Кекс
Слухати/придбати:
Soundcloud iTunes Youtube Music Bandcamp

Кекс

BrainDead Generation


1. Кекс
2. Money
3. Свято
4. Як ти хотів
5. Проблеми

Протягом десятиріч існування поп-панку пройти його тернистим шляхом "from zero to hero" встигла чимала кількість гуртів. Здається, ніби хлопцям, які вирішили обміняти долю офісних працівників на буремне життя ватаги з барабанами та гітарами, вже й вигадувати нічого не треба. Потрібно вивчити шлях численних корифеїв жанру й кожен день крок за кроком його повторювати. Та чи цікаво слухачам буде спостерігати за тим, як черговий послідовник blink-182 або Green Day крокує добре уторованою стежкою назустріч популярності?

Київський гурт BrainDead Generation вважає (а, швидше, відчуває завдяки особливому творчому інстинкту): цього замало. Тому поп-панк тріо намагається здивувати слухачів несподіванкою вже на дебютному EP «Кекс», проголошуючи його, ані більше ані менше, концептуальною платівкою.

Ідея концептуального альбому виникла не вчора. Такі платівки траплялися в світових хіт-парадах ще в другій половині 1960-х. Та саме сьогодні дебютний реліз пісень, об’єднаних у цілісний витвір певною концепцією, виглядає чимось незвичним та вкрай зухвалим. За вікном — епоха інформаційної перенасиченості. Нових якісних записів щодня з’являється безліч. Тримати увагу аудиторії бодай три-чотири хвилини поспіль не завжди вдається навіть корифеям рок-сцени. Аж раптом ми стикаємося із невідомим тріо київських панк-рокерів, що пропонує витратити на нього майже двадцять хвилин часу й уважно прослухати одразу п’ять треків. Яка зухвалість!

Отже, свій бал за мужність хлопці з BrainDead Generation чесно отримують ще до того, як їхній дебютник «Кекс» починає лунати вголос.
Втім, через двадцять хвилин після того, як рука натисне кнопку Play чи то на сторінці стрімінгового сервісу, чи то на CD-плеєрі (так, автори пропонують придбати альбом на фізичному носії), бажання чествувати музикантів за сміливість меншає. Фішка з концептуальністю змісту EP виявляється не те, щоб відвертим маркетинговим ходом, але очевидно, що музиканти не реалізували її.

Колажі звукових ефектів між треками наполегливо натякають на те, що BrainDead Generation намагаються не просто заспівати низку пісень, а розповісти якусь історію. Проте ані ці ці ефекти, ані зміст пісень не дають можливості зрозуміти, про яку саме історію йдеться. Разом п’ять композицій в єдиний пазл аж ніяк не складаються, хоча поодинці тексти пісень «Свято», «Як ти хотів» і «Проблеми» звучать, наче фрагменти якогось масштабного сюжету.

Якщо забути про очевидну невдачу із концептуальністю, платівка сприймається досить жваво. Не зумівши запропонувати слухачеві цілісний сюжет, хлопці з BrainDead Generation змогли, однак, вдало прорахувати трек-ліст альбому з огляду на його емоційний розвиток. Слухаючи EP, не втомлюєшся ані від передозу панк-енергетики, ані від її нестачі — тут її рівно стільки, скільки треба. Автори диску встигають пришвидшити або сповільнити його темп влучно й вчасно.

Від аранжувань або саунду «Кексу» годі чекати якихось одкровень, проте й бідним родичем на тлі більш знаних поп-панк-платівок він не виглядає. За допомогою спеціалістів київської студії SoundPlant музиканти BrainDead Generation зуміли створити якісне та адекватне стилістиці поп-панку звучання. Численні рифові гітари та лаконічні соло гріють вуха соковитим овердрайвом, ритм-секція розгойдує вестибулярний апарат, неначе маленький вулкан, а вокал ані заважає музиці, ані змушує зробити голосніше, щоб розібрати хоч слово. Так, кращі записи Green Day або Sum 41 звучать помітно ширше та масивніше. Але й BrainDead Generation не гурт з американскього мейджор-лейблу, а незалежна київська команда. Годі сподіватися, щоб її дебютник було записано краще.

Попри те, що поп-панк тріо BrainDead Generation не зуміло здивувати слухачів платівкою із цілісним сюжетом, саме прагнення дебютантів когось дивувати та вирізнятися на тлі колег за рахунок творчих особливостей, заслуговує на повагу. Кінець кінцем, на EP «Кекс» хлопці вже продемонстрували себе як музикантів, які добре розуміють специфіку того стилю, в якому вони працюють, і відповідально ставляться до власного перебування в студії звукозапису. А цього для першого альбому панк-гурту, мабуть, вже достатньо. Звісно, якщо цей гурт не гурт Sex Pistols і не планує, видавши революційний дебютник, перетворитися на живу легенду й спочивати на лаврах, не записавши більше ані платівочки.


Виконавець:
BrainDead Generation
Назва:
Кекс
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2020
Видавець:
self-released

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Свято
Свято
2019
сингл
ПроблемиКЛІП
Проблеми · 2020
2 тис. переглядів
Як ти хотів (наживо)LIVE
СВЯТОКЛІП
СВЯТО · 2019
668 переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!