Чорна Рада: «До цього альбому ми росли більше п’яти років»

01.11.2011 · Інтерв'ю

Нещодавно київський метал-гурт «Чорна Рада» випустив дебютний альбом, що отримав назву «У світі тіней». Платівка вийшла важка, різнопланова, філософська, одним словом – якраз в стилі цього колективу. Перед ознайомленням з самим матеріалом, для глибшого знайомства із гуртом, хочеться представити вашій увазі розмову з Володимиром Щербініним, продюсером «дебютника», бас-гітаристом і другим вокалістом гурту, стилістика якого не вписується у жоден чіткий музичний стиль, – «Чорна Рада».

Володимире, чому саме така музика?

Це синтез наших почуттів. У нашій творчості ми не намагаємось бути на когось схожими. А навіщо? Музика – це ж як людина, в людях цінують неповторність.

Невже оригінальність може бути самоціллю?

Ні. Наша мета – самовираження. Оригінальність – це лише спосіб висловити свої емоції. Так, вони не підпадають під кліше «хеві-метал» або «хард-рок». Але вони наші, ми робимо нашу музику – і це для нас головне.

А не боїтеся? Публіка до таких новацій критично відноситься.

Ми це на собі відчули. Дійсно знайти нашого слухача – складно, а завоювати його довіру – ще складніше. Але ми справляємось. Просто потрібно, щоб людина мислила як ми, дихала на одній струні із нами, на струні… прогресивності. Звичайно, перегріваючи «Арію» або «Iron Maiden», слухачів у нас би було більше. Але це не наш шлях. Для нас важливо знайти однодумців нашого мислення.

А як взагалі ви б охарактеризували ваш стиль?

Складно сказати. Може, інтелектуальний метал:) Насправді стиль музики – визначати вам, слухачам. Для нас цей штамп не грає ніякої ролі.

А часто виступаєте? І як організатори концертів сприймають вашу музику?

Організатори – з певною боязню. Але після концертів вона пропадає. Ми намагаємось грати по-справжньому, давати справжній роковий драйв, а це серед організаторів цінується. Похизуватися грандіозним послужним списком концертів ми не можемо, але більшість великих українських міст об’їздили. Були і всеукраїнські музичні фестивалі. Зараз дуже хочемо відвідати Львів – там ми ще не грали.

Як ви думаєте, чому не популярний український рок?

Бо він досить однобокий. Звичайно, можна звинувачувати несправедливих музичних продюсерів, які просувають винятково попсу, можна ображатися на непрогресивних слухачів, але насправді причину потрібно шукати у собі. Мало цікавих і нових ідей, а навіщо сцені вторинний продукт?

Тобто ви – прорив української сцени?

Та ні. Це голосно. Ми граємо нашу музику. І намагаємось робити це якісно. А чи прорив – це вже вирішать слухачі і час.

Що ви скажете про дебютний альбом?

До нього ми росли більше п’яти років. У нас були демо-пісні, але реально якісний і цілісний продукт ми зробили лише зараз. І 25 вересня презентували його у київському «Портері» на Позняках.

Чи не плануєте в майбутньому полегшити собі життя і грати усталенішу музику?

Ні. Я ще раз повторю: у нас є наш шлях, яким ми йдемо. Нехай, він не простий, але сходити з нього ми не будемо.

* Вільно завантажити диск можна на офіційному сайті групи

Діма Войналович
(c) rock.kiev.ua


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Чорна Рада, Моноліт і Долоні в Барвах
НОВИНИ
Чорна Рада, Моноліт і Долоні в Барвах
25.02.2008

24 лютого у клубі Барви відбувся концерт за участі гуртів Чорна Рада, Моноліт і Долоні. Незважаючи на те, що саме у цей день в Києві відбувались такі дійства як фестиваль Рок ластівки у Бінго і концерт гурту Епідемія, Барви були заповнені і ніщо не змогло завадити шаленому драйву.

Чорна Рада - отработали классно, победили, вышли в финал, понравились зрителям
НОВИНИ
Чорна Рада - отработали классно, победили, вышли в финал, понравились зрителям
13.10.2005

По итогам отчетной дуэли место в нем зарезервировала группа «Черна рада» из Белой Церкви. Группа только вышла на сцену, и уже сразу всем было понятно – это уровень! Все музыканты в потрясающе красивых сценических костюмах, притом, не просто в «ширпотребе», а, на мой взгляд, в «эксклюзивных» одеждах, скорее всего, специально пошитых для коллектива. Здорово отработала скрипка, да, черт подери!, все здорово отработали! Группа очень понравилась, очень!

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
У світі тіней
У світі тіней
2011
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан