Made in China

Made in China

Qarpa


Допобачення1. Допобачення
Забуваючи сором і страх2. Забуваючи сором і страх
Гру бабаба (Триб'ют перкалаба)3. Гру бабаба (Триб'ют перкалаба)
Борзометр4. Борзометр
Тахікардія5. Тахікардія
Ніч всередині6. Ніч всередині
Поїзд до лхаси7. Поїзд до лхаси
Snow8. Snow
Keep Your Eyes (feat. Brunettes Shoot Blondes)9. Keep Your Eyes (feat. Brunettes Shoot Blondes)
Trying It Over10. Trying It Over
Not Alone11. Not Alone
Cabron12. Cabron
Ostia13. Ostia
Hesitate14. Hesitate
ВСІ ТРЕКИ

Не дарма ж так і кажуть: що спонтанно – то геніально. Альбомом «Made in China» Qarpa вкотре підтвердила свою потужність і вагомість у вітчизняному рок-просторі. Відколи я почув ще на початку 00-х їх «Дідькову гру» (ще від Фактично Самих), так з кожним новим релізом ні на грам не змінював свою думку: гурт на чолі з Іреною Карпою – найсамобутніший, найцікавіший, найнеординарніший і (ще купа «най» в найкращому розумінні) в українському андеграунді. Саме в андеграунді (як це дивно може не звучати, зважаючи на популярність Ірени Ігорівни), бо усім своїм виглядом музиканти показують, що їм плювати на сучасний шоу-біз в тому вигляді, яким його подають продюсери «музичних» телеканалів та «нашихрадіо» масам. З іншого боку, Qarpa – це андеграунд теж не вітчизняного зразку. Порівнюючи з усіма іншими незалежними командами та виконавцями, робиш висновок, що Qarpa переросла як і їх, так і, власне, сам вкраїнський андеграунд. Ця планка піднята настільки високо, що покорити її дуже й дуже не просто. Так, fuck, Qarpa – це Сергій Бубка нашого андеграунду, а новий альбом – це оті 6,09 м, які ще досі ніхто не може перескакнути!

Вже звично, що у цій унікальній музиці, що являє платівку, поєднано чимало стилів та їх відтінків, думок, настроїв і вокальних манер. Навіть з мовою не все так просто: в новій роботі, порівняно з попереднім диском («& I Made A Man» 2011-го року) Ірена не стала віддавати цілковиту перевагу іноземним текстам. Так в «Made in China» пісні поділені майже порівно: 7 українською і 7 англійською. Чому майже, подумаєте ви? Бо мовою одної з композицій («Забуваючи сором і страх») значиться такий собі «сурогат». Не суржик. Але вчителям мови і літератури, які канонізують Тараса Григоровича – ліпше пропустити другий трек з альбому.

Звучання різноманітне і вельми багате. Треки визначаються цікавою, продуманою архітектонікою і вдалим поєднанням електронних й живих інструментів. Якщо говорити про попередні роботи гурту, то свіжий реліз сповнений нових ідей, які переконливо свідчать про значне зростання команди як композиторів і музикантів. Особливо приємно й те, що диск має пристойну тривалість – 14 треків – це вам не хухри-мухри на тлі сьогоднішньої моди на сингли та ЕР’шки.

«Made in China» треба слухати. Слухати і чути. Говорити про нього – марно. Якщо ж у вас не вистачає часу (наснаги, настрою, сил, грошей – чи я гребу, чого у вас там може не вистачати) на цілий альбом, то хоч виділіть кілька дорогоцінних хвилин для обов’язкового прослуховування «Допобачення», триб’ют на Перкалабу «Гру бабаба», «Бензометр»; і дещо «легших», але на західний зразок «фірмовіших», «форматніших», «хітовіших» (можна ж так висловитися?): «Поїзд до лхаси», «Snow», «Not Alone» і, звісно, фіт з наробившими фурору не лише в українському культурному просторі Brunettes Shoot Blondes «Keep Your Eyes».

Фінальне слово: «Made in China», поза всяким сумнівом, є якісним стрибком вперед у розвитку команди. «Made in China» – це філософія, це сексуальність, це відчуття і почуття, що переплетені нитками зовнішнього непомітного виміру – якось так… До речі, цікаво, що попередній альбом закінчувався піснею «South China Sea». Якесь, може, продовження китайської лінії… Тут тільки сама Карпа може відповісти на те питання.

Митько Сяржук


Виконавець:
Qarpa
Назва:
Made in China
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2015
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Як пройшов сольний концерт гурту Qarpa в Києві
НОВИНИ
Як пройшов сольний концерт гурту Qarpa в Києві
15.03.2017

У неділю, 12 березня, в Києві відбувся концерт гурту Qarpa. Цією подією колектив відсвяткував десятиріччя появи назви “Qarpa”. До 2007 року гурт називався «Фактично самі»

Міжнародний день ді-джея Тараса Шевченка. Концерт гурту QARPA
АНОНСИ
Міжнародний день ді-джея Тараса Шевченка. Концерт гурту QARPA
23.02.2012

Проект Меломан презентує: 9 березня о 20:00 у столичному клубі Sullivan Room відбудеться концерт Ірени Карпи та її «Qarpa Band». Визначальним став той факт, що дата концерту припала на річницю від дня народження поета та художника Тараса Шевченка, а також на Міжнародний день ді-джея

Qarpa дала джазу на свой день рождения
ФОТО
Qarpa дала джазу на свой день рождения
20.12.2009

«Happy birthday to you...» - запевала Гала Кудрина, и зал хором вторил ей вслед - «...Dear Qarpa, Happy birthday to you!»

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
& I Made A Man
& I Made A Man
2011
альбом
слухати · рецензія
InZhyr
InZhyr
2007
альбом
слухати · рецензія
Без менеКЛІП
Без мене · 2010
60 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів