Серцевий Напад: «Хочеться посидіти, подумати над речами, які хвилюють, і написати сильний соціальний текст»

17.08.2011 · Інтерв'ю

Напевно, український панк-рок можна назвати однією з найякісніших гілок української культури в цілому. Підтвердженням цьому може бути, ну хоча б, чернівецький гурт Серцевий Напад. Про цих хлопців почули, чують і, безперечно, ще будуть чути різні покоління. Все тому, що хлопці не просто співають потрібні пісні, грають класну музику, а й тому, що їх творчість – це поєднання гумору, твердої соціальної позиції, романтики (часом і еротики)… Одним словом – поєднання тих якостей, якими має володіти кожен свідомий громадянин країни. Особисто можу запевнити, що слухаючи СН, завжди лишаєшся «молодим і злим». Це кайф. З планами, сьогоденням і історією поділився з нами фронтмен гурту – Мітрій.

Привіт. Пам’ятаєте, коли надумали грати саме ту музику, яку граєте зараз? Як це сталось?

Взагалі гурт існує 7,5 років, і за цей час стиль нашої музики видозмінювався вже декілька разів. На початку нашої діяльності це був швидше поп-рок з деяким натяком на поп-панк, пізніше стиль все таки еволюціонував в поп-панк, а зараз характеризуємо те, що ми робимо, як поп-панк/хардкор або просто поппі-хардкор, адже музика стала важчою, технічнішою, з'явилися брейкдауни та 8-бітна електроніка, сингалонги та місцями скрім.

Яка частка автобіографічності у ваших текстах?

Думаю, що автобіографічності в текстах близько 80 відсотків, багато текстів дійсно є повним, частковим або перефантазованим відображенням реальних випадків у житті або ідеології когось з учасників гурту.

Давно хотів запитати: як до вашої творчості ставляться рідні зараз і як ставились спочатку?

На початку нашого творчого шляху батьки нас дуже підтримували, особливо фінансово, трохи пізніше з'явилися дорікання стосовно того, що ми їздимо вже не перший рік за свій рахунок, на що я казав, що в гурт потрібно інвестувати час, на даний час батьки заспокоїлися по відношенню до нашої музичної діяльності, адже гурт є знаним в різних куточках України, і з концерту вже є можливість навіть привезти декілька гривень, а не лише їздити в великі мінуси, тому батькам залишається лише терпляче нас підтримувати та радіти з нами за наші досягнення.

Ваш другий альбом «Голден Хітс» був дещо розкритикований, а от наступний – «Fight For Hope» сприйнятий «на ура». Що ж кардинально змінилося за той один рік між виходами платівок?

Так, другий наш альбом дійсно був «комом», адже склад гурту на той момент був найслабший в плані музикантів, тому нових композицій у ньому було всього 2, а решта то були перезаписані пісні з першого альбому, а також пристосовані до СН пісні з репертуару гурту «Н 44», двоє гітаристів з якого грали на той час в СН. Пройшло трохи часу, ми пережили декілька конфліктів всередині гурту, змінився барабанщик, гітарист, прийшов клавішник, і ми почали експериментувати, і що саме головне, завдяки сильним музикантам, стало реально писати складніші гітарні рифи та і всю музику в цілому. Тому в плані репертуару ми задоволені третім альбомом, хоча в плані якості запису все таки вийшло не те, чого б хотілося.

Хто і під впливом чого пише тексти? І безпосередньо, кому належить авторство хіта «Happiness»?

Тексти зазвичай пишу я, хоча досить часто, коли муза десь тікає, сідаємо усі разом і сумісними зусиллями народжуємо веселий позитивний текст, в написанні якого беруть участь усі учасники. А стосовно ліричної композиції «Happiness», то автором музики та виконавцем вокальної партії є наш барабанщик, а текст написав я. Наш драмер взагалі мультиінструменталіст, грає на всьому :)

У вас є також два чудових кавера: на Green Day та Тараканы! Цих пісень можна очікувати на наступній платівці?

Стосовно каверів, то в нас їх є значно більше, хоча записаних дійсно є лише два, проте до альбомів вони не увійдуть, хіба що через декілька років в збірочку «Unreleased» або щось на кшталт того.

До речі, що приніс для вас конкурс кавер-версій Тараканів, де була представлена ваша інтерпретація пісні «Кордони Гетто»?

На жаль, ніякої поїздки до Росії з виступом на ювілеї «Тараканів» наш кавер нам не подарував, проте він виконав своє інше завдання, і дуже навіть непогано. Завдяки йому, стрімко зросла чисельність нашого слухача з РФ, що є дуже приємним, позаяк ми вже гастролювали декілька років тому по Росії, чим неймовірно задоволені.

Ви не однократно виїздили з концертами в Румунію. Як сприймають український панк за кордоном?

Так, в Румунії були декілька разів, нас сприймали дуже адекватно, публіка там мислить по-європейськи, і це дуже радує. Хоча поза Україною все таки просять англомовного продукту, над чим ми зараз і працюємо.

Ви досить вдало поєднуєте соціальну тематику та кохання (що є рідкістю сьогодні на одній платівці). Що особисто вам самим ближче до душі?

Взагалі, тематика кохання пишеться з легкістю, але в нас її вже так багато накопилося, що хочеться посидіти, подумати над речами, які хвилюють, і написати сильний соціальний текст, який пробудить у слухача якісь серйозні ідеї та підіб'є робити щось корисне.

Чи робили на ваших концертах фанатки (чи фанати) щось незвичайне? Що запам’яталось найбільше?

Зазвичай наш слухач дивує нас на концертах до наших річниць, видумуючи креативні подарунки, і все це зберігається та цінується нами, і на 50-річчя СН відкриємо однойменний музей :)

Яка доля організованого вами фестивалю шНУ-РОК зараз?

Наразі фестиваль призупинено, адже вартість оренди звуку та приміщень стала настільки високою, що організовувати його стало надзвичайно збитково, враховуючи й той факт, що за останній рік у «безпарних» Чернівцях відкрилося одразу 4 паби, де часто відбуваються концерти гуртів, тому з панк-роком в Чернівцях поки що стан «паузи»...

Чим плануєте займатися найближчим часом? Готуєте новий матеріал?

Планів, як завжди, багато, без планів не сидимо. Новий матеріал вже майже готовий і чекає свого запису. Визначаємося зі студією звукозапису, дописуємо тексти, доредаговуємо музику, і т.д. Також у планах зйомки хорошого кліпу на щось новеньке, оновлення сайту, фірмого стилю гурту, логотипу, мерчу.

Ваша музична мрія?

Тур по Європі!

Яку свою пісню порадите слухачам, яка може максимально розкрити карти про вас і вашу ідеологію?

Важко сказати, адже кожна пісня має свою окрему ідею, та і відповідь на це запитання у кожного учасника гурту буде іншою. Особисто мені до вподоби пісня «Хто ти є».

Діма Войналович
(c) rock.kiev.ua


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Дебютний кліп та новорічна пісня від гурту Серцевий Напад
НОВИНИ
Дебютний кліп та новорічна пісня від гурту Серцевий Напад
08.01.2009

Дивіться у себе під ялинкою новорічні подарунки від гурту: дебютний кліп, а також спеціальну святкову пісню, записану спільними зусиллями з друзями з гурту Брем Стокер.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Телефонуй!
Телефонуй!
2019
альбом
слухати
Прокидайся
Прокидайся
2014
альбом
слухати · рецензія
Fight For Hope
Fight For Hope
2010
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів