Made in China

Made in China

Qarpa


1. Допобачення
2. Забуваючи сором і страх
3. Гру бабаба (Триб'ют перкалаба)
4. Борзометр
5. Тахікардія
6. Ніч всередині
7. Поїзд до лхаси
8. Snow
9. Keep Your Eyes (feat. Brunettes Shoot Blondes)
10. Trying It Over
11. Not Alone
12. Cabron
13. Ostia
14. Hesitate
ВСЕ ТРЕКИ
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Не дарма ж так і кажуть: що спонтанно – то геніально. Альбомом «Made in China» Qarpa вкотре підтвердила свою потужність і вагомість у вітчизняному рок-просторі. Відколи я почув ще на початку 00-х їх «Дідькову гру» (ще від Фактично Самих), так з кожним новим релізом ні на грам не змінював свою думку: гурт на чолі з Іреною Карпою – найсамобутніший, найцікавіший, найнеординарніший і (ще купа «най» в найкращому розумінні) в українському андеграунді. Саме в андеграунді (як це дивно може не звучати, зважаючи на популярність Ірени Ігорівни), бо усім своїм виглядом музиканти показують, що їм плювати на сучасний шоу-біз в тому вигляді, яким його подають продюсери «музичних» телеканалів та «нашихрадіо» масам. З іншого боку, Qarpa – це андеграунд теж не вітчизняного зразку. Порівнюючи з усіма іншими незалежними командами та виконавцями, робиш висновок, що Qarpa переросла як і їх, так і, власне, сам вкраїнський андеграунд. Ця планка піднята настільки високо, що покорити її дуже й дуже не просто. Так, fuck, Qarpa – це Сергій Бубка нашого андеграунду, а новий альбом – це оті 6,09 м, які ще досі ніхто не може перескакнути!

Вже звично, що у цій унікальній музиці, що являє платівку, поєднано чимало стилів та їх відтінків, думок, настроїв і вокальних манер. Навіть з мовою не все так просто: в новій роботі, порівняно з попереднім диском («& I Made A Man» 2011-го року) Ірена не стала віддавати цілковиту перевагу іноземним текстам. Так в «Made in China» пісні поділені майже порівно: 7 українською і 7 англійською. Чому майже, подумаєте ви? Бо мовою одної з композицій («Забуваючи сором і страх») значиться такий собі «сурогат». Не суржик. Але вчителям мови і літератури, які канонізують Тараса Григоровича – ліпше пропустити другий трек з альбому.

Звучання різноманітне і вельми багате. Треки визначаються цікавою, продуманою архітектонікою і вдалим поєднанням електронних й живих інструментів. Якщо говорити про попередні роботи гурту, то свіжий реліз сповнений нових ідей, які переконливо свідчать про значне зростання команди як композиторів і музикантів. Особливо приємно й те, що диск має пристойну тривалість – 14 треків – це вам не хухри-мухри на тлі сьогоднішньої моди на сингли та ЕР’шки.

«Made in China» треба слухати. Слухати і чути. Говорити про нього – марно. Якщо ж у вас не вистачає часу (наснаги, настрою, сил, грошей – чи я гребу, чого у вас там може не вистачати) на цілий альбом, то хоч виділіть кілька дорогоцінних хвилин для обов’язкового прослуховування «Допобачення», триб’ют на Перкалабу «Гру бабаба», «Бензометр»; і дещо «легших», але на західний зразок «фірмовіших», «форматніших», «хітовіших» (можна ж так висловитися?): «Поїзд до лхаси», «Snow», «Not Alone» і, звісно, фіт з наробившими фурору не лише в українському культурному просторі Brunettes Shoot Blondes «Keep Your Eyes».

Фінальне слово: «Made in China», поза всяким сумнівом, є якісним стрибком вперед у розвитку команди. «Made in China» – це філософія, це сексуальність, це відчуття і почуття, що переплетені нитками зовнішнього непомітного виміру – якось так… До речі, цікаво, що попередній альбом закінчувався піснею «South China Sea». Якесь, може, продовження китайської лінії… Тут тільки сама Карпа може відповісти на те питання.

Митько Сяржук


Исполнитель:
Qarpa
Название:
Made in China
Категория:
Альбомы
Год издания:
2015
Издатель:
self-released

ПУБЛИКАЦИИ
Як пройшов сольний концерт гурту Qarpa в Києві
НОВОСТИ
Як пройшов сольний концерт гурту Qarpa в Києві
15.03.2017

У неділю, 12 березня, в Києві відбувся концерт гурту Qarpa. Цією подією колектив відсвяткував десятиріччя появи назви “Qarpa”. До 2007 року гурт називався «Фактично самі»

Міжнародний день ді-джея Тараса Шевченка. Концерт гурту QARPA
АНОНСЫ
Міжнародний день ді-джея Тараса Шевченка. Концерт гурту QARPA
23.02.2012

Проект Меломан презентує: 9 березня о 20:00 у столичному клубі Sullivan Room відбудеться концерт Ірени Карпи та її «Qarpa Band». Визначальним став той факт, що дата концерту припала на річницю від дня народження поета та художника Тараса Шевченка, а також на Міжнародний день ді-джея

Qarpa дала джазу на свой день рождения
ФОТО
Qarpa дала джазу на свой день рождения
20.12.2009

«Happy birthday to you...» - запевала Гала Кудрина, и зал хором вторил ей вслед - «...Dear Qarpa, Happy birthday to you!»

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
& I Made A Man
& I Made A Man
2011
альбом
слушать · рецензия
InZhyr
InZhyr
2007
альбом
слушать · рецензия
Без менеКЛИП
Без мене · 2010
65 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Обзор сцен на 360 градусов, прямые трансляции и даже фуд-корты
АНОНСЫ
Обзор сцен на 360 градусов, прямые трансляции и даже фуд-корты
09.09.2020

19-20 сентября на украинской онлайн-платформе hover.link — БеZVIZ Pre-party 1.5 пройдет первое мероприятие. Это пространство, которое максимально воспроизводит музыкальный фестиваль в реальности