YouCrane: «Нічого особливого ми не хотіли сказати назвою...»

09.07.2012 · Інтерв'ю

Як на мене, гурт YouCrane є уособленням нової хвилі музики в нашій країні. Хлопці роблять ту музику, від якої давно вже кайфує Захід, і яка впевнено заполоняє плеєри та аудіотеки наших. Цікаві тексти, не менш цікаві мелодії, енергетика, стиль… Костянтин Шелудько, лідер та фронтмен гурту, розповів про те, з чого все починалося, які пісні гурт виконував на першому концерті, який гурт «змінив» самого Костянтина, та хто дарує «весняний ранок».

Привіт! Розкажіть, з чого почався життєвий шлях «YouCrane»?

Привіт! Як завжди і в усіх, з якихось дитячих спроб. Потім, в 7-му класі, ми з однокласниками вирішили створити чергову групу, знайшли в підручнику з біології термін «Ареал», і вирішили так назватися. Порівняно з варіантами назв «Акули» та «Хижаки» це було ще доволі доросле ім’я для команди. Ну а потім – стандарт: гітари «Урал» і т.д.

Ви кажете, що назву гурту треба читати саме як «ТиЖуравель». Чому так, чому саме журавля обрали?

Ну, під впливом деяких людей, і під впивом часу стало здаватися що назва «Ареал» вже своє віджила, і ми почали думати про якісь нові варіанти. Нормальних придумали дві назви – «Angie Nears» і «YouCrane». Перша мені навіть більше зараз подобається, але назвались вже «YouCrane», і назад вже не вернеш! І знаєте, часто назви починають жити своїм життям, і тепер в мене немає вже асоціацій ні з журавлями, ні з Україною. Щоб у всіх так! Нічого особдивого ми не хотіли сказати назвою...

Пам’ятаєте свій перший виступ? Де й коли це відбулося? Що найбільше запам’яталося?

Перший виступ був на новорічній вецірці співробітників інституту фармакології і токсикології. Своїх пісень ще не було і ми лабали «Поезд в огне» і «Рок-н-ролл мертв» «Акваріума» та хіт «ВВ» «Танці».

Що ви вважаєте найбільшим досягненням з моменту створення на даному етапі?

Ми ще нічого особливого не досягли. Були якісь маленькі переможки, але на досягнення вони не канають поки. Головне, що ми ще якось разом, ще тримаємося! Не забили на музику!

«YouCrane» знайшли своє звучання, стиль відмінний від багатьох українських виконавців. Чому ж так довго триває, наприклад, робота над дебютним альбомом?

Ого! Дякую за «своє звучання»! Дожили нарешті!

Останнім штрихом в роботі над альбомом стало загадкове зникнення майже всього вже практично готового матеріалу з робочої станції на студії, на якій я працював над «платівкою». А взагалі – я зажди думав, що все так довго бо ми: а) тормознуті; б) просто спочатку все довго йде.

До речі, розкрийте якісь таємниці-подробиці майбутнього релізу?

Ми думали записати якісно 12 найкращих пісень, демки яких вже давно викладені в Інтернет. Як буде в кінці кінців – не знаю, напевно, будуть й зовсім нові пісні. Була ідея взагалі ніколи не випускати альбомів, просто записувати нові пісні і одразу викладати в Інтернет. Будемо першою такою групою в історії. До речі, це ідея!

Ваші пісні ґрунтуються на якихось автобіографічних моментах? Як, наприклад, народилась пісня «Коли ми будем знайомі»?

Ну, мені було самотньо і я мріяв зустріти якусь дівчину, з якою ми б були щасливі.

Яка географія ваших виступів? Де найкраща, чи то пак, оригінальніша публіка?

У «YouCrane» поки не така вже й широка географія. Пупліка всюди ніби чуйна і тепло сприймає. А щодо організаторів концертів – ото оригінали!

У вас є музичні кумири? Хто й чому?

У нас якось так сталося, що спільних кумирів у групі не було. Навіть така фішка – якщо 3-м учасникам подобається якась група, то четвертому 100% – ні.

Особисто мене назавжди «змінив» гурт U2.

Знаю, у вас є ще один проект «Angie Nears». Розкажіть, чим займається «другий» гурт?

Ми граємо кавери на різні рок-н-рольні пісні в усіляких пабах та час від часу на корпоративах.

На які пісні ви ще не зробили кавер, але б дуже-дуже хотіли?

Хм... Багато, напевно, але зараз всього і не згадаю... Ну, наприклад «Heartland» U2, чи «Stay» Dave Gahan. Багато і з нашого та російського року.

З яким би музикантом (всіх часів і народів) заграли б разом на одній сцені?

Такої мрії конкретної не було чомусь... В будь-якому разі, якби я з кимось із мега-великих зіграв на одній сцені, пишався би безмірно, и казав що саме з ним завжди мріяв!:)

Ви маєте досвід виступів на одній сцені з багатьма колективами, співпрацювали з Ламою… А з якими групами дійсно дружите? Кого б виділили та порадили?

«Біла Вежа», «Switch on The Light», «SWEETLO», «DZD», «WashingTones». Нещодавно я був на концерті гуртів «Лорелея» та «П’ятій вимір» і дуже кайфанув. Це якийсь весняний ранок – такі вони свіжі та позитивні. Майбутнє якраз за ними. І ніяких понтів! Головне, щоб ніхто не влазив і не немагався їх змінити.

Кілька слів читачам:

Любі друзі! Бережімо один одного та наших близьких! Натхнення Вам і класного літа!:-*

Автор:
© Рок.Київ

 
ПУБЛІКАЦІЇ
YouCrane і Беz Обмежень зіграють разом у Києві
АНОНСИ
YouCrane і Беz Обмежень зіграють разом у Києві
02.06.2015

11 червня у клубі «Метрополь» відбудеться концерт гуртів YouCrane і Беz Обмежень. Для обох колективів це буде вже не перший досвід виступу на одному майданчику — нещодавно хлопці грали разом у Львові та Мукачево. Деякі подробиці цієї творчої співпраці нам розповів фронтмен YouCrane Костянтин Шелудько

YouCrane: «Бути приспособою зовсім не круто»
ІНТЕРВ'Ю
YouCrane: «Бути приспособою зовсім не круто»
29.01.2015

З кожним синглом чи альбомом YouCrane наближаються до широкого визнання. Все більше людей слухають їх музику, і не лише слухають – а й розуміють. Безсумнівно, хлопці ще багато чого скажуть на українській рок-сцені, але вже нині вони демонструють вражаючий рівень майстерності та якості. Інтерв’ю з лідером гурту YouCrane Костянтином Шелудьком

YouCrane презентують новий альбом «Again»
АНОНСИ
YouCrane презентують новий альбом «Again»
05.12.2014


8 грудня в Caribbean Club інді-рокери YouCrane зіграють концерт з нагоди презентації свого нового альбому «Again». Традиційно для цих непростих часів, буде оголошено також і збір коштів на тепловізор для солдат в зоні АТО

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Коли ми будем знайомі
Коли ми будем знайомі
2013
альбом
рецензія
Пісня тобіКЛІП
Пісня тобі · 2014
3 тис. переглядів
YouCrane - ІншимКЛІП
YouCrane - Іншим · 2011
4 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан