Ворождень: альбом «Психо» на захист божевільних

05.05.2010 · Інтерв'ю

«Це завершення трилогії психоделічних, важких альбомів, - розповідає лідер «Ворождня» Володимир Кучинський. - У них заторкаються певні проблеми особистості. Тексти дещо ніцшеанські, так би мовити. А ідея така: сучасне суспільство – українське, російське, німецьке, англійське, будь-яке – надто мало уваги звертає на проблеми людей з відхиленнями психіки. Більш того, є усталеним, що ці люди знаходяться поза суспільством, є маргіналами. Ми ж хочемо показати, що ці люди є більш здоровими, ніж саме суспільство. Що суспільство є замкнутим у певній божевільні і живе за божевільними законами».

Проти маргіналізації

Назва альбому пов’язана з особистими переживаннями його друга дитинства, що жив по сусідству, абхаза за національністю, хворого на шизофренію. Під час грузино-абхазського конфлікту він поїхав до родичів в Абхазію. А коли повернувся, то розповідав страшні речі, які відбулися на його очах. «Вони летіли двома гелікоптерами російських військ, один вертоліт було збито. І коли він повернувся до Києва, то промовив сакраментальну фразу: «Я хворий, у мене шизофренія, але я перестав вважати себе хворим, коли подивився на цих людей. Я не можу чітко сказати, хто з нас хворий – вони чи я?». Допоки в світі відбувається насильство – ментальне, фізичне, сексуальне – важко вважати суспільство, яке це в собі продукує, психічно здоровим. Ідея альбому – привернути увагу до людей, яких з тих чи інших причин маргіналізують, від яких відмовляються і кажуть, що це недолюди».   

Психоделічний рок

Альбом містить 11 треків, кожен з яких розповідає окрему історію божевілля. Усе зроблено в стилі електронного психоделічного року. Крім того, каже Володимир, музика «Психо» суттєво відрізняється від того, що команда грала раніше. «Ворождень» був заснований навесні 1998 року. Спочатку це був дует двох музикантів з досить відомої на той час київської англомовної андерграундової формації Dead Faith, одним з яких був гітарист, вокаліст та автор пісень Кучинський, а другим – гітарист і духовик Віктор Магомет. Сьогодні обидві формації існують автономно. Назву «Ворождень» вигадав Віктор Магомет. «Вона походить від українських слів «ворожити» та «день». На сучасну українську це можна перекласти як «день-чаклун». Узагалі є таке старе слов‘янське свято – Рахманський Великдень. У певних областях північної України його ще називали Ворожднем».

«Споживачі фаст-фуду»

За дванадцять років існування «Ворождня» склад гурту неодноразово змінювався. «Просто дуже важко було знайти музикантів, які б співпадали за настроєм, концепцією, - каже Володимир. - Людям цікаві якісь музичні тексти, канва. У процесі роботи багато хто розуміє, що хоче грати щось інше. Тому дуже довго доводилося шукати музикантів». Володимир каже, що гроші для нього ніколи не були показником успішності команди або особистості. На життя він заробляє саунд-продюсерством у власній студії та розробкою інтернет-сайтів. «Наш слухач – від 18 до 70 років. Це людина з освітою, яка знає історію: українську, російську, світову. Це інтелігентна, всебічно освічена людина. А таких на країну відсоток-півтора. Усі інші – це споживачі фаст-фуду».

На думку Володимира, для того, щоб аудиторія «Ворождня» поширилася, «має вмерти містечковий менталітет, і пересічна людина має почати пишатися тим, що живе у своїй країні, гордитися своїм прапором і мовою, а також знайомим музикантом, який живе через дві-три вулиці і чиї концерти вона відвідує». Лише тоді можна буде говорити про новий етап в українській культурі, упевнений Кучинський.

Автор: Олександр Павлов
Редактор: Христина Ніколайчук
Deutsche Welle

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Ворождень - презентував альбом «Neue Ordnung»
НОВИНИ
Ворождень - презентував альбом «Neue Ordnung»
05.09.2011

Light Edition - полегшена версія, що вже доступна для завантаження, розрахована передусім на прослуховування в mp3-плеєрах, таким чином Вам не потрібно чекати на Ultimate Flac-release і перекодовувати потім треки в mp3, щоб слухати їх в плеєрі [оновлено]

Володимир Кучинський - Лютий
Володимир Кучинський - Лютий
02.08.2009

«Лютий» - перший сольний альбом лідера київського гурту «Ворождень». До виходу цього диску набули певного поширення також декілька альбомів його сайд-проекту «Тотем», реліз найновішого з них також має відбутися досить скоро на офіційному сайті «Ворождня».

Ворождень. Музичні ворожіння.
ФОТО
Ворождень. Музичні ворожіння.
15.01.2008

Є на Україні традиція прадавня – ворожити під зимові свята. Чи то у відповідь тій традиції, чи просто захопившись містикою зимових ночей, святкував гурт Ворождень 9 років своїх музичних ворожінь. 11 січня в КМЦ Києво-Могилянскої академії команда в подарунок шанувальникам презентувала сольним концертом новий альбом

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Горизонт подій
Горизонт подій
2012
альбом
слухати
Дідизна
Дідизна
2011
альбом
слухати
Neue Ordnung
Neue Ordnung
2011
альбом
слухати
Любов 2
Любов 2
2010
альбом
слухати
Психо
Психо
2009
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!