Пробуждение

Пробуждение

Flёur


1. Интро
2. Живое
3. Тридцать семь
4. Шиповник
5. Это будет моим ответом
6. Великое ничто
7. Спасти
8. Вальсаутро
9. Дикое сердце
10. Маятник вечности
11. Проповедники
12. Оборвалось
13. Мир потерянных вещей
14. Спасибо
ВСІ ТРЕКИ

Коли весна розпускає віти, сніги тануть, сонце підіймається вище і вище, тоді приходить воно – пробудження всього живого. Це доведено. Це аксіома. Тому цього року сталося так само. Тільки цього разу, пробудження набрало ще й музичного присмаку. І це музика не природи, а більш матеріальна. Хоча… Шановні, одеські феї Flёur пробудили музичний (мистецький в цілому!) простір новою платівкою, яка, як можна було здогадатися, отримала цілком закономірну назву «Пробуждение».


Платівка має 14 композицій, включаючи дві інструментальні («Інтро» та «Вальсаутро»). Всі пісні просякнуті ліричними мотивами, помірною меланхолією, смутком і чистою, казковою, любов’ю, до яких так звикли шанувальники гурту. Та (врешті ж решт!) кожного разу, коли звучить ЦЯ музика, коли линуть ЦІ голоси, звичність безслідно зникає, все відчувається (саме відчувається, а не слухається) по новому. Чесно, мені важко виділити дану платівку серед інших в дискографії Flёur. «Пробуждение» так само чіпляє, так само гонить в оту-саму «нірвану», змушує занурюватися в себе, цілком і повністю при цьому злитися воєдино з усім Макрокосмом.

Єдине, при всій величезній повазі до гурту, не вистачає яскраво виражених «бомбових» композицій, на кшталт «Шелкопряд», «Формалин». Але я не хочу сказати, що на даному диску нема хітових пісень. Особливо хочеться виділити «Живое», «Тридцать семь», «Шиповник», «Проповедники». Хтозна, може й на них чекають трошки згодом перші щаблі хіт-парадів? Як би не було, та ця музика не повинна бути не почутою людством. А судячи з того, що кількість відвідувачів сайту гурту стрімко зростає, можна зробити висновок: людство слухає, а головне – чує!

Слід також зазначити, що в альбомі досить виражений контраст між піснями, які виконують Пулатова і Войнаровська. Тому, коли пісні Ольги несуть ту вище згадувану «меланхолію», то пісні Олени – вже більш бадьорі та емоціональні. Щоправда, музичне оформлення усіх без винятку композицій – шикарне! Тільки подумати: фортепіано, гітари, флейта, гобой, скрипки, синтезатори, перкусії, навіть древній китайський інструмент ерху! До речі, символічно й те, що альбом писався на одеській студії «Весёлый ветер». Саме такі вітри навесні…

Описати весь альбом, це чудо-творіння одеських музикантів можна піснями з цього ж альбому: «Живое», «Маятник вечности», «Дикое сердце». Одним словом – Flёur є Flёur! І це чудово!
Хочеться закінчити фразою з прес-релізу альбому, яка ще охарактеризує (головне вірно зрозуміти) новий доробок музикантів: «Мы просыпаемся – начинается музыка».

Також, є вінілове видання «Пробуждения», яке включає два додаткових треки: «Vakna 1» і «Vakna 2».

Особиста оцінка: 9/10


Виконавець:
Flёur
Назва:
Пробуждение
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2012
Видавець:
Cardiowave

ПУБЛІКАЦІЇ
Прощальный концерт группы Fleur в Киеве
АНОНСИ
Прощальный концерт группы Fleur в Киеве
18.04.2017

18 мая в киевском клубе Atlas выступят Flёur с программой «Песни для фильмов». Второго марта этого года коллектив заявил о том, что прекращает свое существование. Концерт станет одним из трех последних в истории группы

На языке музыки Flёur отыграли в Киеве
ФОТО
На языке музыки Flёur отыграли в Киеве
24.10.2011

Любители лирических песен и мягких женских голосов 22 октября собрались в Доме офицеров, куда после харьковского и перед питерским концертом пожаловала группа Flёur

Flёur. Эйфория в Киеве
ФОТО
Flёur. Эйфория в Киеве
06.06.2008

Flёur презентовали в Киеве свой новый альбом «Эйфория», отыграв концерт в ЦКИ НАУ. Фотоотчет.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Штормовое предупреждение
Штормовое предупреждение
2014
альбом
слухати · рецензія
Тысяча светлых ангелов
Тысяча светлых ангелов
2010
альбом
слухати · рецензія
Эйфория
Эйфория
2008
альбом
рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!