Алек Гнатів: «Кажуть, ми схожі на Element of Crime»

13.05.2008 · Інтерв'ю

Коли «Перкалаба» виходить на сцену, зал живить нелюдська енергетика. Божевільний панківсько-гуцульський танок не залишив байдужими і німецькомовні країни , котрими нещодавно гастролювала івано-франківська команда.

Менеджер проекту Алек Гнатів каже, що гаслом «Перкалаби» могла б служити фраза Тарантіно: «Моє кіно – це паспорт громадянина світу!» і тому всюди гурт сприймається „на ура”. За спостереженнями Гнатіва, гуцулський «ска» відразу бере західну публіку за нутро, і не відпускає...

«Наприклад, в німецькому андерграундовському клубі «Роу» набилась своя аудиторія: панки, вільні художники. У Цюріху, після концерту до нас підійшла шикарна 35-річна жінка, від якої просто пахло мільйоном. В Австрії на один концерт прийшов сивий добродій із дружиною, які підтанцьовували в такт нашій музиці.  А взагалі на своїх концертах у Німеччині, Австрії і Швейцарії ми бачили аудиторію від маленьких дітей до старих бабусь: коли ми виступали в андерграундовському клубі, там була переважно молодь. А коли виходили на сцену в жирнішому місті, публіка була куди строкатішою. Зали у цих клубах були переважно від 100 до 500 місць.»

Алек Гнатів упевнений, що гуцулський мелос і є, насправді, реальною основою стилю «ска».

«Більшість наших музикантів грали сільські весілля. І саме тому ми знаємо, що таке питома гуцульська музика. За темпоритмом це просто божевілля –  приблизно 130 ударів на секунду. Задається такий драйв! А якщо до цієї гуцульської музики додати ще й духові, то ми отримуємо музику «ска» на український зразок! Оскільки вона заснована на етнічному корінні, то завжди звучатиме добре, тому що в ній завжди присутній фонтан життя. На відміну від штучно вигаданої музики, яка впливає виключно на розум, питома ж музика впливає на всі емоції».

Крім гуцулських ритмів, на музику «Перкалаби» вплинув німецький гурт Element Of Crime.

„Наш сурмач дуже нагадує сурмача Element Of Crime. Як і ця команда, ми використовуємо в нашій музиці елементи вальсу. Проте, робимо це ненавмисно. Просто після того, як ми почали грати певним чином, хтось почав говорити, що ми дуже схожі на Element Of Crime.»

Минулого року «Перкалаба» підписала контракт з німецькою промоуторською агенцією, яка працює з етнопроєктами з усього світу. З нею також працюють молдавський гурт «Здобчи Здуб», російські - «Ленинград», «Ніж для фрау Мюллер», Spitfire. У листопаді минулого року „Перкалаба” вперше виступила в Німеччині, Швейцарії і Австрії. Гастролі пройшли вдало, і хлопців запросили знов.

Можна казати, що любов «Перкалаби» до Європи - взаємна. Наприклад, Алека Гнатіва приємно вразило, що на Заході до всіх виконавців ставляться однаково добре, незалежно від їх ступеню популярності.

«Всім надаються абсолютно однакові умови у плані комфорту, людського ставлення. І райдер виконується ідеально. На відміну від України, де виникають проблеми навіть з дрібницями. Там зайвий раз потрібно нагадати, щоб на сцену поставили мінералку для музикантів. А в Німеччині такого немає. Все відпрацьовано відмінно.»

Європою музиканти подорожують власним мінібусом, долаючи тисячі кілометрів. Сьогодні вони, наприклад, грають в Австрії, а завтра – в Любеку, відстань до якого 850 км. А післязавтра - у Варшаві, до якої від Любека знов-таки 850.

* Бонус: прослухати аудіоверсію.

Олександр Павлов [ Deutsche Welle ]


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Перкалаба - презентувала новий альбом і зіграла для прихильників
ФОТО
Перкалаба - презентувала новий альбом і зіграла для прихильників
04.12.2011

Для свого столичного концерту колектив обрав клуб Sullivan Room Kiev. Зайнявши танцпол фани гурту з самого початку виступу почали танцювати під енергійні гуцульські мотиви і не зупинялись доки Перкалаба залишалась на сцені

Оркестр Радості і Щастя Перкалаба   презентує новий альбом «Дідо»!
АНОНСИ
Оркестр Радості і Щастя Перкалаба презентує новий альбом «Дідо»!
18.11.2011

Зустріти перший день зими з Оркестром Радості і Щастя ПЕРКАЛАБА, фірмовим настроєм Балканфесту, під гучну прем’єру, сюрпризи і дуети свіжого альбому «Дідо» збирає 1 грудня «Sullivan Room Kiev»

Життєвий процес під назвою «Перкалаба»
НОВИНИ
Життєвий процес під назвою «Перкалаба»
19.06.2009

Новий альбом «!Чидро» івано-франківського гурту «Перкалаба» здивував не тільки його відданих фанатів, але й взагалі багатьох шанувальників української музики. «Перкалаба» звучить західніше й лагідніше.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Джєрґа
Джєрґа
2013
альбом
слухати
!Чидро
!Чидро
2009
альбом
слухати · рецензія
Говорить Івано-Франківськ
Говорить Івано-Франківськ
2007
альбом
слухати · рецензія
Свято грибiв i форелiв
Свято грибiв i форелiв
2005
альбом
слухати
Zei DafКЛІП
Zei Daf · 2013
1 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
НОВИНИ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
02.05.2022

«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії