#нездамся

02.05.2022 · Новини

«Я не здамся», - висловлюють незгоду з війною в Україні два десятки чеських, українських, російських і білоруських музикантів і посилають чіткий сигнал світу : «Разом ми сила!»

Нову форму відомих пісень Obijmi (Обійми) і Bez boju (Без бою) культового українського рок-гурту Океан Ельзи аранжував чеський продюсер і музикант Ігор Очеповський.

Він запросив відомих співаків Давіда Коллера, Ігоря Орозовіча, Моніку Начеву і Ленку Дусілову та не менш відомих музикантів Міхала Павшичека і Микиту Крейна (гітара) , Олександра Ясінського і Романа Забелова (акордеон ), Кірілла Яковлєва (гітара,балалайка), Тараса Волоса (контрабас), Вартія Сарібекяна та Наталію Лісняк (скрипка ), Шимона Марека ( віолончель), Яна Фореста (альт) , Катерину Ватченко (домра), та Олесю Очеповську (фортепіано).

«Для українців, росіян і білорусів це символічні пісні, які ми всі добре знаємо. Життя наших народів об'єднані не тільки мелодіями, але й темами любові, надії, мужності і рішучості. Музиканти - одні з найкращих артистів, яких я знаю. Крім любові до музики нас також пов'язує спільний погляд на актуальні, трагічні події», – розповідає Ігор Очеповський, описуючи передісторію проекту.

Пісня була записана в понеділок 28 лютого, через чотири дні після початку війни в Україні в студії Soundevice Бориса Карлоффа.

«Прокинувшись в четвер зранку, я був шокований словами дружини Олени, що війна почалась. Я відразу відчув, що повинен щось зробити. Ми відправляли гроші в благодійні організації, я дзвонив всім своїм друзям в Україні та Росії, запитував, чим можу допомогти на кордоні. Я музикант, спілкуюся з людьми через музику. Тому ми з Оленою почали діяти і все організували протягом двох днів. Всі учасники скасували свою участь у попередніх проектах і підтримали нас, за що я їм дуже вдячний», – додає Очеповський.

Проект #нездамся також вказує на сьогоднішню ситуацію простих росіян і білорусів, яким загрожує суворе покарання за найменшу підтримку України. Учасники проекту хотіли б використати склад #нездамся, щоб мати можливість висловити свою незгоду з ситуацією, що склалася, та об'єднати всіх тих, хто ставить людство та моральні цінності вище національних кордонів та економічних інтересів.

«Така дрібниця, як зміна зображення профілю Facebook або відвідування демонстрації може означати, що ви або ваша сім'я будуть суворо покарані, що ви ніколи не зможете повернутися додому і побачити своїх близьких. Але ми все одно повинні говорити, про це мовчати не можна», - підсумовує Очеповський.

Головний меседж у пісні чітко прописаний: без бою ми не здамося. Незалежно від того ,що нас вважають більш чи менш божевільними, ми всі рівні у світі. Я не знаю, чи може будь-яке мистецтво допомогти тому, що відбувається, але коли всі об’єднаються, принаймні всі знають, що вони в одному човні і що вони повинні допомагати один одному.

Девід Коллер

Звуки далеких вибухів лунають в наших душах ,але я радий, що можу хоча б рвати струни і посилати Путіну цей сигнал про те, що ми не потерпимо вбивств і ненависті, і що ми хочемо допомогти Україні. Музика атакує емоції, і це може мобілізувати і підняти нас.

Міхал Павлічек

Я вирішив заспівати цю пісню, як моральну підтримку Україні для всіх людей, які живуть тут і там і мають важкі часи.

Моніка Начева

Я боюся, що люди почнуть засуджувати людей з Росії, які живуть тут і не згодні з тим, що відбувається.

Ленка Дусілова

Ігор Очеповський
Ігор Очеповський, уродженець Уралу, є відомим композитором, гітаристом і продюсером, який співпрацює з визначними артистами чеської альтернативної та поп-сцени, такими як Ева Фарна, Давид Коллер, Ленка Дусілова, 7krát3, Весна, ILÆY або Klára Vytisková. Очеповський є автором музики для театру, кіно та комп'ютерних ігор, а також сучасний музикознавець. Він є засновником групи Ochepovsky Project, в якому концентрує навколо себе видатних музикантів.Його стиль рухається з легкістю і вишуканістю між жанрами і переміг на конкурсі Jazz Fruit в 2016 році.Він здобув перемоги не лише на Батьківщині,а і за її межами.

Про проект #нездамся
 
Автор пісні: Океан Ельзи
 
Автори проекту #нездамся:
Ігор Очеповський - концепція проекту, музичний продюсер
Олена Очеповська - концепція проекту , виробництво
 
Музиканти:
Девід Коллер (Чехія) — ударні, вокал
Ігор Орозовіч (Чехія) — вокал
Моніка Начева (Чехія) — вокал
Ленка Дусілова (Чехія) — вокал
Міхал Павшичек (Чехія) — гітара, вокал
Олександр Ясинський (Білорусь) - акордеон, вокал
Роман Забелов (Білорусь) - акордеон, вокал
Кирило Яковлєв (Русько) - балалайка
Тарас Волос (Україна) - контрабас
Вартуй Сарібекян (Україна) - скрипка
Наталія Лісняк (Україна) - скрипка
Шимон Марек (Чехія) - віолончель
Ян Форест (Чеська Республіка) - альта
Катерина Ватченко (Україна) - домра
Микита Крейн (Білорусь) — гітара, вокал
Олеся Очеповська (Руська) - фортепіано
Ігор Очеповський (Росія) - продакшн, гітара
 
Музична постановка: Ігор Очеповський
Звук: Адам Пакоста
Мікс: Борис Карлофф, Адам Пакоста
Мастеринг: Борис Карлофф
Камера, редактор: Ян Краточвіл
Режисер фотографії: Томаш Моравец, Якуб Ондрачек
Фото: Сільвіє Коєнкова
Переклад: Олена Крамерова, Томаш Тайхнер, Вартуй Сарібекян, Катерина Ватченко

Пов'язані посилання:
#нездамся YouTube


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
НОВИНИ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
02.05.2022

«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!

No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!