Мудрість Століть

Мудрість Століть

Khors


1. Крізь Хмари Минулого
2. Палаючі Очі Чорного Лісу
3. Останнє Листя
4. Де Велич Гiр Обiймає Простiр
5. Горизонтів Гладінь
6. Мудрість Cтоліть
7. Лише Час Забере
8. Сутінки
ВСІ ТРЕКИ

Одразу, з перших анонсів п’ятого повноформатника KHORS, було зрозуміло, що ця платівка суттєво відрізнятиметься від попередніх. З точки зору звучання «Мудрість Століть» у контексті розвитку стилю групи – у певному сенсі альбом-експеримент, з точки зору тематики і мови виконання – новий етап творчості, ну а вихід альбому на потужному і авторитетному британському лейблі Candlelight Records не назвеш інакше як проривом і досягненням.

Якщо всі попередні альбоми KHORS були англомовними, то тематика альбому «Мудрість Століть» , за словами самих музикантів, не могла передбачати іншої мови виконання, крім української. Як зазначалось у прес-релізі, свіжий альбом присвячений 95-й річниці Холодноярської республіки, її засновникам та захисникам, а отже - й суворим рокам національно-визвольної боротьби з більшовицькими окупантами. Як я і сподівався, ця тематика в альбомі знаходить свій вияв насамперед у багатих поетичних образах текстів, які є не деклараціями, а візіями. До речі, їх (текстів) тут зовсім небагато – всього 4 треки з 8, які складають альбом, є піснями. Решта ж – досить різнопланові інструментальні номери, які є органічною та невід’ємною частиною концепції. Цікаво також, що група під час підготовки до запису альбому створила значно більше «металічних» треків, але, як зазначають музиканти, їх було відкладено для наступних альбомів KHORS.

В одному з інтерв’ю, які передували релізу, анонсувалась також похмуріша, ніж в попередньому альбомі, атмосфера, і зараз слухач може переконатись у точності цього визначення, адже саме цю особливість першою помічаєш, слухаючи «Мудрість Століть». Проте реалізована вона в оригінальний спосіб : не рухом в бік більш брутального, «сирого» звучання, а - завдяки традиційній для KHORS мелодійності та прогресивності звучання, в якому тут, на мою думку, є чимало від симфонічності. Тому, якщо порівнювати альбом «Мудрість Століть» з альбомом «Відчуженість» DRUDKH (також присвяченому життю та смерті в боротьбі, хоча натхненним дещо пізнішим періодом), - це будуть дві зовсім різні історії.

Крім того, згадана похмурість не є домінантою для всіх треків свіжого альбому – тут є і відчайдушність, і меланхолія. Найбільш оригінальною і водночас найнасиченішою за змістом композицією можна з певністю назвати трек, що й дав назву цілій платівці – «Мудрість Століть». Крім специфічних барабанних партій, вишуканих аранжувань і відмінної від інших трьох метал-треків подачі, його текст видається мені квінтесенцією месиджу всього альбому – недарма його демо-версія використовувалась групою для анонсів майбутнього релізу.

Актуалізована для широкого загалу завдяки бестселеру Василя Шкляра славна сторінка історії воюючої України надихнула KHORS на прекрасний альбом, який, попри природні паралелі в саунді з YGG та ULVEGR, є самобутнім творінням. Єдиний його мінус – невелика тривалість (трохи менше 40 хв.), проте це також частина задуму музикантів.

Рекомендується всім «друзям кривавої старовини».

Максим Солодовник


Виконавець:
Khors
Назва:
Мудрість Століть
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2012
Видавець:
Candlelight Records

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Return to Abandoned
Return to Abandoned
2010
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів