РЕДАГУВАТИ
Мертвий Півень

Мертвий Півень

легка
Мертвий Півень це:
Михайло Барбара - вокал;
Роман Чайка - гітара
Олег (Джон) Сук - бас-гітара
Юрко Чопик - акустична гітара
Мар'ян Котовий - гітара
Олексій Слободян - ударні

Культова група Львова, «Мертвий півень» - це більше, ніж просто добра рок-музика. На концерти «МП» приходять три, якщо не чотири, покоління. Серед публіки «Мертвого півня» - схильні до емансипації школярки та екзальтовані тінейджери, студенти престижних (і не дуже) вузів та легендарні львівські художники, колишні дисиденти та сьогоднішні політики. Виступати група розпочала 1990 року на фестивалі молодіжної урбаністичної культури «Вивих». Організований Студентським братством, цей фестиваль сформував середовище, більша частина якого зараз є Мистецьким об'єднанням «Дзига» (на чолі з харизматичним Маркіяном Іващишиним).

В контексті студентської (і не тільки студентської) революції кінця 80-их - початку 90-их років «Мертвий півень» був своєрідним втіленням духу часу. Але показово те, що «Півень» весь час змінюється, вміє не бути анахронічним і, водночас, не підкорятись моді.

Михайло Барбара - вокал

Музиканти «Мертвого півня» - це знов ж таки більше, ніж просто музиканти. Фронтмен - поет Михайло Барбара - у 1993 році став Академіком Бу-Ба-Бу (премія, яка присуджується за кращий вірш року). Довгий час - ведучий на радіо «Люкс», зокрема програми «Нічні читання».

Роман Чайка - гітара

Гітарист «Мертвого півня» Роман Чайка був найпопулярніший у Львові ді-джей і радіоведучий (псевдо - DJ Seagull). За даними музичного рейтингу «Профі», його програма «Рок-н-ролл або Життя» на радіо «100 FM - Львівська хвиля» посідає сьоме місце в Україні, а сам Сігал - третє місце як радіоведучий музичної програми і четверте як ді-джей. Автор значної кількості пісень «МП», як композитор посів щасливе 13 місце в Україні. Має також свій сольний проект «ССС» (СігалСпоживСпілка).

Олег (Джон) Сук - бас-гітара

Бас-гітарист Олег (Джон) Сук - деміургійна особистість львівського музичного середовища. Почав від групи «Катарсис», джазового квартету «Мелодром», потім був легендарний «Клуб шанувальників чаю», автор багатьох музичних проектів, як от проект «Є» (1995), в якому взяли участь більше 40 музикантів, а також «Ох», «Вогні великого міста». Олег також бере участь у проекті Руслани Лижичко «Дзвінкий вітер» (група «Клуб шанувальників чаю»), у проекті Віктора Неборака «Неборок», продюсує нові доробки групи «Окрема територія». За останніми даними музичного рейтингу «Профі», Джон посідає п'яте місце в Україні серед бас-гітаристів.

Юрко Чопик - акустична гітара

Найзагадковіша і найспокійніша постать - гітарист Юрко Чопик. Він - незмінне уособлення стабільності і гармонії - як на сцені, так і в житті.

ПУБЛІКАЦІЇ
«Мертвий півень»: про Андруховича та музичну дипломатію
ІНТЕРВ'Ю
«Мертвий півень»: про Андруховича та музичну дипломатію
13.10.2009

Цього року львівський гурт «Мертвий півень» відзначає 20-річчя. До ювілею музиканти видали досить незвичайний альбом «Made in ЮА». На ньому разом з гуртом співає відомий український письменник Юрій Андрухович.

Мертвий Півень у «44»: Ніколи не помрем!
ФОТО
Мертвий Півень у «44»: Ніколи не помрем!
09.10.2009

Більш того, Мертвий Півень якраз у розпалі своєї юності. Ну хто скаже що 20 років – це не сама молодість у повному її розквіті? Круглу дату святкував гурт у клубі «44» в рамках проекту «Майстер-клас»

Місько Барбара: «Так, скаржитись не будемо, це не найгірший час для Мертвого Півня»!
ІНТЕРВ'Ю
Місько Барбара: «Так, скаржитись не будемо, це не найгірший час для Мертвого Півня»!
17.07.2008

Після концерту у луцькому Майдані випала можливість вкотре поговорили з Міськом про увесь той новий-старий музичний матеріал, який увійде до майбутнього музичного фільму, дві нові платівки, майбутні плани, мрії, сподівання, зітхання і теде.

ДИСКОГРАФІЯ
Радіо Афродита
Радіо Афродита
2011
альбом
слухати · рецензія
Made in ЮА
Made in ЮА
2009
альбом
рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Alexis Machine: Про гурт, творчість та роль музики в житті
ІНТЕРВ'Ю
Alexis Machine: Про гурт, творчість та роль музики в житті
23.08.2018

Alexis Machine планує презентувати другий сингл, який присвятить Олегу Сенцову. З цього приводу ми поспілкувались з фронтменом гурту Іллею Касьяненком

Український музичний ярмарок-2018
АНОНСИ
Український музичний ярмарок-2018
16.09.2018

11 – 13 жовтня в Києві відбудеться провідна музична виставка Східної Європи, адже лише тут можна знайти повний асортимент усієї продукції необхідної для створення та просування музики