Jolene

Jolene

JabberHeads


In Between1. In Between
Far away2. Far away
Don't be afraid3. Don't be afraid
Just a couple of words4. Just a couple of words
Anamnesis5. Anamnesis
Cry me a river6. Cry me a river
Don’t you forget7. Don’t you forget
Paper Boat8. Paper Boat
Nothern song9. Nothern song
Sunshine in your eyes10. Sunshine in your eyes
Jolene11. Jolene
The Whip12. The Whip
You are so wrong13. You are so wrong
Elaine14. Elaine
ВСІ ТРЕКИ

Відігравши безліч концертів із гуртом «Вій», гітарист Костянтин Кондрашин полишив його склад у 2007 році задля втілення давньої мрії — створення колективу JabberHeads, який грав би те, що його засновник без зайвого пафосу називає «музикою, яка нам (тобто, учасникам формації — А.Б.) подобається». 2013 року музичні вподобання «джаберів» втілилися в другу повноформатну платівку із назвою Jolene”.

Напередодні виходу альбому JabberHeads натякали на те, що диск буде строкатим, наче мозаїка. Різнокольорові, неподібні одне до одного шматочкіи складатимуть разом цілісний малюнок. Так воно й вийшло.

Не дивлячись на розмаїття ритмів і настроїв, усі пісні з альбому, зрештою, приходять до одного спільного знаменника. Слухаючи “Jolene”, складається враження, ніби ти сидиш в якійсь богемній буржуазній кафешці й, неквапно сьорбаючи напій з бокалу, прислухаєшься до того, що награють музиканти з невеличкої сцени біля барної стійки.

Всі без винятку пісні написані англійською мовою. Тож йдеться наразі не про вітчизняне кафе «Кристал», а про якийсь заклад, який розташований значно західніше, аніж Україна.

Рипуча духова секція опереточної In Between” органічно змінюється неквапним ритмом Far Away”, контрасний душ енергійної Anamnesis” згодом занурюється у медитативне плавання “Paper Boat”... А напої в бармена все не закінчуються, а спогади все тікуть у голові, немов спокійна нескінченна річка...

Аби здобути прихильність випадкового слухача, кабаре-бенд має виконати бодай декілька пісень, які є добре знайомими для кожного відвідувача закладу. “Jolene” містить два кавери. Власне, це титульна пісня альбому, що є переспівом знаного хіта кантрі-співачки Доллі Партон, а також Cry Me A River” з репертуару королеви джазу Елли Фіцджеральд.

Першу кияни помітно драматизували та сповільнили, другій, навпаки, додали темпу та рок-н-рольного колориту. Кавери, до речі, дуже природно лягають на загальне тло платівки і, загалом справляючи гарне враження, не відрізняються від авторських пісень яківстю композиції. Між іншим, б'юся об заклад, що значній кількості слухачів “Jolene” у виконанні Юлії з JabberHeads сподобається більше, аніж оригінал пані Партон.

Саунд платівки бездоганно довершує її загальну атмосферу. Поціновувач кабаре-естетики почуватиметься в ньому, наче загорнутим у знайому з дитиства домашню ковдру. Брудна єлектрогітара, «розпливчаста» ритм-секція, що начебто грає у маленькому підвальному клубі; самотній соло-вокал, майже повністью звільнений від традиційних для студії «беків» та «даблів»... Це — саме те, що потрібне, аби на сто відсотків відтворили атмосферу невимушеного виступу в невеличкому західноєвропейскому лаунж-барі.

Якщо б Том Вейтс перетворився на тендітну брюнетку, він обов'язково записав би платівку “Jolene”. Оскільки такого перевтілення не сталося, із завданням на «відмінно» впорався київський гурт JabberHeads. Можемо без сумнівів констатувати: до скарбниці незалежної української музики додано черговий діамант. Сподіваємося, що він сяєтиме якнайдовше.

Антон Бєссонов, гурт «Тім Талер»


Виконавець:
JabberHeads
Назва:
Jolene
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2013
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Новый сингл от Jabberheads - предвестник нового альбома
НОВИНИ
Новый сингл от Jabberheads - предвестник нового альбома
10.06.2011

Jabberheads приступили к записи нового альбома. Рабочее название альбома - «Next». Пишется он на киевской студии «100% Records». Песни будут выходить в течении нескольких месяцев отдельными синглами

JabberHeads представили первый студийный альбом
ІНТЕРВ'Ю
JabberHeads представили первый студийный альбом
12.03.2011

JabberHeads закончили запись первого студийного альбома. По этому поводу, нам удалось пообщаться с основателем группы Константином Кондрашиным

Jabberheads: боятися нам нічого
ІНТЕРВ'Ю
Jabberheads: боятися нам нічого
22.05.2008

На одному з музичних форумів я випадково натрапив на Jabberheads. Вже перша пісня з офіційного сайту вразила мене настільки, що захотілося взнати про них ще. Після кількагодинних пошуків натрапив на інформацією, що гурт – проект екс-гітариста «Вій» Костянтина Кондрашина. А враховуючи те, що музика Вій та Jabberheads – діаметрально протилежні полюси, то дуже закортіло поспілкуватися, як він до такого життя прийшов.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
First
First
2011
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності