РЕДАГУВАТИ
Ворождень

Ворождень

легка
Немає якоїсь чіткої дати виникнення Ворождня, єдине, що можна сказати з цього приводу – виник він десь навесні 1998 року. Спочатку це був дует двох музикантів з досить відомої вже на той час київської андеграундової формації «Dead Faith» (заснована у 1994) – Володимира Кучинського(гітара, вокал, автор музики та віршів) та Віктора Магомета(гітара, духові). При чому до сьогдні обидві формації існують паралельно і повністю автономно. Назву «Ворождень» було придумано Віктором Магометом і спочатку вона писалася як два окремих слова «ворож» і «день», і тільки згодом її було трансформовано в одне слово. На сучасну українську «Ворождень» можна перекласти приблизно як - день-чаклун.

Вперше «Ворождень» з’явилися на люди 11.11.1998 на концерті пам’яті О. Авагяна у київському будинку актора, що і прийнято вважати днем народження гурту. У 1999 до складу «Ворождня» поступово долучилися усі тогочасні учасники «Dead Faith» – Людмила Мініна (скрипка), Олексій Андрєєв (клавішні) та Олександр Науменко (гітара). В такому складі гурт виступив на фестивалях «Червона рута’99» та «Рок-акустика’2000». А також брали участь у заснуванні «Київського Рок Клубу» на базі бібліотеки мистецтв «Молода гвардія».

Навесні 2000 року гурт дещо змінює склад – Л. Мініна та О. Андрєєв залишили «Ворождень» і на їх місце прийшла Тетяна Фруктова (бек-вокал, перкусія). В новому складі гурт виступив на львівському фестивалі «Срібна підкова’2000» та луцькому «Обереги’2000». У цьому ж складі, що на довго стане основним, записує свою дебютну платівку «Ворождень» (Moon Records c.2001). З цього моменту гурт починає активно концертувати містами України та записувати нові альбоми. Наприкінці 2002 у гурт прийшов один з відомих українських музикантів – Григорій Лук’яненко (гітара, бас), колишній учасник таких гуртів, як «Рутенія» та «Вій». У 2003 «Ворождень» бере активну участь у мистецькій акції «Тулумбас» та відвідує фестиваль «Тарас Бульба» в Дубно. В листопаді цього ж року дає концерт до свого п’ятиріччя та, не витримавши розбіжностей всередині колективу, розпадається.

Здається на цьому можна було б поставити крапку, та зимою 2004 гурт було відновлено в новому складі, що і став остаточним. Це – Володимир Кучинський (гітара, вокал, клавішні, саунд-продюсинг), Олександр Науменко (гітара, бек-вокал), Євгенія Дзюбенко (бас, вокал) та Максим Солтис (клавішні, перкусія). До того-ж «Ворождень» кардинально змінив стилістику і звук. Також з 2004 року гурт заснував власну студію звукозапису «Vorozhbyt Recording Group», і відтоді більше часу та уваги приділяє студійній роботі, рідко концертуючи.


Тепер детальніше зупинимося на стилістиці гурту. Умовно те, що грали і грають «Ворождень» можна поділити на три етапи : акустика, електрика та техно. Та все ж це надто грубо і примітивно. Важко взагалі сказати чітко в якому стилі чи жанрі працює цей гурт. Так, справді, досить довгий час «Ворождень» грав щось подібне до акустичного фольк-року. З таким же успіхом їх можна назвати і альтернативною рок-командою. І все це прослідковується протягом перших п’яти-шести років їх існування, коли гурт активно «шукав» своє звучання, постійно експериментуючи. Цей потяг до експериментів явно пов’язаний з певним відношенням до «Dead Faith», адже ця формація повністю замішана на експериментах зі звуком та музичними формами всіх штибів. Паралельне існування двох гуртів в особі їх фронт-мена та лідер-гітариста завжди давалося взнаки. Однак, особливо з 2005 року, стиль та звук «Ворождня» набув чітких та окреслених форм. За словами самих музикантів вони грають «похмуру романтику». І це щось середнє між електронним роком, готикою та фольклором. При чому «Ворождень» і досі не цурається широко використовувати акустичні інструменти, що не може не тішити. В результаті маємо повністю сформований потужний гурт із самобутнім звуком та нетривіальною лірикою, що одразу вирізняє їх на тлі сучасної української альтернативної сцени.

Дискографія гурту :
«Ворождень». Moon Records c. 2001
«Квітень». Саме Так! с. 2003
«Пір’я». VRG с. 2003
«Любов». VRG c. 2004
«Погана кров». VRG c. 2005
«Містика». Саме Так! с. 2005
«Дім зі скла». VRG c. 2006
«The fairytales of the edgelands». VRG c. 2006
«Погань». VRG c. 2006
«Paranormal». VRG c. 2007
«Чорні крила». VRG c. 2007
«Зірка.ремікси» с. VRG 2007
«The best of» c. VRG 2007
«Рахманський Великдень» с. VRG 2008

ПУБЛІКАЦІЇ
Ворождень - презентував альбом «Neue Ordnung»
НОВИНИ
Ворождень - презентував альбом «Neue Ordnung»
05.09.2011

Light Edition - полегшена версія, що вже доступна для завантаження, розрахована передусім на прослуховування в mp3-плеєрах, таким чином Вам не потрібно чекати на Ultimate Flac-release і перекодовувати потім треки в mp3, щоб слухати їх в плеєрі [оновлено]

Ворождень: альбом «Психо» на захист божевільних
ІНТЕРВ'Ю
Ворождень: альбом «Психо» на захист божевільних
05.05.2010

«Захистимо психічно хворих людей!» - з таким гаслом наприкінці минулого року вийшов альбом київського гурту «Ворождень» під назвою «Психо»

Володимир Кучинський - Лютий
Володимир Кучинський - Лютий
02.08.2009

«Лютий» - перший сольний альбом лідера київського гурту «Ворождень». До виходу цього диску набули певного поширення також декілька альбомів його сайд-проекту «Тотем», реліз найновішого з них також має відбутися досить скоро на офіційному сайті «Ворождня».

ДИСКОГРАФІЯ
Горизонт подій
Горизонт подій
2012
альбом
слухати
Дідизна
Дідизна
2011
альбом
слухати
Neue Ordnung
Neue Ordnung
2011
альбом
слухати
Любов 2
Любов 2
2010
альбом
слухати
Психо
Психо
2009
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів