Етап

Етап

Гапочка


1. Криза
2. Ніжності
3. Сонечко
4. Не відпускає
5. Чому
6. Крила
7. Зникаю
8. Віддай
9. Кайф
10. Відстані
11. Камені
12. Поясни
ВСІ ТРЕКИ

Нарешті Гапочка і компанія випустили дебютний альбом, що отримав назву «Етап». З 2010 року велась робота в студії. За цей час ми з вами ставали свідками чудових синглів, спостерігали за тим, як Гапочка фестивалить і, навіть, несла свою музику – оригінальну, цікаву, ідейну, а разом з тим всю українську культуру – до європейського слухача (The Global Battle of the Bands).

У Каті Гапочки досить специфічний, цікавий спів, обходити увагою цей феномен, гадаю, не годиться. Спробую, навіть, припустити, що голос і манера співу лідерки гурту не просто заслуговує займати їй одну з провідних позицій серед гуртів з жіночим вокалом, а й вирізнятися від них певною оригінальністю.

Творчість Гапочки складно зрозуміти, її треба відчути. Та емоційність, яка лине з кожною нотою, з кожним словом і літерою… Її музика не піддається зрівнянням та оцінкам, оскільки, в принципі, не існує об’єктивних критеріїв, які можна ужити до її творчості. А для своєї першої платівки Гапочка, здається, легко і невимушено написала 12 маленьких шедеврів, які, як я вже казав вище, напевно, не вкладаються в межі стилів (більше схоже все ж на бріт-поп), так само – легко і невимушено – виконавши їх. При всьому, учасники гурту і сама Катя володіють делікатним композиторським підходом і вмінням уникати шаблонів.

Цікаво, що в будь-якій пісні, якою б та не була: чи така-собі «ранкова колискова» «Сонечко», чи запальна «Кайф», чи потужна «Крила», Катя лишається собою: ніжною, чутливою і тонкою. Загалом же, альбом починається з композиції «Криза», яка має такий рядок «ти спробуй на смак лезо». Але нічого моторошного чи депресивного в даній композиції не спостерігається. Вся пісня драйвова, рясно наповнена гітарними партіями, є вдалим стартом, як на мене. Друга пісня – «Ніжності». Вона більш легша, але ні в якому разі не слабша. Звичайно, відмітити хотілося окрім уже відомих багатьом «Сонечко», «Крила», «Не відпускає» хотілося б відмітити (виділити, порекомендувати?) ще й «Відстані», «Кайф», «Зникаю». Вони дійсно, з багатьох композицій альбому, вибудовують певний рисунок всього доробку, як на мене, запам’ятовуються найкраще. Але цілком і повністю можна ствердити, що всі пісні – доповнюють одна одну. Разом вони складають те, що ми називаємо «Етапом».

До речі, стосовно назви Катя Гапочка казала так: «Етап – це історія шляху гурту, це те, з чого все починалось!Можна сказати – етап номер один! Наше мислення, відчуття, емоції, та й взагалі – все, що хотілося сказати за ці перші роки, зібрані в 12 треках».

Лишається побажати гурту скоріше переходити до «етапу номер два» і ще і ще слухати дебютний реліз Гапочки, який вийшов досить цікавий і оригінальний. Ми ж вкотре пересвідчилися, що «Гапочка – це сила, ковток свіжого повітря, звук який пронизує своїм безкомпромісним духом, творчість в якій ковтки історії музики – від бітловських рифів до відгуків інді-творчості».


Виконавець:
Гапочка
Назва:
Етап
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2012
Видавець:
Наш Формат

ПУБЛІКАЦІЇ
Гапочка презентує наживо новий ЕР
АНОНСИ
Гапочка презентує наживо новий ЕР
29.05.2017

2 червня з приходом літа київська інді-рок група ГАПОЧКА вперше презентує наживо новий ЕР «В крайнощі» в Old Fashioned Bar

МузНяшки: Гапочка
МУЗНЯШКИ
МузНяшки: Гапочка
09.10.2012

В гостях у «МузНяшек» немного колючая и острая на язык Катя Гапочка, основатель и солистка коллектива

Гапочка про дебютний альбом
ІНТЕРВ'Ю
Гапочка про дебютний альбом
09.03.2012

Київський гурт Гапочка випускає свій дебютний альбом. Це явище, безперечно, не може бути не поміченим музичним суспільством не лише столиці, а й країни. Адже лірична музика в поєднанні з жіночим лагідним, романтичним, жіночним, врешті-решт, вокалом байдужим лишати не може

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Необхідна
Необхідна
2019
альбом
Чую
Чую
2019
сингл
В крайнощі (EP)
В крайнощі (EP)
2017
альбом
слухати
Лови Мої Слова
Лови Мої Слова
2015
альбом
слухати
Електроакустика
Електроакустика
2014
альбом
слухати
НеобхіднаКЛІП
Необхідна · 2019
15 тис. переглядів
Чую (Acoustic)LIVE
Чую (Acoustic) · 2018
3 тис. переглядів
Холодне небоLIVE
Холодне небо · 2018
16 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності