Мертвий Півень - прокинувся двічі

23.04.2008 · Анонси

Прокидання Мертвого півня4-го травня, у неділю, о 10:00, у внутрішньому дворику Львівської Ратуші відбудеться вже традиційне явище: Прокидання Мертвого Півня. Але цього разу воно матиме за собою неабияке підкріплення: презентацію відразу двох повнотривалих платівок групи.

Першою прем’єрою у дворику Ратуші стане найостанніший студійний доробок півнів – альбом Кримінальні Сонети. Назва походить від однойменного циклу віршів Юрія Андруховича, які, як вже повелося, гурт перетворив на співані поезії. Цікавинкою альбому є те, що пісні розмежовуватимуться читаннями Андруховичем віршів, на які ті пісні й покладено. «Вийшло трохи смішно, – ділиться враженням чільний «півень» Михайло Барбара. – Кожен вірш у читаннях автора і нашому виконанні звучить так, наче то не один і той самий твір, а зовсім різні поезії!». Кружальце гарно доповнюватиме книжечка з текстами та художнім оздобленням.

Про другий диск вже неодноразово йшлося – це збірка найкращих пісень МП, які у відкритому голосуванні обрали самі шанувальники команди, що і дало назву збірці - Мертвий Півень. Вибраний Народом. Нагадаємо, що в основу цієї плити ліг концертний запис, зроблений наживо 13 квітня у київському Докер Пабі. Цим диском Півні вдруге злегка надурили людей, і вдруге – тільки приємно: замість обіцяних тринадцяти пісень збірник міститиме чотирнадцять. «Ота чотирнадцята за підсумками голосування була на межі вильоту, – розповідає Барбара. – Але на концерті якось все так гарно лягло, що ми не могли її не заспівати. А відтак не могли знехтувати нею на альбомі, аби не порушувати цілісності настрою, що панував на вечірці».

Натомість у питанні концертної приємної несподіванки хлопці не обманули: нею стала Каша Сальцова з Крихітки Цахес, яка прикрасила своїм голосом виконання пісень Ми Помрем Не В Парижі та Коли Ти Смієшся. Річ в тім, що своїм двом першим в житті виступам перед львівським глядачем «крихітки» завдячують саме Мертвому Півню: це вони порадили Ляльці [культовий львівський клуб – прим. ФДР] запросити київських КЦ на свої підмостки. Пізніше Півні замовили словечко за Крихітку і перед забавою Рок Екзистенція. Було це все наприкінці 1990-х–початку 2000-х років, коли команда тільки-но спиналася на ноги. Тому Каша Сальцова радо відгукнулася на пропозицію взяти участь у нещодавньому виступі команди.

Проте питання не лише у звичайній людській вдячності. «Мертвий Півень для мене дійсно дуже визнаний гурт. – стверджує Каша. – Те, що вони роблять, зокрема їхні останні спільні втілення разом з Андруховичем, це той випадок, коли рок-музика несе в маси саме культуру, високе мистецтво, а не просто набір вдалих гітарних рифів. Особисто я – представниця вже іншого покоління, значно пізнішої хвилі українських виконавців, тому настрій пісні Ми Помрем Не В Парижі для мене не зовсім зрозумілий, це не моя естетика: сьогодні ми маємо купу шансів «померти» і в Парижі, і в Лісабоні, та хоч у Нью Йорку. Проте ці вірші відображають думки, розчарування чи, навпаки, сподівання молоді тієї зламної доби кінця 1980-х років. Тож Ми Помрем Не В Парижі – це вже класика». Після таких слів зрозуміло, що Кашу Сальцову не треба було довго припрошувати до участі в концерті: хто ж відмовиться від можливості доторкнутися до живої класики?

Окрім голосу Каші Сальцової збірка Мертвий Півень. Вибраний Народом матиме ще одну заковику – виднограй на пісню Холодно. Кліп було знято на кіноплівку у 1998 році і люди знаючі небезпідставно його зараховують до «золотого» фонду українського кліпотворення. Гурт вважав відео повністю втраченим і лише дивовижним чином на запорошену грубезним шаром пилу касету в якихось забутих богом схронах натрапив гітарист МП Роман Чайка. Касета виявилася неушкодженою, а виднограй Холодно – врятованим. Тепер його вільно можна дивитися на сторінці ФДР у підрозділі On Line TV.

Подвійне Прокидання Мертвого Півня відбудеться у рамках мистецького почину Флюгери Львова. На дійство завітає співучасник диску Кримінальні Сонети Юрій Андрухович.

4 травня
Дворик Львівської Ратуші
10:00 ранку: Прокидання Мертвого Півня
Вхід 30 грн.

 
ПУБЛІКАЦІЇ
«Мертвий півень»: про Андруховича та музичну дипломатію
ІНТЕРВ'Ю
«Мертвий півень»: про Андруховича та музичну дипломатію
13.10.2009

Цього року львівський гурт «Мертвий півень» відзначає 20-річчя. До ювілею музиканти видали досить незвичайний альбом «Made in ЮА». На ньому разом з гуртом співає відомий український письменник Юрій Андрухович.

Мертвий Півень у «44»: Ніколи не помрем!
ФОТО
Мертвий Півень у «44»: Ніколи не помрем!
09.10.2009

Більш того, Мертвий Півень якраз у розпалі своєї юності. Ну хто скаже що 20 років – це не сама молодість у повному її розквіті? Круглу дату святкував гурт у клубі «44» в рамках проекту «Майстер-клас»

Місько Барбара: «Так, скаржитись не будемо, це не найгірший час для Мертвого Півня»!
ІНТЕРВ'Ю
Місько Барбара: «Так, скаржитись не будемо, це не найгірший час для Мертвого Півня»!
17.07.2008

Після концерту у луцькому Майдані випала можливість вкотре поговорили з Міськом про увесь той новий-старий музичний матеріал, який увійде до майбутнього музичного фільму, дві нові платівки, майбутні плани, мрії, сподівання, зітхання і теде.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Радіо Афродита
Радіо Афродита
2011
альбом
слухати · рецензія
Made in ЮА
Made in ЮА
2009
альбом
рецензія
Ми помрем не в парижіКЛІП
Ми помрем не в парижі · 2012
255 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності