«Дев’ятка» від Illusions! Новий альбом на підході

04.12.2013 · Інтерв'ю
Львівський гурт Illusions вже відомий шанувальникам української рок музики з різних куточків України. Їх попередній альбом «Heavens» отримав багато схвальних відгуків як від критиків так і (що головне) від слухачів. Поєднання атмосферної музики, душевної лірики та гарних емоцій, що виникають після прослуховування композицій – це і є «Illusions». І от колектив представляє нову студійну роботу, яка вийде на початку грудня. Диск має назву «9». Отже, 9 питань для лідера гурту – Андрія Бочка – стосовно альбому.
 
Привіт! «Illusions» випускає новий альбом. Розкажи про нього?
 
Ну, цей альбом, як на мою думку, більш зрілий. Перший ми робили так: зібрались, подивились, що у нас є, і сиділи 2 місяці працювали над піснями. А ось цей робився вже поступово протягом цих двох років після першого, тобто: написалася пісня, і ми її робили. І кожна композиція мала свій час для того, щоб набути свого звучання.
 
Загалом, другий альбом завжди важчий, ніж перший, тому що в першому робиться на одному подиху, а тут треба підійти так, щоб зробити це ще краще, цікавіше, різноманітніше.
 
А чому назва – «9»?
 
Це моє улюблене число:) А насправді – в альбомі 9 творів. Цього разу – одна інструментальна композиція і 8 пісень. Я називаю це «сонячною системою», в якій кожен твір має своє особливе забарвлення.
 
Ми вирішили не гнатись за кількістю, а от взяли те, що просто вже є за певний період. Те, чому склалося бути зробленим, те і потрапило в альбом. І хоч я в цьому році склав багато пісень (так само, десь, на цілий альбом можна було би назбирати), проте в цей альбом потрапило всього три. Інші будуть чекати свого часу, можливо, свого інакшого звучання.
 
А ще з них можна було б зробити сольний диск…
 
Не знаю, як сольний, але дещо може бути в нашому звучанні, а дещо вимагає інших інструментів. Тому, час покаже.
 
Давай перейдемо до концепції альбому. З'явилося бажання підняти якісь нові теми?
 
Звісно. Тут у нас є і пісня соціального характеру «Хочу жити», тому що те, що відбувається в нашій країні останнім часом ніяк не могло не позначитись і на мені. Є також пісня «Пам’ятай», про те, як би не було важко, але життя воно насправді чудове. Я її колись самому собі писав у важкі часи мого життя, але ось тільки зараз вона потрапила до альбому. Також у нас є дуже добра «Миколаївська пісня», а також досить серйозна, по стилістиці схожа на «Серце», пісня про те, що люди протилежної статі дуже часто бояться зробити крок назустріч одне одному і в результаті залишаються чужими. Одна досить-таки особистого характеру «5 кроків до раю». Ну, і пару ліричних, як же без цього:)
 
Є пісні на альбомі, які тобі особисто подобаються найбільше?
 
О-о-о, це мені важко сказати, я кожну по-своєму люблю. Як можна любити одну дитину менше, ніж другу. От у мене таке відчуття. Кожна має своє особливе місце у моєму житті: чи події чи люди, які наштовхнули мене на написання.
 
А залучалися до запису інші музиканти?
 
Так, але поки тільки частково. Доростемо до чогось більшого, будемо більше залучати. А поки по можливостям зробили одну пісню «Хочу жити» із учасниками симфонічного оркестру ім. М. Лисенка від Львівської музичної академії.
 
На скільки я знаю, Єгор Грушин зараз грає у гурті ФІОЛЕТ, ще й дає сольні концерти. Це не «гальмує» творчу діяльність «Illusions»?
 
Ну, як сказати, гальмує… Єгор і не припиняв сольної діяльності, це нам не заважало ніколи. Щодо «Фіолету», то він ще не грає там, буде з нового року, тому ми намагались встигнути закінчити альбом до того, як у них почнуться записи і тур.
 
А наша музика не є настільки популярною, вона не є мейнстрімовою, вона просто поза часом. І ми не виступаємо так часто, щоб не можна було це поєднувати. До того ж, у нас ніхто нікого не тримає. Він захотів спробувати себе ще й там, хай спробує. Це дасть йому новий досвід, можливо, якісь нові ідеї. Ми за два с половиною роки от випускаємо другий альбом. І так само прагнули би трішки відпочити. Я би хотів спробувати пару пісень зовсім іншого плану зробити, якщо, звісно, у мене вийде.
 
Ви не плануєте підтримати альбом кліпом?
 
Ми думали про це навесні, коли писали пісню з оркестром, але зараз трохи обставини змінились (дивись попереднє питання), і тому ми поки про це не думаємо останнім часом. Випустимо альбом, потім зберемось і вже вирішимо.
 
Де плануєте презентувати платівку? І чи з'явиться вона до 6 грудня в Інтернеті?
 
Ще не з’явиться, тому що пісні ще зараз на студії дороблюються. Думаю, що тільки в день концерту диски надрукуються. Перша презентація ж відбудеться 6 грудня у Львові (Міський палац культури ім. Гната Хоткевича). Потім – у інших містах України.

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Illusions завітає до Києва з сольним концертом
АНОНСИ
Illusions завітає до Києва з сольним концертом
05.04.2012

21 квітня львівський гурт Illusions завітає до Києва з сольним концертом, щоб представити свій перший альбом.

Illusions: «В дитячих казках інколи трапляються дуже дорослі і мудрі фрази»
ІНТЕРВ'Ю
Illusions: «В дитячих казках інколи трапляються дуже дорослі і мудрі фрази»
14.02.2012

Проект, що об'єднав у собі всього трьох музикантів. Музикантів-професіоналів, музикантів-ліриків, музикантів-романтиків, неокласиків, майже «казкарів». Illusions – хто чи що це? Це те, що пробиває сірі хмари яскравими променями тепла. Це ті, хто дарує в українській музиці ковток свіжого повітря. А детальніше про новий неокласичний проект розказав у великому інтерв’ю вокаліст гурту Андрій Бочко

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
9
9
2013
альбом
слухати · рецензія
Heavens
Heavens
2012
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
НОВИНИ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
02.05.2022

«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії