Jabberheads: боятися нам нічого

22.05.2008 · Інтерв'ю
Останнім часом довелося читати на різноманітних форумах, що українській музиці не вистачає нової хвилі, і що вона ніяк не може вислизнути з пост совкової естради. Не погодитися з цією думкою я не можу, бо в країні по пальцям можна перелічити гурти, що грають indie-rock, а new wave, post-punk і, особливо, post-rock, здається, до нашої країни взагалі ще не дійшли. Тому ви можете розділити моє здивування, коли на одному з музичних форумів я випадково натрапив на Jabberheads. Вже перша пісня з офіційного сайту вразила мене настільки, що захотілося взнати про них ще. Після кількагодинних пошуків натрапив на інформацією, що гурт – проект екс-гітариста «Вій» Костянтина Кондрашина. А враховуючи те, що музика Вій та Jabberheads – діаметрально протилежні полюси, то дуже закортіло поспілкуватися, як він до такого життя прийшов. Костя радісно відкликнувся на цю пропозицію, залишивши номер телефону, і вже через кілька днів в назначений час, ми зустрілися в затишному літньому кафе з ним та вокалісткою – Юлею
 
- Розкажіть, як виникла ідея зібрати гурт?
 
Костя: Ідея виникла досить давно. Десь 5 років тому, ще до мого приходу в «Вій». Правда, тоді ще не знав, яка це точно буде музика, але з роками вийшов на той продукт, який подобається.
 
- 5 років у «Вій» – немалий строк. А які були причиною того, що ви пішли?
 
Костя: Власне, причина одна, і вам вже довелося її слухати. Це Jabberheads. Та і в «Вій» я приходив, як сесійний гітарист, відразу поставивши умову, що як тільки я дороблю ідею сольного проекту, то піду. Отак і пролетіли 5 років «сесійним». Як одна мить.
 
- До якого б ви жанру віднесли Jabberheads?
 
Костя: Чесно кажучи, я взагалі проти риторики щодо жанрів. Ми граємо «музику, що нам подобається». Я, звичайно, не виключаю, що найближчим часом нас якось «обізвуть», наліпивши якогось штампа. Але самим тим займатися – Боже збав.
 
- Скільки в гурті людей, окрім вас і Юлії?
 
Костя: Зі мною і Юлею – четверо. Дасть, Бог, сьогодні буде п’ятеро. Будемо прослуховувати перкусіоніста. Якщо підійде під концепцію гурту – візьмемо.
 
- Питання до Юлії: судячи з записів, видно, що у вас гарно поставлений голос. Десь займалися чи він від природи такий?
 
Юлія: Не від природи – займалася академічним вокалом. Але не довго – лише рік. Отримавши ази, намагаюся сама його підтримувати на потрібному рівні.
 
- Паління не заважає?
 
Юлія: Ані на йоту.
 
- У вас наразі є повноцінний демо-альбом Short Stories. Яким вбачаєте його подальшу долю?
 
Костя: Поки, вважаю, рано про це думати. У нас трохи інші плани. Хоча, в майбутньому, існує можливість, що ми повернемося до нього. Але це вже буде залежати від видавців, адже видавати альбом у такому вигляді – це смішно. Там є ще багацько над чим працювати.
 
- Ви заговорили про плани. І які ж вони у вас?
 
Костя: Наразі – максимально репетирувати і зігруватися, щоб вдало дебютувати. У нас акустичний концерт 30 травня в рамках проектах художньої студії «Антресоля» – Еклезіаст, інша абетка. А далі – плануємо грати. Скрізь, де тільки будуть на то умови. Будемо розглядати будь-які варіанти.
 
- Не боїтеся, що публіка не сприйме вас «наживо»?
 
Костя: Ні. Коли я грав у «Вій» – у нас теж були чорні смуги. Приходилося грати в страшних кабаках. Для трьох-чотирьох чоловік у залі. І коли хоч один починав постукувати ногою по підлозі – то було велике щастя. Тож боятися нам нічого.
 
- А яке майбутнє ви окреслюєте для проекту?
 
Костя: Важко поки про те говорити. Будемо працювати над собою і шукати свого слухача. І виступати. Хоча, мушу сказати, набагато приємніше то було б робити на open-air’ах, бо до маленьких клубів у мене ще з «Вій» свою, особиста неприязнь.
 
На цьому ми побажали одне одному успіху і попрощалися. Проте, ще довгий час після розмови мене переслідувала дивна впевненість – про них ми ще почуємо. Сподіватимемося на те.
 
* Сайт гурту: jabberheadsband.com

Єжі Рудь [ fadiez.com.ua ]
фото: Игорь Терек


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Новый сингл от Jabberheads - предвестник нового альбома
НОВИНИ
Новый сингл от Jabberheads - предвестник нового альбома
10.06.2011

Jabberheads приступили к записи нового альбома. Рабочее название альбома - «Next». Пишется он на киевской студии «100% Records». Песни будут выходить в течении нескольких месяцев отдельными синглами

JabberHeads представили первый студийный альбом
ІНТЕРВ'Ю
JabberHeads представили первый студийный альбом
12.03.2011

JabberHeads закончили запись первого студийного альбома. По этому поводу, нам удалось пообщаться с основателем группы Константином Кондрашиным

Оновлена колекція музичних історій від JabberHeads
НОВИНИ
Оновлена колекція музичних історій від JabberHeads
14.04.2009

11 квітня в відносно новому Арт-клубі «Чеширський Кіт», що в Києві, відбувся концерт київської групи JabberHeads. Цій події передувала тривала пауза, пов'язана з творчими пошуками лідера Костянтина Кондрашина зокрема і колективу в цілому.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Jolene
Jolene
2013
альбом
слухати · рецензія
First
First
2011
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан