«Дев’ятка» від Illusions! Новий альбом на підході

04.12.2013 · Інтерв'ю
Львівський гурт Illusions вже відомий шанувальникам української рок музики з різних куточків України. Їх попередній альбом «Heavens» отримав багато схвальних відгуків як від критиків так і (що головне) від слухачів. Поєднання атмосферної музики, душевної лірики та гарних емоцій, що виникають після прослуховування композицій – це і є «Illusions». І от колектив представляє нову студійну роботу, яка вийде на початку грудня. Диск має назву «9». Отже, 9 питань для лідера гурту – Андрія Бочка – стосовно альбому.
 
Привіт! «Illusions» випускає новий альбом. Розкажи про нього?
 
Ну, цей альбом, як на мою думку, більш зрілий. Перший ми робили так: зібрались, подивились, що у нас є, і сиділи 2 місяці працювали над піснями. А ось цей робився вже поступово протягом цих двох років після першого, тобто: написалася пісня, і ми її робили. І кожна композиція мала свій час для того, щоб набути свого звучання.
 
Загалом, другий альбом завжди важчий, ніж перший, тому що в першому робиться на одному подиху, а тут треба підійти так, щоб зробити це ще краще, цікавіше, різноманітніше.
 
А чому назва – «9»?
 
Це моє улюблене число:) А насправді – в альбомі 9 творів. Цього разу – одна інструментальна композиція і 8 пісень. Я називаю це «сонячною системою», в якій кожен твір має своє особливе забарвлення.
 
Ми вирішили не гнатись за кількістю, а от взяли те, що просто вже є за певний період. Те, чому склалося бути зробленим, те і потрапило в альбом. І хоч я в цьому році склав багато пісень (так само, десь, на цілий альбом можна було би назбирати), проте в цей альбом потрапило всього три. Інші будуть чекати свого часу, можливо, свого інакшого звучання.
 
А ще з них можна було б зробити сольний диск…
 
Не знаю, як сольний, але дещо може бути в нашому звучанні, а дещо вимагає інших інструментів. Тому, час покаже.
 
Давай перейдемо до концепції альбому. З'явилося бажання підняти якісь нові теми?
 
Звісно. Тут у нас є і пісня соціального характеру «Хочу жити», тому що те, що відбувається в нашій країні останнім часом ніяк не могло не позначитись і на мені. Є також пісня «Пам’ятай», про те, як би не було важко, але життя воно насправді чудове. Я її колись самому собі писав у важкі часи мого життя, але ось тільки зараз вона потрапила до альбому. Також у нас є дуже добра «Миколаївська пісня», а також досить серйозна, по стилістиці схожа на «Серце», пісня про те, що люди протилежної статі дуже часто бояться зробити крок назустріч одне одному і в результаті залишаються чужими. Одна досить-таки особистого характеру «5 кроків до раю». Ну, і пару ліричних, як же без цього:)
 
Є пісні на альбомі, які тобі особисто подобаються найбільше?
 
О-о-о, це мені важко сказати, я кожну по-своєму люблю. Як можна любити одну дитину менше, ніж другу. От у мене таке відчуття. Кожна має своє особливе місце у моєму житті: чи події чи люди, які наштовхнули мене на написання.
 
А залучалися до запису інші музиканти?
 
Так, але поки тільки частково. Доростемо до чогось більшого, будемо більше залучати. А поки по можливостям зробили одну пісню «Хочу жити» із учасниками симфонічного оркестру ім. М. Лисенка від Львівської музичної академії.
 
На скільки я знаю, Єгор Грушин зараз грає у гурті ФІОЛЕТ, ще й дає сольні концерти. Це не «гальмує» творчу діяльність «Illusions»?
 
Ну, як сказати, гальмує… Єгор і не припиняв сольної діяльності, це нам не заважало ніколи. Щодо «Фіолету», то він ще не грає там, буде з нового року, тому ми намагались встигнути закінчити альбом до того, як у них почнуться записи і тур.
 
А наша музика не є настільки популярною, вона не є мейнстрімовою, вона просто поза часом. І ми не виступаємо так часто, щоб не можна було це поєднувати. До того ж, у нас ніхто нікого не тримає. Він захотів спробувати себе ще й там, хай спробує. Це дасть йому новий досвід, можливо, якісь нові ідеї. Ми за два с половиною роки от випускаємо другий альбом. І так само прагнули би трішки відпочити. Я би хотів спробувати пару пісень зовсім іншого плану зробити, якщо, звісно, у мене вийде.
 
Ви не плануєте підтримати альбом кліпом?
 
Ми думали про це навесні, коли писали пісню з оркестром, але зараз трохи обставини змінились (дивись попереднє питання), і тому ми поки про це не думаємо останнім часом. Випустимо альбом, потім зберемось і вже вирішимо.
 
Де плануєте презентувати платівку? І чи з'явиться вона до 6 грудня в Інтернеті?
 
Ще не з’явиться, тому що пісні ще зараз на студії дороблюються. Думаю, що тільки в день концерту диски надрукуються. Перша презентація ж відбудеться 6 грудня у Львові (Міський палац культури ім. Гната Хоткевича). Потім – у інших містах України.

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Illusions завітає до Києва з сольним концертом
АНОНСИ
Illusions завітає до Києва з сольним концертом
05.04.2012

21 квітня львівський гурт Illusions завітає до Києва з сольним концертом, щоб представити свій перший альбом.

Illusions: «В дитячих казках інколи трапляються дуже дорослі і мудрі фрази»
ІНТЕРВ'Ю
Illusions: «В дитячих казках інколи трапляються дуже дорослі і мудрі фрази»
14.02.2012

Проект, що об'єднав у собі всього трьох музикантів. Музикантів-професіоналів, музикантів-ліриків, музикантів-романтиків, неокласиків, майже «казкарів». Illusions – хто чи що це? Це те, що пробиває сірі хмари яскравими променями тепла. Це ті, хто дарує в українській музиці ковток свіжого повітря. А детальніше про новий неокласичний проект розказав у великому інтерв’ю вокаліст гурту Андрій Бочко

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
9
9
2013
альбом
слухати · рецензія
Heavens
Heavens
2012
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності