Смерть глотает блесну
Слухати/придбати:
Youtube Music

Смерть глотает блесну

plotnik82


1. Не помогает
2. Четвёртые сутки
3. Смерть глотает блесну
4. Роуминг
5. Куда течёт Ганг
6. Я выхожу из себя
7. Жена декабриста
8. Враньё feat. Проект Гитарин
9. Паша в Америке
ВСІ ТРЕКИ

Талант рок-музиканта додає безліч турбот людині, яка є його власником, а також усім її друзям та родичам. Йдеться, звісно, не про талановитих інструменталістів-професіоналів, які навчилися грати на гітарі приблюзовані пасажі, рубати квінтаккорди з дісторшном а також використовувати інші елементи системи «рок»-музіціонування в своїй роботі. Подібних людей родина та суспільство, навпроти, частіше за все розуміють: адже вони чесно заробляють на шмат хлібу своєю музичною працею. Та й праця ця, безумовно, є важливою для загального розвитку музики. Але ми говоримо про — як би пафосно це не звучало — носіїв рок-духу.

Ідейний рок-музикант, митець, може пиляти гами на дозвіллі, а може боятися їх, як вогню. Не це є важливим. Найголовніше те, що в обов'язковому порядку подібна людина має натхненно займається щоденним експериментом з організації вільних творчих відносин із реальністю. За допомогою пісень і музики носій рок-духу конструює світ, який, на думку свого творця, найкраще підходить для повнокровного життя.

Цей світ може навіть найближчим людям видатися незрозумілим та недоладним. Та й творчі пошуки часто закінчується невдачею. Все це, як не крути, лишає в душі болючі рани. Втім, бути носієм рок-духу — покликання, від якого навряд чи можна втекти.

Дмитро Дубров, лідер проекту PLOTNIK82, ніколи серйозно не намагався обміняти шлях рок-митця на щось більше легке. До PLOTNIK82 він понад десять років очолював гурт «ЛихоЛесье», опікувався організацією рок-концертів, брав участь у андеграунд-проектах. Не всі з них були успішними. Та з якогось моменту музика, наче відчувши відданість Дмитра, почала відповідати йому взаємністю.

Нова платівка PLOTNIK82 «Смерть глотает блесну» — найсильніша робота Дуброва. У дискографіях музичних ветеранів альбоми такого ґатунку зберігаються під грифом «культові». Подібні записи фіксують пікову форму авторів, розквіт їхніх творчих сил, ключові позиції світогляду.

Можна довго говорити про успіхи диска «Смерть глотает блесну» в сфері аранжування та саунд-продакшну. Про ідеальний баланс між електронними та акустичними елементами. Про круту соло-гітару Жені Соколова в пісні «Роуминг» та «лютий» контрабас легендарного харківського музиканта Ігоря «Генделя» Кречковського. Про те, як добре лягає на електронний біт флейта Алли Лужецької в композиції «Куда течет Ганг», і як добре поєднуються голоси Дмитра Дуброва та Віталія Каменюченко в дуетному номері «Враньё» (feat. Проект «Гитарин»).

Проте, хочеться відзначити головне — пісні. У всякому разі, деякі з них. Ті самі, які й роблять погоду на новому альбомі PLOTNIK82. Знаходячись на певному етапі особистої зрілості, Дмитро навчився писати про речі, що насправді з ним відбувалися. Навіть якщо ці речі є суто особистими, поетичний талант, загартований досвідом і постійним контактом з публікою, дозволяє надавати їм загальнолюдського значення.

«Смерть глотает блесну» і «Жена декабриста» — твори, що виб'ють сльозу навіть з каменя. Першу з двох пісень могла написати лише людина, яка неодноразово втрачала близьких. А потім раптом відчула, як у низці цих втрат невпинно рухається час, і усвідомила вартість кожної витраченої хвилини. Друга пісня — щире зізнання в коханні до своєї дружини. В такому коханні, яке народжується лише тоді, коли кількість років подружнього життя перевалює за десяток.

Стьобна пісня «Паша в Америці» написана про колегу за цехом (а також за проектом «ХБ», в якому грає Дмитро) рок-барда Павла Фахртдинова. Формально вона є адресованою, в першу чергу, тим слухачам, які знайомі з творчістю та гастрольною географією Павла. З іншого боку, в цій пісні яскраво втілене властиве нам усім ставлення до закордону як до «міфу про загробне життя». Колись над таким ставленням дуже вдало посміялися Ілля Ільф та Євген Петров. Для цього вони вигадали славнозвісного харізматичного шахрая Остапа Бендера разом із його нав'язливою ідеєю поїхати до Ріо-де-Жанейро. Дуброву нічого вигадувати не довелося: просто перед ним був реальний Фахртдінов з реальною гастрольною поїздкою до США. Залишилося тільки простібатись над усім, чим потрібно. Що Діма і зробив — сумлінно, влучно, талановито.

Шалений блюз-роковий номер «Роуминг» нагадує творчість Дуброва часів гурту «Лихолесье». Трек чіпляє, перш за все, за рахунок музичного антуражу, виконаного в стилістиці The White Stripes. Втім, фраза: «Что ты смотришь на меня, как на кота Куклачёв?» — ймовірно, перекочує з тексту цієї пісні до численних цитатників.

Подорож особистим світом Дмитра Дуброва триває понад тридцять хвилин. Та пролітає повз слухача, наче єдина мить. Після платівки «Смерть глотает блесну» автору не соромно було б і померти. Та ми, мабуть, почекаємо з канонізацією нового рок-героя. Краще переслухаємо диск ще раз і побажаємо проекту PLOTNIK82 якомога скоріше видати новий альбом. Тим більше, що після «Смерть глотает блесну» проект вже опубліковав новий післяальбомний сингл.


Виконавець:
plotnik82
Назва:
Смерть глотает блесну
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2019
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
«plotnik82» представил дебютный альбом «Юстас - Алексу»
НОВИНИ
«plotnik82» представил дебютный альбом «Юстас - Алексу»
09.09.2013

«plotnik82» - новый электронный экспериментальный проект Дмитрия Дуброва «ЛихоЛесье» и Кирила Александровского «Endvice». Дебютный альбом «Юстас - Алексу» представляет собой синтез различных электронных направлений, традиционных песенных форм и философского осмысления реальности

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Атомы любви
Атомы любви
2016
альбом
слухати · рецензія
Миелофон у меня
Миелофон у меня
2015
альбом
рецензія
Юстас - Алексу
Юстас - Алексу
2013
альбом
рецензія
СигналКЛІП
Сигнал · 2019
3 тис. переглядів
ВраньёКЛІП
Враньё · 2019
10 тис. переглядів
РепостКЛІП
Репост · 2017
4 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів