Цейво

Цейво

Пропала грамота


1. Да чумаки (feat. Н. Гаренець)
2. Цейво-тайво
3. Мирон
4. Пліч-о-пліч
5. Чайка
6. Змія (Вій cover) (кавер на пісню Вій)
7. Куди
8. Довбуш
9. Дума. Шлях до Небесної України
10. Місяць
ВСІ ТРЕКИ

Доволі давно до мене потрапила пісня групи Пропала Грамота «Лежиш у гробі», і сталося те, що досить важко пояснити. Зазвичай, після прослуховування, я «зношу» музику з вінчестера, або, на крайній випадок, не відкриваю папку дуже довго... Цю ж пісню я слухав, майже без зупину, дуже довго. Тоді я не надав цьому особливого значення. Всяке в житті буває. Та ось, історія повторюється. Вже більше тижня у мене в плеєрі новий диск групи Пропала Грамота «Цейво». Тепер пояснити це можу тільки за допомогою містичного: «Гоголь водить!».

Хоча, спробую проаналізувати і розібратися.

Чого не вистачає людині, що живе в мегаполісі? Любові (у всіх її проявах), тепла, свята, відчуття індивідуальності, сили. Ось, саме, все це і дає мені музика Грамоти. Виявляється, все набагато простіше, а то я вже і містику приплів. Дякую Вам за це, високошановний Павло Нечитайло & Co.

Диск слухається, як одна велика композиція, де паузи між піснями - тиша, оскільки публіка оніміла від почутого і не в змозі видавати аплодисменти. Тому немає сенсу розповідати про кожну пісню окремо - вставляйте альбом в «вінамп». Слухайте! Відзначу лише, що кавер «Змія» на пісню культового Вія мені здався більш містичним, ніж у виконанні самого Вія. Також, порадував той факт, що запрошені для запису альбому музиканти (лідер групи «Кому Вниз» Андрій Середа та вокалістка групи Дахабраха Ніна Гаренецька) дуже органічно вписалися в дію під назвою «Цейво», що буває досить рідко (зазвичай, запрошені зірки нічого, окрім свого імені, проекту не дають).

Сучасна українська музика - так би я охарактеризував стиль, в якому записана платівка, хоча, освіченіші критики вже наліпили на групу купу ярликів, на мій погляд, не зовсім вірних.

Ну, ось, ніби розібрався. Обійшлося без містики. Все стає на свої місця. Але щось таки ще не можу зрозуміти. Все одно.

Може все ж мене Гоголь водить?..

[ Little ]


Виконавець:
Пропала грамота
Назва:
Цейво
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2007
Видавець:
Наш формат

ПУБЛІКАЦІЇ
Третя порція подільського фундамЕнталу – «Чудернацька сила»!
НОВИНИ
Третя порція подільського фундамЕнталу – «Чудернацька сила»!
17.09.2010

На відміну від попередніх, третя плита писалась довго і виважено – більше 6 місяців. Поки альбом зводився та настоювався, окремі сингли розійшлись Мережею, а пісня «Опришки» навіть потрапила до польської етно-компіляції від лейблу ЕМІ

Пропала Грамота: Сподіваємось, Літо вас зігріє!
НОВИНИ
Пропала Грамота: Сподіваємось, Літо вас зігріє!
07.11.2009

Подільський фундаментал оркестр «Пропала Грамота» запускає у світ першу ластівку третього альбому – пісню «Літо».

Гурт «Пропала грамота» — про етнічну паніку, першачок і етнополітику на радіо
ІНТЕРВ'Ю
Гурт «Пропала грамота» — про етнічну паніку, першачок і етнополітику на радіо
05.09.2007

От і закінчилася золота пора фестивальних гулянь до світанку. Час підбивати підсумки. А хто краще це може зробити, як не музикант, ведучий і журналіст! Не довго думаючи, де знайти такого універсального знавця, пригадався Павло Нечитайло.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Чудернацька сила
Чудернацька сила
2010
альбом
слухати
Гонор
Гонор
2009
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!