Картини

Картини

Восковий День


1. 161
2. Картини
3. Протиріччя
4. N (Осінь)
5. Твоє серце
6. Палай
7. Чума

Восковий День, про дебютний ЕР якого йтиме мова, являє собою львівську формацію (хоча на зорі свого творчого діяння музиканти починали у Жовтих Водах), що грає переважно меланхолічну музику. Важко віднести матеріал міні-альбому до якогось певного напрямку, бо тут присутні відголоски гранжу та альтернативні «мотиви». Альтернативи, щоправда, більше, але альтернативи не як музичного стилю зокрема, а як культурного явища загалом. Варто визнати, що «Картини» наштовхують на думку: музиканти все ще шукають своє звучання, бо кожна наступна композиція відрізняється за стилем виконання від попередньою. Власне, саме тому концептуальною «іпішка» не може називатися.

Музиканти Воскового Дня про реліз: «ЕР «Картини» запланований вже давно, але через багато різних подій, як у гурті так і в країні, він дуже повільно реалізовувався. Гурт перебрався у місто Львів і працювали над альбомом саме тут».

Заслухавшись першими речами на міньйону, перебуваєш під певними враженням, але розумієш, що ти мало, що запам’ятав. Дуже цікавий стан, треба сказати. До професіоналізму виконавців є нарікання. Наприклад, до вокалу. Хоча це проблема багатьох молодих вокалістів сьогодення. З іншого боку, якби підтягнути якість запису, то, може, вокал би видавався більш яскравим та самобутнім… Але з третього боку – саме у такій сируватості запису «щось таке є». Так, до всього можна придиратися окрім одного – ідеї та тої відвертості й енергії, з якою дует підійшов до творчої реалізації! Наприклад, новий сингл, який не увійшов до ЕР, «Звеня» вже звучить хоч і легше, але якісніше і не менш цікавіше.

Скажімо так: зараз команда хоч і не має свого яскраво вираженого обличчя, але до оволодіння ним, Восковий День набагато ближчий, аніж більшість молодих гуртів. На мій погляд, курс обрано вірно. І при відповідальній праці над шліфовкою деталі, яку уособлює саунд з вокалом, гурт може зовсім скоро розраховувати на купу респектів від критиків і «колег по цеху», й багацько «вподобайок» від шанувальників нової української музики.

Серед пісень раджу звурніути увагу на заглавну пісню «Картини». Вона дещо «вибивається» із загальної картини (вибачте за тавтологію), але чіпляє своєю відкритістю і щирістю та акустичною гітарою.

Митько Сяржук


Виконавець:
Восковий День
Назва:
Картини
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2015
Видавець:
self-released

ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів