, найбільш повно відповідає назві групи завдяки такому «бекграунду».

Однойменну назві альбому програму було неодноразово представлено на концертах, найбільш атмосферними з яких були два виступи в харківському планетарії. Досить швидко (у 2009 році) дійшло і до фіксування матеріалу за принципом live in studio. Проте властивий гітаристу «Онейроїда» Валерію Власенку професійний перфекціонізм, з яким він ставиться до саунд-інженерної справи, спричинився до того, що результат цих процесів у вигляді свіжого альбому ми отримали лише наприкінці квітня поточного року. І, слід сказати, такий матеріал абсолютно не втрачає нічого від «пізнього» випуску, адже буквально перебуває поза часом і метушливими трендами, що змінюють одне одного, часто не лишаючи якогось відчутного сліду в культурі.

Поки тривала робота над удосконаленням записаного, паралельно групою було відзнято багато відео-матеріалу, в якому є чимало від театру. Більшість цього креативу так і лишається поки невипущеною, але певне уявлення про нього можна скласти з випущеного два роки тому кліпу « Библия это общага».

Враження від альбому в цілому і від окремих його треків не піддаються повноцінному логічному аналізу і навряд можуть бути сформульовані засобами звичайного, загальновживаного синтаксису саме завдяки природі матеріалу, який лежить в основі цієї платівки. Для тих, хто з нею досі не стикався, найбільш доречним буде порівняти її з якимось інфернальним радіо, яке, несподівано вмикнувшись, захоплює своїми дивними вібраціями і ще дивнішими синтагмами, які, прекрасно опанувавши роль, озвучує неперевершена вокалістка Оксана Дронова, яка тут, до того ж, вперше звучить «сольно», а не в «дуеті» з лідером групи Андрієм, який цього разу здебільшого відповідав за семплінг, зведення, продюсування і загальну концепцію релізу. Також значною відмінністю від інших альбомів є нестандартний набір музикантів : не залучалася «важка артилерія», тобто ритм-секція (бас і барабани) з метою надання матеріалу прозорості, натомість до запису долучився Олександр Бєссонов з групи «Молочай», виконавши партії баяну, а партії ударних зіграні Дмитром Білоконем на джамбе та керамічному кохоні, який він виготовив власноруч.

Навіть якщо б я не бував свого часу на концертах з цією програмою, я б не мав сумнівів, що «Наташа Атомный Бог» - це саме та музика, якої так бракувало нашій авангардній сцені. Захоплює тут як сміливість задуму, так і зрілість його втілення. Попри те, що автор цих рядків щороку слухає тонни і тонни найрізноманітнішої музики, половина якої належить до найновішої, нічого подібного йому досі не траплялося. Ці треки несхожі навіть на типовий «Онейроїд».

Стилістично цей альбом перебуває десь на території переплетення електроніки, spoken word, альтернативного року, експериментального фолку, вільного джазу та ще бозна-чого. Одне слово, як каже гуцульська приказка, - «там де дідько каже добраніч». Хронометраж платівки, що містить аж 17 треків, забезпечує надміцний ментальний тріп.

Гадаю, після всього сказаного тут, найкращим варіантом для вас буде послухати «Наташа Атомный Бог» на офіційному бендкемпі групи :

https://oneyroid.bandcamp.com/album/--4

Поки що альбом доступний лише у вигляді digital-релізу. Музиканти вже планують випуск обмеженого тиражу фірмових дисків, які можна буде придбати на концертах і через менеджмент.

Максим Солодовник


Виконавець:
Онейроид
Назва:
Наташа Атомный Бог
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
ONEYROid: «Музыка пишется интуитивно»
ІНТЕРВ'Ю
ONEYROid: «Музыка пишется интуитивно»
06.11.2014

Полтавский Онейроид — один из самых опытных и интересных альтернативных коллективов Украины. Сейчас Онейроид мелодичный и разнообразный, и от этого еще более интересный, чем был. Об уникальности следующего альбома, о «стиле Онейроид» и о многом другом – основатель и бессменный лидер банды Андрей Боркунов

«Oneyroid Birthday party - 2010»: міні-фестиваль у Полтаві!
АНОНСИ
«Oneyroid Birthday party - 2010»: міні-фестиваль у Полтаві!
20.12.2010

Усі вже звикли, що культовий полтавський гурт «Онейроїд» щороку святкує свій День народження, як то кажуть, із розмахом – влаштовуючи великий концерт. Однак цього року Oneyro.Promo.Group вирішили перевершити самих себе і організувати з приводу вже 18-ої річниці гурту справжній дводенний міні-фестиваль, запросивши для виступу виконавців не лише з Полтави, а й з інших міст України!

Онейроид - представит Отравляющие вещества
АНОНСИ
Онейроид - представит Отравляющие вещества
25.09.2009

Появление Онейроид в Киеве – это событие. Чрезвычайно редкий гость в столице, полтавская альтернативная команда, по-прежнему используя в своём арсенале и «шаманские» вставки, и элементы панка. Новый материал группы все больше тяготеет к синтезу всевозможных стилевых направлений, что полностью отображается в новом концептуальном альбоме который группа предсатвит киевской публике.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Ходень
Ходень
2012
альбом
слухати · рецензія
Giftstoffe
Giftstoffe
2009
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
НОВИНИ
Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
18.07.2020

Music Export Ukraine, у ​​партнерстві з MONOKEY, оголошують прийом заявок на першу Східноєвропейську Музичну Академію. Ця можливість є абсолютно безкоштовною та відкритою