Холодне Сонце: «Найбільше задоволення людина отримує від зробленої нею роботи!»

03.10.2011 · Інтерв'ю

Холодне Сонце – це саме той випадок, коли «неформат» в Україні стає визнаним і цінованим в світі. Доказом цього може служити хоча б те, що українські рокери записали саундтреки не до одного закордонного фільму, приймали участь в різноманітних європейських фестивалях. Досить лише прочитати інтернаціональні коментарі на youtube під кліпами «SOLARICE», щоб завдяки ним впевнено сказати про те, що наша музика – не є периферійною, банальною, шаблонною. І величезний вклад у розвиток української культури безумовно робить і фронтмен «Сонця» Василь Гоцко, який відповів на кілька наших запитань.

Привіт. Чи не здається вам, що «Холодне Сонце» - не надто оптимістична назва? Як взагалі прийшли до такого поєднання слів?

Чому ж не оптимістична? В 30-градусну спеку ще й яка оптимістична!:).

Щодо назви - хотілось, щоб ім’я гурту відповідало змісту пісень. Це питання філософське і про нього можна багато говорити.

Багато з нас живе у світі ілюзій. В першу чергу, у тому світі, який формує для нас наша свідомість. І, дуже часто, зовнішній світ не співпадає з тим уявленням, якого ми для себе про нього створили. В результаті, часто прагнемо до того, чого, насправді немає, або ж його дуже сильно перебільшено. Тягнемось до образів, якими зовнішній світ наділила свідомість для нас самих. Тягнемось до «сонця», очікуючи, що зігріємось, наблизившись до нього. Та, часто, реальний світ зовсім інший. Ми ставимо собі велику мету і можемо роками прагнути до неї. Та, в результаті, отримуємо зовсім не ту блакитну мрію, якою та нам здавалась з самого початку. Тому й світить, притягує до себе, але не гріє. Тому й Холодне Сонце.

Можливо, все-це звучить дещо мінорно, але усвідомлюючи такий стан речей, ми маємо змогу розуміти, що справжня «блактина мрія» знаходиться у нас самих, у кожному нашому прожитому дні.

І за нею не потрібно гнатись кудись, де «нас нема», туди, «коли нас ще нема». Якщо Ти щасливий тут і сьогодні – Ти щасливий взагалі.

Свого часу ви перемогли у конкурсі реміксів австрійського проекту "L´ame Immortelle". Чому ви вирішили брати участь у ньому, і що вам це принесло?

Долучитись до участі нам запропонував Віталій Федун, керівник Українського Готичного Порталу. Співпраця з західними виконавцями – це завжди цікаво. До того ж, в результаті, накопичуєш хороший досвід. Ну, і, звичайно, кому не подобається перспектива звучати в навушниках європейців? Наш трек був виданий у синглі «Fallen Angel» компанією «Sony BMG Music Entertainment» на території Європи. У нас був матеріал і заслуги, з якими ми могли їздити на Європейські фестивалі.

Невже вас дійсно «зачепили» Трансформери? Чи лише музика з фільму?

Можете собі уявити! Мультфільм я дивився ще у школярські роки і, бувало, навіть, колективно з однокласниками відпрошувався з останнього уроку, щоб не пропустити чергової серії. Музику на початку мультика я також завжди підспівував.

Коли ви робили кавер на саундтрек, на що ви впершу чергу розраховували і чим керувалися?

Керувався ностальгією. Для мене було великим сюрпризом, коли, через багато років, з'явилась інформація про те, що зніматимуть фільм. Правда, дещо розчарувало те, як переграли головну тему. От і вирішив цю ситуацію виправити.

Кому належить ідея та написання пісні Again to Die (Ninjas vs Vampires theme)?

Ідея належить режисерам фільму «Ninjas vs Vampires» - Деніелу Россу та Джастіну Тімпейну. Деніел запропонував мені створити головну тему, як і до попереднього – «Ninjas vs Zombies». Музику написав я, слова – мій товариш Тарас Кузів, який допомагає нам у написанні англомовних текстів. Зараз йде мова про створення головної теми до третього фільму – «Ninjas vs Monsters», зйомки якого «Endlight Entertainment» планують розпочати незабаром.

Вас не гнітить те, що стиль, в якому граєте ви вважається «неформатом»? Не було думок трохи звернутися до мейнстріму у творчості?

Дуже часто, навіть, виконавці, які вважають, що грають «мейнстрім», натикаються на ту ж стіну «неформатності». Ми творимо те, що нам вдається найкраще. І неодноразово переконуємось, що саме такі пісні найтепліше сприймає наш слухач.

В мережі багато схвальних відгуків, наприклад, на ваші відео (на youtube і т.д.) Часто виїздите за кордон?

Останнім часом гастролюємо, в основному, в Україні. Тим не менше, сподіваємось, що незабаром відновимо поїздки за її межі.

Є виступ, який найбільше запам'ятався?

Безумовно, це виступ на «Wave Gothic Treffen» у «Лейпцигу».

А існує місто, в яке хочеться їхати знову і знову (не враховуючи Тернополя)?

- Львів, Херсон, Краків, Прага, Лейпциг, Париж… Їх багато! :)

Орієнтуючись на західну публіку, ви заспівали англійською свого часу. Чи можна очікувати від вас пісень російською?

Не хочу ставати на мозоль багатьох українців, відповідаючи на це запитання. Вистачає того, що нас, крім цього, провокують згори, намагаючись розпорошити, зробити слабкими і легкокерованими. Ми всі – єдиний народ, не зважаючи на те, якою мовою бабуся нам розказувала казки.

Найближчі плани гурту?

Дати декілька концертів у Києві, підготуватись до святкування 10-річного ювілею і починати працювати над створенням «Ninjas vs Monsters theme».

Коли буває сумно чи просто поганий настрій, що робиш? Маєш якийсь універсальний рецепт, аби прогнати негатив?

Іду на природу, читаю, медитую, при можливості, подорожую, працюю над піснями, зустрічаюсь з друзями. Щоразу по-іншому, в залежності від того, чого найбільше душа просить. Щоправда, найдієвіший метод – це зайнятись справою, яка принесе результат. Науковцями підтверджено, що найбільше задоволення людина отримує від зробленої нею роботи.

Войналович Д.
(с) rock.kiev.ua


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Сингл від гурту Холодне Сонце
НОВИНИ
Сингл від гурту Холодне Сонце
01.02.2007

Гурт «Холодне Сонце» цього року представляє подарунок для всіх закоханих – сингл «Я кохаю Тебе» , присвячений дню Святого Валентина і п’ятиріччю гурту.

Холоднi променi «Холодного сонця»
ІНТЕРВ'Ю
Холоднi променi «Холодного сонця»
26.07.2005

Їхні пісні просякнуто всесвітньою тугою за втраченим коханням. Їх наспівує лагідний вітер на заході сонця… Холодного сонця. [інтерв'ю]

Холодне Сонце - выигрывает конкурс ремиксов L'ame Immortelle
НОВИНИ
Холодне Сонце - выигрывает конкурс ремиксов L'ame Immortelle
24.02.2005

Украинская готик-группа Холодне Сонце (SolarIce) официально признана одним из лучших ремикшеров известным австрийским готик-проектом L'ame Immortelle.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Чорне вино
Чорне вино
2017
альбом
слухати
Театр Темних Пелюсток
Театр Темних Пелюсток
2008
альбом
слухати · рецензія
Промені сліз
Промені сліз
2004
альбом
слухати
Коли вдома усі на РіздвоКЛІП
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів